Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az, hogy túl gyorsan nől a...

Mi az, hogy túl gyorsan nől a kisfiam? Most én ezzel mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most voltunk 3 hós státuszon a védőnőnél. Minden oké volt szerinte, kivéve a gyerek hossza. Azt mondta túl gyorsan nyúlik a babám és ez így nem jó. 55 centivel született, most 70 centi. Hát de mondom ezzel mit csináljak? Erre ő, hogy ne szedjek pluszba D-vitamint, meg semmi multivitamint, mert azt ő is megkapja szopival. Mondom nem szedek semmit csak napi egy c-vitamint elszopogatok, azt is megszokásból. Erre ő, hogy azt se, meg egyek kevésbé vitamindusan. Meg lehet elhagyhatnám a vigantolt meg lónak kint a gyereknek. Na engem ekkor már cseszett az ideg, hogy valami nem oké a fiammal, szóval mondtam neki, hogy jól van és elhúztuk a csíkot. Tényleg baja lehet ebből a fiamnak? Gyerekorvos még nem vette fel, 11tol lesz ma, de addig esz az ideg.
2017. máj. 31. 09:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Akkor rosszul emlékeztem a Konakionra, régen volt. Bocsánat! Remélem, kérdező, nem zavartalak össze.
2017. máj. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 babyboom567 ***** válasza:
Az én kisfiam 51 cm-vel született,3 hós státuszon 63 cm volt.Szóval nőtt 12 centit,úgyhogy szerintem veletek sincs gond.Vitamint meg egyél,meg még vasat,mert pl nekem senki nem mondta,hogy szedjek, aztán 4 hónaposan kiderült ,hogy a kisfiam vérszegény,a vaskészítménytől meg szorulása lett de muszáj kapnia.
2017. máj. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Neked is kell a vitamin, a gyereknek is. Még soha nem hallottam olyat, hogy valaki túl gyorsan nőne..., és azt sem, hogy az probléma lenne. Még ha azt mondaná, hogy túl gyorsan hízik és kövér, megérteném az aggodalmát. De remélhetőleg az orvos meg fog nyugtatni.
2017. máj. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem a védőnődet. A lányom 3 hónap alatt 13 centit nőtt, a te babád 15-öt. Nem egy extrém nagy növekedés. Az is lehet, higy később lassul a növekedés üteme. A testmagasságot pedig nem a bevitt vitaminok, hanem a genetik határozza meg. Ilyen hülyeséget meg még nem hallottam, hogy egészségügyi dolgozó kevésbé vitamindús táplálkozást javasolna. Örülök, hogy nálunk nincs védőnő.
2017. máj. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Hat en nemtudom de mi 3000g es 50 cmvel szulettunk. Most 14 hetes es 6200 gramm es 66 cm.

Hulyeseg. Nyomd ossze a gyereked vagy mi? Meg jo h kulfoldon vagyunk es itt nincsenek idegesito vedonok!

2017. máj. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem tudok most pontos adatokat mondani neked, de az én fiamra kétszer mondták nevetve, hogy jól megnőtt. Aztán lelassult. Egyszer pedig a védőnő ramondta, hogy túlsúlyos... Akkor éppen nem nőtt, csak hízott. Ez mind 1 éves koráig történt. :) Szerintem a lényeg inkább a testsúly/magasság arány. Mert mi van, ha magas lesz? Biztos valamelyik felmenőtől vagy tőletek örökölte (pl. a férjem és én kicsik vagyunk, de az én apai agamrol nagyon magasak a férfiak. Az én fiam is magas, biztos azt örökölte. Unokatesóm kisfia is irtó magas, magasabb, mint a fiam (négy hósan magasabb volt, mint az én hathósom). Noha uncsim is pici, valószínűleg ott is ez az apai ág ütött vissza).

Én nem aggódnék. :)

2017. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Na igen. Falnak megyek az ilyen idiótáktól. Tök elbizonytalanítják a babát.

A nagyobbiknal az egy hetes mérés előtt 2 napig napi 5 széklete volt a babámnak. Ezérg a kötelező helyett 10 grammal kevesebbet hízott a gyerek. A védőnőm olyan flegma stílusban cseszett le, hogy éhezik a gyerek, és nem igaz, hogy nem vettem ezt észre, hogy a hétvége alatt úgy rágörcsölten a témára, és toltam a tápít, hogy kb 0ra apadt a tejem. A háziorvos világosított fel, hogy az a 10 gramm nem az éhezés kategória, lévén, hogy egy hetesen 80-akat evett a babám.

A második gyerkőcöm mindig kevesebbet szopizott mint kellett volna, mert nála már az elejétől mértem. Napi 7x evett, max 8szor, aztán aludt, de nem ette meg a 70-et sem. Mégis az első 3 hónapban 1-1,5 kg-ot hízott. Az volt a védőnő tanácsa, hogy el fogja hízni a szívét. A dokink csinált egy próbaszopit, ott derült ki, hogy kevesebb mennyiséget eszik mint az átlagos, csak jó az alapanyag. Mind a kettő gyerekem totál átlagos súlyú és testalkatú gyerek lett.

És ez csak 2 különböző eset. Az a baj, ha egy gyerek nem a tankönyv szerint fejlődik, akkor azzal nem tudnak mit kezdeni. Ami csak azért baj, mert szegény anyukát totál elbizonytalanítják. 😦

2017. jún. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!