Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 napos a babám, az egyik...

9 napos a babám, az egyik szeme erősen váladékozik. A kórházban kaptunk szemcseppet hogy azzal törölgessem, de nem használ, van valami más megoldás rá?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
A szemcseppet a szemébe kell cseppenteni, nem azzal törölgetni. Törölgetni gyenge kamillás vízzel kintről befelé törlő mozdulattal kell.
2010. máj. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Kamillát a szemnek


Ugyanígy napi teendő az újszülött szemének kamillával való kitörlése lehetőleg minden tisztába tevés alkalmával. Erre azért van szükség, mert az újszülött szeme az első hetekben gyakran váladékos. Ilyenkor a langyos kamillába mártott és kicsavart steril vattával megtöröljük a baba szemét, a halántéktól az orr felé haladva. Minden törléshez tiszta vattát használunk."

2010. máj. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Cseppents anyatejet a szemébe! Csodákra képes!
2010. máj. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az utolsonak igaza van tenleg hasznal!
2010. máj. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én pont ma voltam emiatt a szemészeten a fiammal. Kamillával nem szaban, mert szárít és allergizálhat. Felforralt visszahűtött vízzel kell törölgetni. Valamint massízrozgatni kell a szemzugot, lentről felfelé.

Nekem a doki még azt is mondta, hogy egy nap min. 2x fújjak be sterimarral az orrába. Valamint használd továbbra is a szemcseppet.

Egyébként 1 éves koráig el szokott múlni a babáknak, ha nem, akkor felszúrják, mivel ez könnycsatorna elzáródás.

Ha nagyon csúnya, akkor mindenképp vidd el szmészetre.

2010. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én babámnak nagyon kiszárította a szemét a kamilla, szemcsepp sem használt, átmosták a könnycsatornáját, azóta semmi panasz. Két perces művelet az egész. Jobban jársz vele szerintem mint a 100 féle szemcseppel amit kipróbáltatnak.
2010. máj. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. máj. 18. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!