Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik valami immunerősítő?

Létezik valami immunerősítő?

Figyelt kérdés

15 hónapos kislányom most már egy éve 3 havonta beteg.

Sajnos mindössze 4 hónapos koráig tudtam szoptatni, valószínűleg ezért is ilyen gyenge az immunrendszere.


Tudtok valami immunerősítőt, ami használ is?

Már nagyon sajnálom szegényemet, mert kb. két hétig szokott tartani nála a náthával, lázzal, étvágytalansággal, és általában torokgyulladással járó betegség, amit a fene tudja, hol szed össze, mivel közösségbe nem járunk.


2010. máj. 17. 20:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Fokhagymat, kaposztat a kisfiam mar 1 eves kora elött is kapott nyersen (de a kaposztat nem muszaly nyersen adni, a fokhagymat meg fel gerezd egy kis tejfölbe az ugy nem erös) bodzat kaphat, de a boltit termeszetesen nem javaslom. A ceklat megint eheti. Amit irtam mar mindent ehet (kivetel a mandula, ha esetleg allergias van a csaladban es akkor talan a grapefruit sem jo mint citrusfele, es a gyömbert sem nagy mennyisegben) De a füszereket is eheti.
2010. máj. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy külön odairtam mindenhez amit gyersen kell adni vagy legalabbis ugy jobban hat.
2010. máj. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekünk homeós dokink van, ő ajánlotta az echinaceát az akkor 7 hónapos lányunknak, úgyhogy adhatod te is nyugodtan.
2010. máj. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én is echinaceat javasolom.

Mi ezt szedjük:

[link]


A lányomnak adtam már 8 hónaposan, porrá törtem, két kanál teába áztattam és lenyelte.

Nálunk felnőtteknél ha már kijött a betegség, akkor napi 3x10 szemmel gyakorlatilag 2 nap alatt lemegy a nátha, láz, stb.

De mivel szedjük kúraszerűen, nem vagyunk túl sokat betegek.

A gyerekorvosunk is ezt tanácsolta vagy a homeós echinaceát.


Pici megjegyzés:

Márai Professzor kutatásának érdemes utánanézni (Agrártud.-i Egyetem, nálam megvannak az adatok), sajnos alig van vitamintartalma már a zöldségeknek és gyümölcsöknek, nagyságrendekkel kevesebb.

Viszont a különféle zöldségek és gyümölcsök élettani hatásáról van egy jó kis táblázatom, szívesen elküldöm, ha valakit érdekel, csak kérlek írjatok privátot, hogy csatolni tudjam.

2010. máj. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%
Kecsketej. Családi napköziben dolgozom, csoportunkban van egy kisfiú, aki egy éves kora óta issza, hihetetlen erős az immunrendszere. Nézz utána neten.
2010. máj. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha bogyót keresel, akkor az Isoprinosine-t javaslom, ez immunerősitó, virusok elleni dolog, a leirtak alapján jó lenne a gyereknek, kúrát kell vele csinálni.
2010. máj. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Bocs, csak a kecsketejről jutott eszembe:

A gyerekorvosom azt mondta, kisgyerekeknél vigyázni kell a kecsketejjel, mert minimális a vastartalma a tehéntejhez meg persze kicsiknél az anyatejhez képest és könnyen okozhat tartós fogyasztással vashiányt a gyerkőcöknél.

2010. máj. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

Megpróbálom akkor ezt a kasvirág-kivonatot.

Köszi a linket, van is ismerős, akinél meg tudom rendelni.


A kecsketejnek is utána nézek, bár a tehéntejet sem hajlandó a manó meginni sajnos, semmilyen formában... :-(

2010. máj. 18. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!