Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ennyi idősen...

Szerintetek ennyi idősen normális?

Figyelt kérdés

Unokanővéremnek most hónap elején lesz 2 éves a kislánya.

Nem hajlando szinte semmit megenni( anyja nemis erölteti)szinte csak cicizik.Van hogy eljönnek 6-8orára amikor nemhoz semmi kaját amivel nincs is baj,mert szivesen adnék neki de azt mondja nem szereti nem eheti meg...

Ebben a pár orában ezerszer jön rá hiszti ,csak ugy nekiáll a semmin sirni,nem akar játszani velünk,(van egy 9 hós fiam) egyetlen egy szót sem mond,csak hümmögve mutogat( ami szerinte teljesen normális ennyi idösen.a védőnönek nagy ritkán felveszi telefont se "soha nem ér rá találkozni vele"

Hiába mondunk bármit nem hallgat ránk.

A védönö tölem kérdezi mivan velük a kislány mit tud beszél e játszik e.


2017. jún. 2. 08:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A súlya 9 kg.A fiam is annyi és azt mondják az enyémre h kövér...mert már 9 hósan 9 kg
2017. jún. 2. 08:19
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

a 9 kiló egy éppen 2 évesnél még akár oké is lehet

az is, hogy hümmög, belefér, pláne ha nem otthon van


de az nem, hogy 6-8 órán keresztül nem kap rendes ennivalót :O oké, szoptassa, de akkor is, hol a tízórai, ebéd, uzsi?

2 évesen van státusz, oda kötelező elvinnie, remélhetőleg akkor megnézi szakember

2017. jún. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A nagy része normális, a többit meg nem szívesen ítélném meg ennyi alapján.

Normális, hogy még nem beszél, hogy nyűgösködik, hogy nem játszik a 9 hónapos gyerekkel. A súlya is elmegy, pontos adatra már nem emlékszem, de az én gyerekem se volt 10 kiló 2 évesen.

Az, hogy mit eszik és mennyire "erőlteti" az anyuka azt ennyiből nem tudod lemérni. A lányunk is kifejezetten rossz evő volt és én sem akkor kísérleteztem vele, amikor máshoz mentünk. Volt, hogy csak tápszert, vagy bébiételt vittem, de itthon kínlódtam vele eleget.

A védődő viszont tuti nem normális, hogy mástól kér felvilágosítást egy gyerekről.

2017. jún. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a tortenetben a vedono a gaz. Miert nem az anyukaval beszel? Mi az hogy mastol szerez informaciot a gyerek fejlodeserol, ha egyszer erre van a statusz? Szerintem ennyire dilettans gyoker vedono nincs, hacsak nem valami 100 fos faluban laktok ahol mindenki mindenkirol beszel folyamatosan mindenkivel. De szakmailag meg akkor is kifogasolhato!
2017. jún. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázzál a védőnővel, most közösen lehet szapulgani a sógornőt de ennyi erővel téged is kibeszél a hátad mögött. Megjegyzem, ha nekem ilyen hozzáállású védőnőm lett volna, én is kerülöm. Nem adhat ki információt másról és nem érdeklődhet tőled rokon gyerekéről sem. De szerencsére, nem ilyen volt!


Két évesen a hümmögés bőven belefér, a hiszti NORMÁLIS (dackorszak, ilyenkor van) a kajáltatás meg egy rosszevő gyereknél bele is férhet. Én spec. kiskoromban senkinél nem voltam hajlandó enni, csak otthon. Nem mondom hogy ideális de elég normális felnőtt lett belőlem mindenfajta kényszeresség nélkül :)

2017. jún. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem nagyon mondok semmit a védönönek semmit róluk.Ha nem akar menni hozzá annak oka lehet... Énmeg nem vagyok senki,hogy megitéljem.amugy nagyon mozgékony gyerek tehát baja nem lehet.Otthon os rossz evö.én annyit mondtam erre a védönönek nem egyformák a gyerekek.A többi az ö bajuk.csak nem érti miért nem hajlando találkozni vele.gondolom olyat mondhatott neki...kitudja ,erröl egyik sem beszél.Ezek szerint ezek a parák a gyerekkel amit felsoroltam a védnö fejében vannak csak.köszi nektek
2017. jún. 2. 09:31
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 6 hónaposan már 8,5 kg volt, erre most majdnem 2 évesen éppenhogy 10 kg (mindezt majdnem 90 centihez) és makkegészséges.

A súlygyarapodás csak az első 1 évben (sőt inkább első fél évben) látványos.


Válogatósság és hiszti abszolút korosztályos jellemző.


A beszédfejlődésben pedig óriási a szórás, de csöppet se kóros ha 2 évesen még nem beszél, feltéve hogy megérteti magát és babanyelven "dumál" azért gyakorolva az anyanyelvre jellemző hangzókészletet.

2017. jún. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az igaz,hogyNem használja az általános babanyelvet.csak hümmögve mutogat.de ez a tipikus bababa mamama semmi.csak a hümmögés.dehát ugy tudom 3 éves kor ut@n szokták nézni ,az meg még 1 év
2017. jún. 2. 10:11
 9/13 anonim ***** válasza:

Ennyibol en sem tudnam megitelni:

- 2 evesen szinte csak cicizik/rossz evo: 1 eves kora ota hizott e legalabb 1 kilot? Pisi, kaki van-e eleg? Jokedvu-e a gyerek (amikor eppen kipihent, ne ehes, nem almos, nem vettek el tole a jatekat)? Hianybetegsegre utalo tunete van? Ezekbol lehetne jobban latni, hogy van-e problema azzal, hogy nagyreszt csak szopizik. Tudok olyanrol, akinel a gyerek 3 evesen kezdett csak el enni, addig szinte csak szopi, es teljesen egeszseges, bar 2 evesen azert mar a legtobb gyerek igenyelni szokta a szilard taplalekot.


Vannak kozos etkezesi szokasaik, amit a gyerek utanozhat? Leulnek egyutt az asztalhoz enni? Valaszthat az etelbol? Valaszthat, hogy elfogadja-e az etelt, vagy o maga teszi-e a szajaba? Bar ezek az unokanoveredre tartoznak, ha o tette volna fel ezt a kerdest, akkor ezeket kerdeznem tole.


Itt van egy teszt gap-szindromaval kapcsolatban, ebbol talan joban fel tudod merni, hogy mi normalis, es mi nem. [link]

2017. jún. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem igazán erölteti az evést neki.Ahogy fogalmaz "nincs türelme etetni" van,hogy eszik 2 kanál levest és annyi.a többi cici.Ezeket saját maga elmondja.A levesben levö dolgoktol fél ,mert nem ismeri a dolgokat mert összenyomkodják neki.

A jókedv...hát nem mondanám.A napjaik (minden nap ir)90% sir csak.éjjel sem alszik szinte semmit.mert szakaszosan alszik azis max1-2 ora.Játék...hát nem igazán játszik,ha mégis,2 perc és csapkolodva sir.ö azt mondja normálisak ezek a dolgok,én azért kérdeztem rá mert az ismeröseim között nem volt még ilyen

2017. jún. 2. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!