Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor váltott 1-es tápszerr...

Ki mikor váltott 1-es tápszerről 2-re?

Figyelt kérdés
6 hós múlt a lányom még milumil 1es tápit kap a tej mellé. Mikor váltsak 2-esre?
2010. máj. 17. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Annyira felesleges váltani, én úgy csináltam ahogy az orvosunk mondta. Mikor 6 hónapos lett előtte jártam hetente feliratni a tápszert, felhalmoztam belőle 12 dobozzal és 10 hónapos koráig az 1-t ette. Mert ha mellette hozzátáplálod akkor nem kell neki 2es tápszer, ennek csak a marketingje nagy. Most 14 hónapos a lányom, 1 éves kora óta tejet kap.
2010. máj. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7,5 hónapos még mindig 1-est kap és az van szintén felhalmozva.
2010. máj. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont elfogyott az egyes itthon, amikor 6 hónapos lett. Utána a kettest vettem. Dokival felírattuk ugyan a kettes ha-s tápit, de nem itta meg, úgyhogy így jártam.
2010. máj. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! én 6 hós kora után kezdtem bevezetni nála a 2t fokozatosan.
2010. máj. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 7,5 hónaposan fokozatos vezettem be nála a kettest.
2010. máj. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6 hónaposan váltottunk. Az egyessel már nem lakott jól, nem volt elég tápláló, és nem is hízott szinte semmit.
2010. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hat honapos kor utan illik valtani. Nem muszj egyik naprol a masikra, ha csuszik a dolog 1-2 honapot, az meg nem katasztrofa, de tul sokaig mar nem eleg neki az egyes.

Nem csak azert, mert mas a taperteke, inkabb az osszetetele az, ami mar nem kielegito az egyesnek.

A hozzataplalast is azert ajanlott hat hos kor korul megkezdeni, mert akkor megvaltozik a gyerek igenye, tobbre van szuksege. pl a baba fel eves koraig abbol a vasraktarbol van el elsosorban, amit meg terhesseg alatt osszeszedett a pocakban. Utana az kiurul, a vasat nem egyszeru potolni es ebben az egyes tapszer szinte semmit sem segit, a 2esre van mr szukseg.

Az elso fiam kulfoldon szuletett, egyiket sem lehetett receptre kapni, epp olyan draga volt az egyes, mint a kettes. Nem volt veszitenivalonk, igy egybol valtottunk, amikor hat hos kora utan elfogyott az egyes doboz.

Most a masodik baba szinten tapszeres sajnos, Magyarorszagon vagyunk es teny, hogy sokkal jobb erzes 1000 forintot fizetni egy 900 grammos egyes tapert, mint duplajat a 600 grammos kettesert. De itt most nem ez a fontos, hanem a gyerek, igy pusztan anyagi okok miatt nem fogom az egyessel etetni honapokig pluszban.

Vegulis jon majd a hozzataplalas is, aprankent a napkozbeni etkezesek ki lesznek valtva, ugyhogy sokkal tobbe a kettes sem fog kerulni, az etelt meg maj en keszitem, nem venni fogom az uvegest, igy ez sem lesz tul megrazo anyagilag.

2010. máj. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!