Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon kegyetlen leszek, ha...

Nagyon kegyetlen leszek, ha így szoktatom le az éjjeli szopizásról? Ha már nem eszik éjjel, akkor várhatóan átalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés
Lassan 7 hónapos a fiam és eddig 2x evett éjjel is,de sokszor csak cumizott.Most éjjel mikor nyöszörögni kezdett,adtam cumit és megsimogattam.Aludt tovább.Ezt eljátszottuk kb 5x az éjjel.Fél 6-kor felébred,viszont csak 3/4 7-kor reggelizett,ahogy szokott.6 és fél hónapos a fiam.
2010. jún. 24. 07:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Életem, ha már 5x fel kellett kelned a babához, meg is szoptathattad volna. Valószínűleg azért kelt annyiszor, mert csak motoszkált benne az érzés, hogy éhes/szomjas....Leszoktatni? Miért ez valami káros szenvedély? :) Nem kell leszoktatni, hidd el magától be fog állni az esti alvása is. Van akinél 4 hónaposan, van akinél 9 hónaposan. Ez egy ilyen időszak. A saját kényelmedért ne szoktasd le.....
2010. jún. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Az elsőnek nagyon nincs igaza. 7 hósan már régen átkellene aludnia az éjszakát. Nagyon jól csinálod. A baba gyomrának is kell a pihenés. Ha nem szoktatod le az éjjeli evésekről,akkor még 2 évesen is fel kel minden éjszaka. Csak ma divat a picik éjjeli etetése. Ez nem kényelmesség az anyuka részélről,hanem ésszerűség!
2010. jún. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
nem a saját kényelmem miatt,ha már közel 7 hónapja nem alszok,akkor ez a kicsi beleférne.csak annyira rossz alvó,hogy úgy gondoltam,ha átaludná az éjszakát,talán nappal is jobb kedvű lenne.mert így állandóan nyűgös,fáradt.tegnap előtt átaludta az éjjelt,rá sem lehetett ismerni tegnap,mintha kicserélték volna.de aztán lehet,hogy én gondolom rosszul.
2010. jún. 24. 07:49
 4/16 A kérdező kommentje:
ja,és azért gondolom,hogy nem volt éhes,mert este kapott egy adag tejpépet,utána sokat szopizott.és ha éhes lett volna,akkor sírt volna,nem?így meg csak nyöszörgött,de a simivel és cumival aludt tovább.
2010. jún. 24. 07:50
 5/16 anonim ***** válasza:
49%

ha visszaalszik cumival, akkor megróbálhatod. ha valóban éhes lenne, akkor sírna, és addig nem aludna, míg nem evett.

a 66%-os zsenire meg légyszi ne hallgass. már csak azt hiányoltam, h beveti, h este adj 3 deci tehéntejet, attól aludni fog. v körömpörit.

2010. jún. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha nem sírt, akkor semmi gond.Sztem folytasd így nyugodtan. Én kisfiam 16 hónapos, és még 1-2x kel és szopizik. Ő kéri a cicit, cumi nem kell neki:(
2010. jún. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Találj a kiságyban egy fix helyet a cuminak!Nekem 4 hós korától ugyanott van az ágyban és csak oda kell nyúlnia!(bár nekem csak reggel cumizik)Nappal is ott legyen a cumi hogy lássa és megszokja,így éjjel is megtalálja!6,5 hós kislány anyucija!Bár én szerencsés vagyok,m
2010. jún. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

mert 12 hetes korától átalussza az éjjelt,pedig csak anyatejes!Hogy álltok a hozzátápival?Mert nálunk attól is függ mennyi "mást" eszik nappal!6 hósan kezdtük,3 hete!

Előző voltam

2010. jún. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
a cumi mindig bent van a kiságyban,van,amikor megtalálja magától.hozzátáplálást csináljuk 1 hónapja,de nem sikerült még kiváltanom egy étkezést sem.estére most adok tejpépet,hátha jobban jóllakik és alszik.csak annyi baj van,hogy cicimániás a kisfiam,mikor ébren van,akkor is szereti megfogni,megnézni a cicit.nem kéri,csak fogdossa,tekergeti,meg kiszedi a ruhából.szerintem éjjel is ez kellene neki.
2010. jún. 24. 08:12
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
08.00-s vagyok. Ha nem sír cici után, akkor ne add neki oda, maradjon neki a cumi.Bár csak az én kisfiam is elfogadná a cumit.
2010. jún. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!