Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok, amiket feltétlen be...

Mik azok, amiket feltétlen be kell szereznem a baba születéséig?

Figyelt kérdés
Természetesen az alapfelszerelések megvannak (kiságy, babakocsi, kiskád, ruhák, pelus, popsitörlő). Mik azok, amiket mindenképp be kell szerezni még addig? Mert gondolom a recepteket majd csak szülés után adja ki a védőnő vagy gyerekorvos (mert eddig még szó se volt róla). Például popsikrémet vegyek, vagy az is receptre lesz? Cumikkal készüljek egyáltalán? Cumisüvegből mennyit vegyek és milyet (hol) célszerű? Nyálkendő? Felesleges dolgokkal nem akarok előre készülni, viszont ismeretségi körben nincs kisgyerekes ismerős, így kicsit tanácstalan vagyok. :(
2017. máj. 31. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

Cumisüveg, cumi felesleges, cumizavart okozhatnak ami nehezíti a szoptatást. Nyálkendő korai.

A gyerekorvos szülés után írja fel a dolgokat, de hívd fel, lehet odaadja a receptet korábban. Nekünk írt fel popsikrémet, fürdetőt, alkoholt, lázcsillapító kúpot.


Bimbóvédő, krém, melltartóbetét, betadine (neked), szoptatós tea.

Hordozókendő.

Textilpelus.

Nekünk ezek voltak nélkülözhetetlenek :-)


Barátnőm vett mellszívót, a világ minden kincséért nem adta volna. De ez baba-mama függő.

2017. máj. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi első válaszoló. Bimbóvédőből kell külön maga a bimbóvédő plusz a krém is? Szoptatós teát patikában kell venni? És hordozókendőt milyet és merre keressek? Ez feltétlen kell már az elején? Mellszívón én is gondolkoztam, de szerintem ez úgyis akkor fog kiderülni, hogy lesz-e rá szükség.
2017. máj. 31. 11:04
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Ne vegyél cumit és cumisüveget, mert akkor használni is fogod, ami nem szerencsés. Ezek a gyógysertári kencék recept nélkül is filléresek, ha hamarabb akarod megvenni. Orrszívót vennék még és sok textílpelust. Hordozókendőből a rugalmas jó ilyenkor.
2017. máj. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Még vmi. Ne a külső dolgoktól várd majd a tejet (szoptatós tea), az a szoptatástól termelődik. ;-)
2017. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bimbóvédőt és bimbóvédő krémet én patikában vettem. A krém arra jó, ha kisebesedik a melled.

Teát dm-ben vettem. Nem attól vártam a tejet, de alapból keveset iszok sajnos.

Kendőt használtam vettem, azok jobbak, "be vannak törve". Olvasgass a hordozásról. Ha nagyon idegen neked, akkor felesleges. Nekünk sokat segített. A gyermekágy alatt nem tanácsos hordozni, én akkor gyakoroltam a kötéseket.

