Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermek rablás vagy nem? Mit...

Gyermek rablás vagy nem? Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Megprobalom az elejerol elkezdeni. A volt parkapcsolatombol szuletett egy kisfiam aki most ket eves. Sajnos magan okok miatt ki kellett koltoznom Ausztriaba. 2014 januar ota van az apjanal a fiam, azota folyik a birosagi elhelyezesi perunk. Most az utolso targyalast varjuk, ott tartunk, hogy kijonnek hozzam Ausztriaba kornyezet tanulmanyozasra es dont a biro. Mivel nincs se utlevele se igazolvanya, mikor nalam van egy kozeli magyar varosban berelek egy kis lakast, itt vagyunk, ki se tudom vinni magunkhoz, pedig itt a parom es a testvere is. Az ex direkt nem engedi , hogy csinaltassunk utlevelet.A lenyeg, hogy elhoztzam a kisfiamat hetvegere. Vasarnap ugy volt, hogy vissza viszem, de sajnos kozbe jott valami, szoltam is az exemnek, hogy sajnos csak kedden tudod vinni a picit. Erre az volt a reakcioja, hogy ne vigyem vissza, nem kell mostmar, kiiratja a bolcsibol es vissza mondja a csaladi potlekot is, meglatja, hogy boldogulok mikor nem tudok vissza jonni Ausztriaba, nem tudom sehova vinni a fiam es kivancsi lesz, hogyan leszek otthon (marmint Au-ban) mikor jonnenek kornyezet tanulmanyra. Mondtam, hogy oke, akkor marad itt, csak irja ala az utlevelet. Erre azt mondta, hogy azert se, megvarja a targyalasok veget, addig meg boldoguljak. A kerdes, hogy mi lehet a legrosszabb, ha kivinnem magamhoz Ausztriaba? Ha jonnek kornyezet tanulmanyra rajonnenek , hogy ott van, a magyar birosag is megtudna , hogy utlevel nelkul kivittem, az exem pedig mindent megmozgatna, hogy alam tegyen. Mit tennetek? Mi lehet a legrosszab? Jarhat ezert buntetes? Segitsetek. Egy tanacstalan anyuka. :(

2014. nov. 24. 20:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

Ki ne vidd engedély, és papírok nélkül! Pont erre vár az exed. Egy apró hiba és még a láthatást is elvetetheti. Persze ha ezt elmeséled a bírónak, hogy ilyeneket mondott az ex, ki rá a fültanu, hogy tényleg így volt? Szépen vidd vissza a gyereket. Vissza kell, hogy vegye a párod. Ha meg nem hajlandó, na akkor mész a rendőrségre, bíróságra, mit tudom én hova és jelented.

Te meg szépen visszamész és várod a környezettanulmányt. Szépen előkészítesz mindent, hogy a lehető legtökéletesebben menjen minden. Nem tudom, miből áll egy ilyen. Néznek mondjuk papírokat, számlákat? Legyen szépen minden rendezve.

Nagyon sok szerencsét kívánok neked!

Az, hogy így viselkedik az exed nagyon nem szép dolog, nem is sejti, hogy ezzel nem csak neked árt, de a saját fiának is. Egy válásnál legalább a gyerek miatt tisztességgel kéne bánni egymással. Azért ezt a bíróság tudja, hogy nem írja alá a papírt az útlevélhez? Neki kutya kötelessége számodra elérhetővé tenni a láthatást, és ebbe az útlevélhez való hozzájárulás is benne kéne, hogy legyen. A bíróságon mond el, hogy nem működik együtt az ex. Ez negatív pont lehet ellene.

