Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol a határ a gyerek lepasszol...

Hol a határ a gyerek lepasszolása és a (jogosan járó) énidő között?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, mi fér bele abba, hogy az Anyuka egyedül szeretne lenni a baba nélkül, és mi az amikor már inkább lepasszolni akarja?
2017. máj. 21. 17:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Napi 1-2 óra normális. De pl amit a húgom csinál, hogy naponta du 4től este 10ig haverozik, az sok.
2017. máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ mennyi idős a baba. Nekem pl. egy 2 hetes gyereknél semennyi nem fér bele. 10-12 hónaposnál meg akár több is, mint egy óvodásnál, mert az óvodással napközben sem vagyok együtt. Ha pl. egy héten háromszor elmennék munka után tornázni, egyszer valamilyen szépészeti kezelésre, egyszer meg barátnőzni, akkor soha nem lennék vele, míg ezeket nem tartom soknak, amikor még otthon van az anyuka (bár én nem éltem ezzel a lehetőséggel).

Az sem mindegy, hogy ki vigyáz rá addig. Ha a gyerekkel az apja van, azt nem igazán érzem lepasszolásnak.

2017. máj. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Egyedül akkor szeretnék lenni a baba nélkül, ha már közel vagyok a bekattanáshoz, de nem jellemző. Ha mondjuk naponta kéne pár óra, vagy kb heti háromszor, azt soknak érzem.

Ha gyerek nélkül vagyok, annak mindig oka van. Vagy a párommal vagyok kettesben, hogy a kapcsolatunk is jó legyen, vagy néha anyukámmal, legjobb barátommal csinálunk közös felnőtt programot, ahová nem tudom vinni, de csak úgy ok nélkül eszembe se jutna, hogy vigyázzon rá mád, én meg pl egyedül töltöm inkább a napot.

A környezetemben akik lepasszolják a gyereküket, azok amúgy is sz.rnak rá,hogy mi van vele, a lényeg, hogy épp nem az ő gondjuk.

2017. máj. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Mindenkinél más a határ. Nekem 2.5 évesem van. Hetente egyszer két órát tornázok, egy másik nap két-három órát barátnőzöm. Két hetente egy egész délelőtt nem vagyok vele, ilyenkor kozmetikusnál vagy fodrásznál vagyok. Havonta egyszer pedig egy egész napot-éjszakát és a másik nap délelőttjét(kb 10ig) a mamáéknál van, ilyenkor a férjemmel közösen kapcsolódunk ki.


Nekünk ennyi elég, de van akinek már sok, másnak meg nagyon kevés. Az viszont már gáz szerintem ha valaki minden hétvégén leadja a gyereket a nagyszülőknek, meg hétközben se sokat van vele.

2017. máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem attól függ hogy milyen gyakran és mennyi időre megy el anyuka és kivel van addig a gyerek. Ha apával van addig míg anya elmegy szépîtkezni vagy néha barátnőzik egy kicsit az teljesen rendben van. Vagy ha nagyival van az is oké. Nálunk akkor alszik kisfiam a papáéknál ha pl esküvőre megyünk vagy hazajönnek a barátok külföldről és velük töltünk egy estét, de ez évente max 1-2 este. Kisfiam bölcsis, én úgy szoktam kicsi én időt lopni magamnak hogy kiveszek egy nal szabit de őt elviszem bölcsibe, ekkor tényleg azt csinálok amit akarok, de ilyen se rendszeresen van, évente 2-3 nap. Mi ahogy nő napról napra jobban élvezzük a vele töltött időt, mikor kisebb volt többet volt a mamánál 2-3 órákat, de most így 2,5 évesen imádunk vele bárhova menni. Érdekli minden és olyan boldogság számunkra mikor látjuk hogy élvezi ami vele történik.
2017. máj. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

2 éves a lányom. Heti 1-2 alkalom, mióta kicsit nagyobb a gyerek (tehát nem csak szopik), ottalvós (mamánál természetesen) kb. 1 éves kora óta, nagyjából 3-4 havonta 1x.


A heti 1-2-ből egy nap dolgozós nap másfél éves kora óta, akkor az apjával van, azon kívül néha kozmetika, vagy vásárlás nélküle. Ilyenkor vagy apával van, vagy ha együtt megyünk, akkor a mamával, de olyan is van, hogy ezek kimaradnak.


3-4 havonta egyszer elmegyek egyet bulizni a nem családos barátnőkkel, akkor szintén apával van, vagy ha nem ez, akkor a férjemmel megyünk együtt valahová, olyankor anyukámnál alszik. Ennyi, én nem is igazán igénylek többet.

2017. máj. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
27%

Hát én múltkor nagyon csúnyán megkaptam ezen az oldalon :D

Igaz nekem nem babám van már, hanem 2,5 évesem.

2017. máj. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%
Azért kaptad meg a magadét, mert te fényévekkel túllépted azt a bizonyos határt.
2017. máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%
7es te vagy az aki heti három napra lepasszolja a gyereket?
2017. máj. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
37%

ez elég szubjektív...nekem havi pár óra fér bele, de nem is vágyom többre...gondolom ez összefügg, aki többre vágyik, elnézőbb magával szemben....nem mindegy hogy mennyi idős a gyerek...pl ha ovis, akkor azért illene vele tölteni a szabadidőt.

ha nagyon baba még, pl fél év alatti, akkor nagyon nagy szüksége van a kötődésre, én pl nehezen tolerálom ha egy fél évest bölcsibe adnak. De egy 1-2 évesnél sem tartom normálisnak, ha napi szinten 2-3 órát külön van az anyjától. Heti 2-3 óra még ok...de nem napi szinten.

2017. máj. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!