2017. máj. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Receptre is írnak popsikrémet, babája válogatja (sajnos ennél is) hogy kinek mi a jó.. Cumit nem vennék, max egy cumisüveget (nekünk pl a MAM volt jó - dm, rossmann, tesco is árulja pl) vész esetére, de ezeket mind te tudod csak meg az első napokban/hetekben hogy mire van szükséged! (Pl nálunk az első 3 éves koráig cumizott, 4 hónapos korától sajnos csak tápszert kapott, majd később tejitalt, így lett összesen 7 c.üvegünk és vagy 10 cumink amíg ki nem nőtte ezeket, ezzel szemben a másodiknak 1 cumija volt, az is max 5x ha volt a szájában, és 1 c.üvege amiből vizet ivott mikor mentünk valahová...) Bimbóvédő krémem volt, de sosem használtam, nem kellett. Nyálkendő ráér, textilpelenka kell. Orrszívó, flexibilis lázmérő jó ha van
2017. máj. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kifogó, mikor fürdeted. Takaró, textilpelus. Mellszívó nem feltétlen szükséges, de lehet, jobb lenne vinni be már a kórházba, nekem is segített és rengeteg barábarátnőm mondta, hogy hasznát vették mikor belövellt a tej. Orszi-porszit tudsz venni a gyogyszertárban,mikor a recepteket kiváltod. Hordozókendő is nagyon jó, de nem muszaj azonnal beszerezni. Mikor hazaértek és úgy látod, hogy kell meg tudod rendelni neten és 1-2 nap alatt házhoz kapod. Szövöttet tovább tudod használni,s oldlra és hátra is lehet vele kötni, nem csak előre, mint a rugalmasban. Bimbóvédőt, játszócumit, cumisüveget felejtsd el,ha szoptatni akarsz, ha mégis nagyon akarod, azt,javaslom, hogy csak 1 hós kora után adj neki ezekből bármit is, akkor már kisebb az esélye a cumizavarnak, mert ha véletlen, olyan baba amelyik hajlamos rá akkor szenvedhettek nagyon. Krém mellbimbóra segíthet, de lehet, hogy először érdemesbb próbálkozni a szellőztetéssel és az anyatej sebgyógyító hatásával, ha nem segít meg lehet próbálni a krémet. Amit nagyon tudok javasolni, még mielőtt szülsz, alaposan olvass utána a szoptatásnak,a kisebesedett mellbimbónak, a helyes mellretételnek és a cumizavarról is (természetesen ha az a celod, hogy szoptass). Ajanlom az lll.hu oldalt.
2017. máj. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
Bimbóvédőt miért felejtse el, ha szoptatni akar? 3 gyereket szoptattam vele, mindegyiket 1 éven túl.
2017. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ha hordozni szeretnéd, inkább a szövött hosszú kendő, a rugalmasba belfőttök.

Ha szeretnél cumisüvget csak a biztonság kedvéért én a MAM anti-colic üveget ajánlom (szép dolog, h ne vegyen, csak ha meg kell, lehet akkor szaladgálni, nem minden városban van tesco meg rossmann..). Cumi nekünk szintén a MAM vált be, de a baba-mama csomagokban szokott lenni, azt én 0-2hósat nem is vettem, mert a csomagokból összejött kb 5-6db.

Nyálkendőt is vehetsz, egyrészt jól jön ha kicsit fúj a szél, védi a nyakát, másrészt ha az anyatej/tápszer a nyakába folyik, ez felfogja, nem kell az egész ruhát mosásba vágni, bajlódni az öltözéssel.

Bimbóvédő krémből én lanisholt használtam (asszem így kell írni), kórházban már vérzett a mellem, hazafelé vettem, kb 2-3x kentem be és teljesen meggyógyult.

Textilpelust 10et biztos vennék, nekem több is van, kellett is. Tetra kifogót megvettem, azóta is ott a szekrényben becsomagolva, nekem jobban bejött a sima törülköző.

2017. máj. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én vettem egy MAM-os csomagot amibe volt két 160 milis, egy 260 milis cumisüveg, egy játszócumi cumilánccal. A cumisüveg későbbre is jó ha már vizet is iszik. Kézi mellszívót vettem nagy haszna is volt mert a kórházba nem akart szopizni, de így megindult a tejem és a lassan 7 hós lányomat azóta is szoptatom. Jó dolog a bimbóvédő is, mert ha nem tudja bekapni a bimbód akkor ez segítség neki. Gyógyszertárba lehet kapni kb 1000 forint. A lányom a mai napig azzal tud csak szopizni. Ha bukós a baba akkor célszerű a nyálkendő mert akkor elég csak azt cserélned nem kell az egész ruháját plusz majd fogzáskor is nagyon jól jön. Még annyi hogy ahol szültem ott kellett a babának vinni pelenkát, popsitörlőt, popsikrémet mert csak fürdésre és vizitre vitték el a babát. Vehetsz a dm-be, rossmanba eldobható pelenkázó alátétet is amin tisztába tudod tenni majd a babát. Hirtelen ennyi ami eszembe jutott. :)
2017. máj. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!