2014. nov. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Voltunk mar en is es a parom is pszichologiai vizsgalaton es miden egyeben, neznek persze szamlakat es mindent, de ez nem is gond, mind a parommal rendezett korulmenyek kozott elunk, nagyon jo az anyagi hatterunk. Minden rendben van, csak a kornyezet tanulmany hianyzik, a biro mar igyis azt mondta az elozo targyalason, hogy tudja a donteset, csak a tanulmanyra var es vigyek egy papirt az itteni ovibol, hogy felfogjak venni. Tudja a biro is, hogy nem irja ala, meg is van a fekete pont neki. Azt, hogy lassam ugy kell kikonyorognom, es rengeteget fizetnem erte. Amikor pedig vissza viszem, a pici keservesen sir utannam. :(
2014. nov. 24. 20:27
 3/23 anonim ***** válasza:
44%

A legjobban a gyereket sajnalom az ugyben, akit a ket idiota szuloje (ehhh letrehozoja inkabb) fegyverkent hasznal egymas ellen.


Amugy aki az egy eves gyereket otthagyja, mert 'magan okok' miatt surgosen Ausztriaba kell mennie, meg is erdemli, hogy a gyerek apja ott tegyen keresztbe, ahol tud.

2014. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%
Ausztriába elég a személyi nem? Azt se tudod megcsináltatni?
2014. nov. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ha te eltel volna a gyermekeddel, havi 53.000 Forintbol, amibol 30.000 Forint az alberlet, 10.000pedig a rezsi volt, megneztem volna, hogyan boldogulsz havi 13.000 forintbol, mikor volt, hogy telen tuzelo nelkul feloltozve fagyoskodtunk a jeghideg lakasban es azon tortem a fejem, hogy honban veszek a picinek ennivalot. Talaltam Ausztriaban munkat, ugy volt , hogy a kisfiamat is kihozom, de amikor a oda kerult a sors, az exem egybol nem-et mondott, azonnal l is inditottam a gyermek elhelyezesi pert
2014. nov. 24. 20:38
 6/23 A kérdező kommentje:
Mar megprobaltam, kell hozza az apa alairasa, vagy egy jogeros birosagi hatarozat.
2014. nov. 24. 20:39
 7/23 anonim ***** válasza:
61%

nekem ez az egész történet furcsa... magyarországon mindenkinek kell már személyi, tehát a 2 évesednek is van, hisz jártok bíróságra, kizárt, hogy nem szólták.

nyilván van ügyvéded, tehát ő az első aki felhívsz és nem egy névtelen fórumon kérdezősködsz.

elmész a gyámügyre és lejátszod a beszélgetéseteket ami nyilván megvan, hisz ilyen esetekben elsőként mondja az ügyvéd, hogy minden beszélgetést rögzíteni kell...

mondjuk nekem a havi 53.000.- sem jön ki, ha csak gyessel és csp-vel nézem, akkor is többnek kell lennie a tartásdíjjal. na mindegy, zűrös életetek lehet ha ez igaz

2014. nov. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Sosem szoltak a szemelyi miatt, ot nem hordjuk targyalasra. Az 53.000 forint a csaladi potlek es a gyes, tartasdijj nelkul, hiszen elkoltoztem a kisfiammal, de meg nem volt hivatalosan nalam elhelyezve, azt mondta az exem, hogy nem koteles fizetni. Ugyvedem se nekem, se neki nincs, neki penze nem volt ra, en pedig ugy ereztem teljesen felesleges. Nem telefonos beszelgetes volt, (azt nem volt hajlando felvenni) hanem irasban interneten, ami persze meg is van, taroltam. Igen, sajnos eleg zuros az eletunk..
2014. nov. 24. 21:15
 9/23 anonim ***** válasza:
Ha jól értem ideiglenesen apukánál van a gyerek ugye? Mindenképp vidd vissza, mert konkrétan az államhatárnak jogszabályba ütköző módon történő átlépéséhez való segìtség nyújtás bűncselekmény.
2014. nov. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%
Csp és gyes együtt nem 53 ezer Ft... Személy igazolványhoz elég egy szülő. Nálunk is csak a férjem volt ott, amikor csinaltattuk a fiunknak, mert én dolgoztam. Ha most a férjednél van elhelyezve, akkor ne tartsd magadnál és ne vidd külföldre. Szörnyű még olvasni is, ahogy azt a csöppséget ráncigáljátok.
2014. nov. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!