Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos lányomat most...

9 hónapos lányomat most szoktatom le az éjszakai szopiról. Meddíg fognak tartani a felébredesek?

Figyelt kérdés
5 napja nem kap éjjel szopizni.reggel,este szopik még.Azért hagyom el az éjjeit,mert már volt,hogy nem is volt hajlandó aludni cici nélkül.Rajta lógott féléjjeleket.Ha elvettem töle sírt.most 5 napja nem adok nei.Ugyan úgy felveszem,kap teát,de ellöki,marad a cumi.Alszik tovább.A`llt 5-6 kor kap szopizniés alsik fe´lnyolcig.Meddíg fog fele´bredni éjjel???Tapasztalatok??Még annyi,hogy ti mit adtok vacsorára,hogy laktatóbb legyen??
2008. okt. 15. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos abban nincs tapasztaltom, hogy mikor fogja végigaludni az éjszakát, mert az enyém (10 hónapos), és 3-4 éjszakát leszámítva még nem aludt végig teljesen egyet sem(este fél 9-től reggel legalább fél6-ig-ra gondolom). Az enyém 3 és fél hónapos korától már nem szopik éjszaka, kívéve ha beteg. Napközben még 2-3-szor.

Laktatóbb vacsorának én zabpelyhet szoktam főzni, egy kis gyümölccsel (fagyasztott meggy, alma, banán).

Állítólag nincs összefüggés az éjszakai ébredések és a laktató vacsora között, kívéve ha tényleg nagyon éhes a baba. Ebben a korban inkább a fogzás az ami fölkelti őket. (mellesleg jegyzem meg, hogy az első két babóm egyáltalán nem kelt fel éjszaka, még fogzás miatt is csak ritkán, ők alapból jó alvók voltak).

Kitartás!

2008. okt. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mikor fogja átaludni az éjszakát, de az egyik ismerősöm teát adott éjszaka a babáját, most már 7 éves a kisfiú és a mai napig felkel éjszaka teát inni és akkor az anya is kel vele, tehát már 7 éve nem aludt át egyetlen egy éjszakát sem. Vigyázz a teával, nekem nem ajánlotta a gyerekorvos, mivel édes, sokat iszik a gyerek belőle és a fogaknak is árt.
2008. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
éppen ez az,hogy nem kell neki a tea.Ellöki az üveget.Ìgy kap cumit,és visszaringatom,hogy aludjon.Az én lányom még egyéjszaka´t sem aludt át.1x volt,hogy 1x ébredt fel.Àllt.éjjelente 3x 4xkelünk,van,hogy 5x 6xis.
2008. okt. 15. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!