Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet a babaholmikat...

Hogy lehet a babaholmikat visszautasítani sértődés nélkül?

Figyelt kérdés
Elég fiatal vagyok (21 éves), eddig nem igazán kellett semmilyen konfliktushelyzetet megoldanom. Viszont most, hogy terhes vagyok, a nagynéném folyamatosan erőlteti, hogy majd elhozzák a babadolgaikat, így nekünk nem kell megvenni... De én már kitaláltam, hogy miből milyet vegyünk, milyenek legyenek a bútorok, babaruhák. Finomat már próbáltam mondani, hogy nincs szükségünk régebbi holmikra, meg annyira a stílusunk sem egyezik, de nem jártam sikerrel. Félek, hogyha határozottabban mondanám, megsértődne.
2017. máj. 30. 11:58
1 2
 11/14 jafnrétti ***** válasza:
66%

"1-2-3. válaszlóra ne hallgass, nagyon sértő, amit írtak. Jafnrétti meg híres a buta válaszairól."


Még jó, hogy rólad nem tudni, ki vagy, mert te a tahóságról lennél híres :D De azért avass be, Miss Jómodor, mi sértő abban, amit írtam? Őszinte, korrekt, udvarias. Nálatok nem ez a módi?

2017. máj. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%

Fú, ezen én is átmentem, baromi nehéz, ha olyan a másik fél, hogy semmi nem hat rá. Anyám egyik barátnője volt a nő, tizenpár évvel idősebb csak nálam, és 40 éves kora körül született egy kislánya, aki másfél évvel idősebb az enyémnél. Nekünk sem okozott gondot megvenni a holmikat, sőt, én kifejezetten szerettem volna mindenből olyat, ami a mi ízlésünk, nekünk tetszik, és nem olyat, amilyen jut, meg amit kapunk. Ráadásul itt is az volt, hogy ő is eleve a nagyját használtan vette, aztán használták még ők is, nem akartam elfogadni. Én nagyon szépen és határozottan elmondtam, hogy köszönöm, de már nagyon sok holmit megvettünk, meg a nagyszülők, egyéb rokonok is vettek ezt-azt, nincs szükségünk semmire. Többször is elmondtam, mindig legyintett, hogy á, ruhából sosem elég. Erre is mondtam, hogy de, elég lesz, tényleg, nagyon köszönöm, de nem kérem. Egyszercsak megyek ki reggel, és a teraszunkon ott figyel három jó nagy zacskó babaruha, meg egy cetli, hogy nem voltatok itthon, én hoztam, leraktam ide, aláírás. Nem akartam elhinni. Pár héttel később az anyám jön tőle 3-4 zsák ruhával, hogy ő küldte. Szóval mivel többször visszautasítottam, képes volt kijátszani, hogy ne tudjak nemet mondani. Belenéztem egyébként a zsákokba, de elszürkült, foltos, bolyhos, nagyon viseltes ruhák voltak, úgyhogy inkább elraktam úgy, ahogy voltak. A törött kerekű babakocsiját is rám akarta sózni azzal, hogy de vegyek rá kereket, olcsóbb, mintha vennék. Szerencsére ezzel meg tudtuk előzni, és megvettük, mielőtt áthozta volna, majd amikor megint elkezdte mondani, közöltem, hogy vettünk már. Én nem értem ezeket az embereket, hogy miért ennyire fontos nekik, hogy akkor is az ő babaruháit add a gyerekre...

Halkan hozzáteszem, a gyerek 8 hós volt, mikor született a környéken még egy baba, ez a nő pedig egyből szólt, hogy kéri vissza tőlem az övéket. Nos, ekkor a több zsák ruha felét még csak ki se nőtte volna a lányom, de már követelte vissza, mert vinni akarta a másiknak... Nyilván én örültem, hogy elviszi, rögtön adtam is vissza, de kicsit vicces volt. Valószínű ettől érzi fontosnak magát, hogy hordja körbe a ruhákat, vagy nem is tudom.


Szóval vannak azért tényleg levakarhatatlan emberek ilyenkor, de egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy miért nem lehet nemleges választ elfogadni, és miért ilyen hihetetlenül fontos nekik, hogy más gyereke is az ő babaruháikat hordja...

2017. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Lehet, csak sajnálják kidobni, mert szép emlékek fűződnek a ruhákhoz és biztos drága is volt annak idején meg hát ugye addig szépnek is látja az ember a ruhákat, amíg mellé nem tesz egy újat.


Nekem anyósom ilyen. A barátnőjétől kap gyerekruhákat, 10 évvel ezelőtt divatúak, ha nem több. Nem is igazán praktikusak. Hiába mondom, hogy nem kell, mert van elég, köszönjük (soha nem mondanék olyat, hogy nem tetszik vagy hogy nem adnék rá olyat a gyerekemre)

Ráadásul több év múlva lesznek majd jók a lányomra. Anyósom több szobás kertes házban lakik, tudná tárolni is, jobban mint én a pici lakásunkban, de neeeem, megy a tukmálás és addig szívja a vérem, míg el nem viszem.

2017. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Neked több okod lenne sértődni.

Maga a használt régi ócska rongyok tukmálása és maga a viselkedés is sértő csak ő ezt nem fogja fel.


Ami a bababútorokat illeti volt egy évfolyamtársnőm az egyetemen aki csillagászati összegeket költött amikor a kislánya megszületett.

6 hónap múlva amikor rájött hogy nekem is kisbabám született felajánlotta, hogy az alig használt bazi nagy Bugaboo Buffalo babakocsiját amit vett 370 ért odaadja nekem 270 ért. Mondtam, hogy köszönöm, tényleg gyönyörű de nekem nem kelle egy ekkora batár.

50%-kal tudta eladni a Leander márkájú babaágyát meg a többi Bloom etetőszék 180 ezerét és társait.

Alig használták ezeket a méregdrága dolgokat.

8 hónaposan a kislánya már csak egy Maclaren XT Techno babakocsiban volt hajlandó ülni.

Mondjuk a reptéren-sokat utaztak Amerikába, Dubajba ide-oda- praktikusabb is volt mint egy nagy batár Bugaboo.

3 évvel később ikrei születtek és bár még most is multimilliomosok azt láttam az Instagramon hogy Ikea Gulliver babaágyakat vett a kisbabáknak, és egy nagyon egyszerű azt hiszem TFK márkájú babakocsit. (ez sem olcsó ikresben)

Ezzel együtt használt, több éve a szekrénybe molyolódó babaruhákat nem is egészséges felhasználni szerintem.

Nyugodtan utasítsd vissza!

Babaruhákból én Brendon és Mamas-Papast vettem- a méret nem volt jó túl rövid és túl széles az összes rugijuk igaz gyöynörűek és nagyon finom pamut anyagból készültek.

Ágy: Ikea Hensvik, pelenkázó egy 20 ezer forintos, babakocsi: ABC Design Salsa 4 kompletten, bébiőr: Angelcare 40 ezres mi kb ilyesmiket vettünk.


Ebből azt akartam kihozni, hogy igazából fölösleges nagyon nagy pénzeket költened mert nem fogod tudni max 50-70% veszteséggel tovább adni.

2018. júl. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!