Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Férj külön akar eljárni a...

Férj külön akar eljárni a hobbiját megvalósítani egy 3 éves és egy 3 hónapos mellől?

Figyelt kérdés

Egy 3 éves és egy 3 hónapos gyermekünk van, szeretjük egymást, jó az életünk, ezt leszögezném.

Én dögfáradt vagyok, a kicsi kétszer kel éjjel, napközben sem tudok pihenni, háztartás, plusz hasfájós a pici, meg foglalkozom a nagyobbal is.

Férjemnek van egy hobbija, vitorlázik, és mostanában állandóan ezen vitázunk, én nem tartom korrektnek, hogy el akar járni, miközben én itthon fáradozom.

Ő azt mondja, ennyi jár neki.


Én vagyok házsártos vagy szerintetek igazam van?


2017. jún. 1. 04:38
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
57%

#18

Ezt értelmezni sem tudom.


Azért jó, ha elmegy a férj otthonról, mert kevesebbet KELL főzni és kevesebb a konfliktus?


Mi vaaaan?

2017. jún. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem simán elmehet.

Én is elengedtem az én páromat tegnap legénybúcsúra, pedig már a tököm tele volt hajnalban - már bocsánat -, de dolgozik két helyen és ennyi jár neki.

Kössetek kompromisszumot!

Engedd el, de mondd meg neki, hogy neked is legyen plusz egy napod, mikor azt csinálsz, amit akarsz.

2017. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
73%

20.mi van???

Talán a fèrjnek nincs gyereke, csak a feleségnek?? Vagy hogy kell ezt elkèpzelni?

Apuka èletèben semmi nem vàltozik, csak az anyuka alkalmazkodjon vagy hogy??

2017. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Lényeges lenne hogy mennyit akar eljárni, milyen sűrűn, mennyi időre stb.
2017. jún. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem is "jár" neki, abban az esetben, ha neked is jár, hogy időnként elmehess otthonról gyerekek nélkül, férj nélkül, akár a saját hobbid miatt, akár barátnőzni, vásárolgatni stb.

És most ne mondd azt, hogy te nem igényled, mert az a te bajod. Ha a lehetőséget biztosítja a férjed, akkor nincs azzal semmi gond, ha el akar menni ő is. Ha egyoldalúan gondolta, az már necces...

2017. jún. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 jafnrétti ***** válasza:
60%

Lehet, hogy írtad, csak én nem láttam, de mennyi időre megy el ilyenkor?

Mert ha egy-egy napra, azt én nem tartom olyan őrült nagy öznésnek. Az én férjem is eljár havi 1-2 alkalommal, neki más a hobbija, de az is lefoglalja ilyenkor egy teljes napra szinte.

Ilyenkor én is itthon vagyok a két gyerekkel, és nem mondom, hogy nem fárasztó, mert nyilván az, pláne, hogy hétvégén megy el, tehát a hét öt napja után nem két napom van, hogy kicsit én is lazítsak (mert ugye ilyenkor ketten lennénk a teendőkre), csak egy, de nem sajnálom tőle a kikapcsolódást. Persze más lenne a helyzet, ha csak magára gondolna, és úgy venné, hogy neki ez jár, mert ő a férfi, az apa, a "családfő", és ő azt csinál, amit akar, nekem meg legyen elég annyi, hogy hazaadja a pénzt. De nem ilyen, úgyhogy egy rossz szavam nincs, ő ugyanúgy bevállalja, hogy egyedül van itthon a két gyerekkel, ha én elmegyek valahová. Igaz, nekem sajnos nem igazán van ilyen hobbim, sajnálom is, mert jó lenne valamit ekkora lelkesedéssel, átéléssel csinálni. De pl. amikor én úszni jártam, akkor heti két-három este is volt, hogy elmentem, és neki teljesen természetes volt, hogy megyek, és addig ő van itthon a gyerekekkel egyedül. Vagy ha azt mondom, hogy a hétvégén varrni szeretnék, akkor is lefoglalja a gyerekeket, hogy nyugodtan tudjak szabni, varrni, előpakolni.


Szóval ha kölcsönös a dolog, akkor semmi baj nincs vele, tudom, hogy extra erőfeszítéssel jár biztosítani, hogy a másik élhessen a hobbijának, de szerintem ennyit meg lehet egymásért tenni.

2017. jún. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

18-as valaszolo, szerintem valj el...minek oda a ferj :)


Ha nekem is van hobbim a ferjemnek is lehet

2017. jún. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
55%
az enyém pecazik es elengedem ket havonta havonta ilyenkor nyaron 1-2 ejszakara hosszu hetvegekre stb...ha mar en szivok itthon neki nen muszaj...mellesleg mindig mondja h csak szoljak ha el akarok menni vallalja a gyerekeket. es z a lenyeg. hogy martir vagy e, aki otthon ul a kakikupac tetejen, ahelyett hogy eljarogatna, vagy a ferjed neked nem ad lehetoseget hogy kikapcsolodj....en nem szeretek eljarni de mindg meglenne a lehetoseg csak futtyentenem kellene neki. ezerszer ajanlotta hogy hivjunj baby szittert menjunk ide oda csak en erre sajnal0m a penzt. de attol a lehetoseg adott es ez szamit
2017. jún. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igdn, Balaton mellett lakunk.


A szombatokról lenne szó, amikor mondjuk elmenne. Mondta, hogy enyém meg a vasárnap, csináljak azt, amit szeretnék, de ez megvalósíthatatlan, nem tudok egész napra elmenni, nem is akarnék.


Azért legtöbben azt írtátok, hadd menjen, szóval lehet tényleg én vagyok házisárkány. :)

2017. jún. 1. 21:57
 30/37 anonim ***** válasza:
Hát minden szombat, azért az nekem necces lenne. Mondjuk kéthetente oké. De milyen rendes, hogy menj el te is nyugodtan egész napra a 3 hónapos mellől.
2017. jún. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!