Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok bebújhat mellétek...

Nálatok bebújhat mellétek reggel a gyerek az ágyba? Van valami időbeli határ, ami előtt visszakülditek? (Pl. Reggel 6 óra. )

Figyelt kérdés
2015. febr. 13. 09:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a 10 éves fiamnál fél 8 ez a határ, de nem is nagyon szokott előbb kelni. Amíg kisebb volt, akkor is visszaküldtem 7 előtt, ha nagyon nem akart, engedtem.
2015. febr. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
2,5 éves múlt a fiam, bebújhatna, ha szeretne, de esze ágában sincs. Ő a saját helyén szeret aludni, nem járkál ki a szobájából. Lehet, ha nagyobb lesz, átjön, de nem hiszem.
2015. febr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyjából a fél 6 a választóvonal. :)
2015. febr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Szerencsére egyik gyerek se kel olyan korán, h megelőzzön minket. Éjszaka meg a saját ágyukban szeretnek aludni.
2015. febr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
bebújhat, és nincs határ ... a reggeli normál időpontban kelésen kívül évente talán kétszer fordul elő, hogy nagyon hajnalban érkezik ... alszunk vele tovább (illetve ő nem, mert örökmozgó) ... 6 éves
2015. febr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem szokott mellénk mászni, sőt, az is ritka, hogy hamarabb keljen, mint én
2015. febr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Több verziót is kipróbáltunk, ebben valahogy nincs kialakult módszerem. Nálunk gyerekfüggő.

-Az első nem volt átjárogatós. Nem mondom, hogy vasárnap reggel sosem bújt mellénk, amikor ébredeztünk, de jellemzőbb volt, hogy arra keltünk, már bőven játszik.

-A másodikat babaként sosem vittem be az ágyunkba, nem igényelte. 4 éves kora körül lett igénye a velünk alvásra. Mókásan csinálta, előre megbeszélte velünk, mikor alhat velünk. 7 éves korig csinálta.

-A harmadik baba korában hajnali 5 körül kéreckedett át az ágyunkba. Amikor nagyobb lett, akkor is átlag hetente megjelent éjszaka a takarójával. Ő is olyan 7-8 évesen hagyott fel vele.

-A negyedik sokáig egyedül aludt, aztán jött a hajnali átmászkálás. Most 2 hónapja viszont a nővérével alszik, és eszébe sem jut átjönni. A nővére 11 évvel idősebb, ő kezdeményezte az együtt alvást a húgával. Ha a barátnői nálunk alszanak, a kicsi nem csinál gondot, velünk alszik.

-Az ötödik fura madár. Olyan, mintha éjjel-nappal rám lenne ragasztva. 3 éves múlt, de még mindig igényli a gyakori kontaktust. A saját ágyában alszik el, hajnali 2-ig bírja, és jön át hozzánk. Nem zavar, jó vele aludni, és majd ő is kinövi, mint a többi. Valahol még örülök is neki, mert ő az én kis utolsóm:-)

2015. febr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A lányom 4 éves. Általában én ébresztem 7-kor. Hétvégén jöhet, bebújhat.

De a héten valahogy átment korán kelőbe. Fél 6 körül minden reggel megjelent. Visszakísértem, de 6-nál tovább képtelen volt ágyban maradni. Én felkeltem hozzá, alapjáraton korán kelő vagyok, nekem nem gond. De a párom kiosztott, hogy mit gondolok, minek kell felkelnem 6-kor. Mert hogy a gyerek tanulja meg, hogy 7 előtt nem jöhet ki az ágyából, mert majd azon veszem észre magam, hogy egyre korábban jön.

Nekem nem gond, felkelek vele. Engem az sem zavarna, ha bebújna mellém reggel, de a párom erről hallani sem akar. Nekem kicsit vaskalaposnak tűnik az ő módszere.

Én úgy gondolom, hogy most még felkelek, vagy ha olyan van, bújjon be kicsit mellém, előbb-utóbb úgyis kinövi. Eljön majd az idő, amikor nem kell felkelnem hozzá reggel, de még kicsi.

2015. febr. 13. 10:03
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok. Én sem hiszek a szigorban. Mint olvastad, 5 gyerekkel zsonglőrködünk, soha nem tagadtuk meg tőlük a hozzánk bújást, nem voltak merev szabályok, de kinőtték, illetve a kicsi is ki fogja. Nem érzem akkora ügynek az egészet, mint amennyire néhányan felfújják.
2015. febr. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2,5 èves, sokáig köztünk aludt, majd 2 èves kora körül átszokott a saját ágyába (de egy szobában, a mi ágyunk mellett). Volt olyan èjszaka, hogy reggelig abban aludt, de plyan is, hogy átmászott hozzánk, teljesen változò időpontokban, volt, hogy 4kor, vagy 6kor, de èn sohasem küldtem vissza. 1 hete bejelentette, hogy ő már nagy fiù, ès vigyük át az ágyát a saját szobájába, mert ő egyedül alszik. Ìgy is tettünk. Azòta nagyon ügyesen alszik egyedül a másik dzobában, de reggel 6 - fèl 7 körül mindig megjelenik. Olyankor mellèm fekszik, de már nem alszik vissza. Mesèzik, èn meg kèszülődök.
2015. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!