Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos (7,5 kg-os) kislányo...

4 hónapos (7,5 kg-os) kislányom délelőtt folyamán szinte alig eszik, úgy kell belediktálni. (reggel 6-tól 13:15-ig csak másfél deci tejcsit ivott) ez már nem az első ilyen alkalom. Vajon miért?

Figyelt kérdés
Igaz most fáj az ínye is a fogzás miatt, de aggódom nem valami más van-e a háttérben. Nem tűnik betegnek. De miért utasítja el az ételt?
2008. okt. 15. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Biztosan az ínye fáj, ha nem látsz rajta más furit. Nekem ma be is lázasodott a kicsim (10 hónapos), mert jönnek sorban a fogai kifelé, keveset is eszik emiatt. Reménykedjünk, hogy minél előbb kibújnak a kis bajkeverők :-)))
2008. okt. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha 4 hónaposan 7,5 kilo akkor nem kell aggódnod, hogy egyszercsak eltűnik..elég szépen tápláltad..most pedig önkéntes diétát tart valamilyen okból. Nem kell erőltetni, amíg nem fogy , addig nincs gond..a fogakra próbáld a Dentinox gél-t nagyon hatásos. Nézd át, hogy nincs-e afta a szájüregben, vagy más gyulladás , amitől fájdalmas lehet az evés.

Az is lehet, hogy most egy ilyen időszaka van, majd visszatér az étvágya, még nem kell aggódnod szerintem.

2008. okt. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
4200 gramm volt a születési súllya, ezért ilyen jóltáplált mert már nagyobb súllyal is startolt. :-) Igazából egy hónapja vett jobban vissza a súlynövekedésből most inkább nyúlik :-)) Köszi a segítséget, de borzasztó látni milyen kevés amit megeszik. A szájában nem látok elváltozást csak az ínye dúzzadt. Használunk Dentinox-ot. nem sokat segít neki.Remélem tényleg csak a fogai!!
2008. okt. 15. 14:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

3 hónapos korban minden baba súlygyarapodása megtorpan, elég látványosan. Az én babóim havi 1 kg-t híztak 3 hónapon át, majd a 4. hónapban összesen fél kilót. És utána már sohasem produkáltak havi 1 kg-os hízásokat.

Az átlagos baba 1 évesen 9-11 kiló körül van.

Szerintem nincs miért aggódni!

2008. okt. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezzel mind tisztában is vagyok csak fura hogy 6-7 órát hogy tud kihúzni 1,5 deci tejcsivel.
2008. okt. 15. 15:46
 6/8 anonim ***** válasza:
ne aggodj az én fiam 5hós és 2hete majdnem eret vágtam mert semmit de semmit nem evett meg 7-8 orákat nem evett.adj neki sok folyadékot és ha éhes enni fog,én eröltettem és rosszabb volt.most 2 napja napi 4-5 kajcsi van ebböl 10órai gyümi és olyan szépen megeszi a 160-170ml tápszert mint a kisangyal.3napja csak60-70ml evett 1alkalommal.tudom könnyű mondani ne aggodj de hidd el nincs semmi baja.
2008. okt. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ilyen problémám van.Voltam már dokinál is emiatt.Tudom hogy nagyon hülyén fog hangozni amit írok,de nekem azt mondta frontérzékeny a gyerekem.Voltunk vérvételen is,természetesen minden ok.Szépen felődik kénytelen vagyok neki hinni.Amig a Te babucid is szépen nő ne aggódj!
2008. okt. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok hogy nyugtattok. Remélem tényleg nincs gond! Most már nem erőltetem az evést csak akkor adom neki ha tényleg kapható rá. Bízom benne, hogy tudjami a jó neki.
2008. okt. 17. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!