Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leeset a lányom az ágyról. ...

Leeset a lányom az ágyról. Lehet komoly baja?

Figyelt kérdés

11hónapos kislányom velünk alszik a nagy ágyban pici kora óta!

Ma este lefordult az ágyról és hasra esett. Ma egésznap nyügii volt allig tudtam meg nyugtatni. nagyon sírt szegénykem.. Nagyon rosszúl érzem most magam vissza aludt! De annyira agaszt hogy netán valami baja lesz!! Orvoshoz csak Kedden tudom vinni..


2017. jún. 3. 00:51
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Tehát ha jól értem, egész nap rossz volt neki, és ezután esett le az ágyról, hasra. Ha szinte azonnal felsírt, nyugtatásra abbahagyta, nincs pukli a fején, bevérzés a testén, nem dekoncentrált , nem hányt, akkor elvileg nem lehet nagy a baj. Ha aggódsz, akkor hívd fel a gyerekorvost vagy az ügyeletet és megnyugtatnak/behívnak vizsgálatra.
2017. jún. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Ne aggodj,kisfiam 10 hosan atlendult a kanape karfajan,elkapta a dohanyzo asztal szelet,majd a jarolapon landolt.lett par foltja.de semmi komoly.

Fognak meg nagyot esni.

Figyeld,24 oraig.ha nem latsz semmi kirivot(zavart,hanyas)akkor semmi baj.

2017. jún. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Orvoshoz csak kedden?

Akkor is ezt mondanád, ha ömlene a fejéből a vér? Majd kedden...


Balesetnél nem a háziorvoshoz viszed, hanem kórházba...

2017. jún. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó, mi ez a hangnem. Gondolom a sima gyerekorvosra gondokt, ami ugye csak kedden lesz legközelebb és mint írta semmi komoly dolgot nem lát rajta. Szerinted ha vérezne vagy egyéb ide írt volna. Nem, vitte vokba a kórházba.

Kedves kérdező. Ugyanazt tudom mondani mint az előzőek. Ha most már nem olyan nyügi, meg tudod nyugtatni, ill. nem látod rajta hogy zavart lenne esetleg egyensúlyával gond lenne vagy étvágyával, nem hány akkor nincs komolyabb gond, ha nagyon aggódsz nyugodtan hívd a gyerekorvost vagy az ügyeletet és megnyugtatnak. Hidd el nem ez volt az utolsó ilyen eset és ettől nagyobb eséssel sem fogsz majd orvoshoz szaladni vele :) Nekem 3 van a legkisebb 9 hós már ő is esett le a franciaágyról pedig ott voltunk mellette de ő gyorsabb volt mint a mi reakciónk :)

2017. jún. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tegnap az en fiam is leesett ő 1,5 eves ugyan. Pont háttal még jó hogy szőnyeg van. Vártunk figyeltünk ha rossz kedve lenne vagy hányni kezdene vagy bármi de a siráson kivül semmi nem volt, pedig ő addig szórakozott az ágyon még leszedült.

1x minimum minden gyerek leesik.

A lanyom kisebb koraban az autósülesből borult ki annyi volt hogy a ferjem lenyitotta a sütőt es puff kiesett. Nem hanyt nem volt dudor se semmi. Ilyeneket kell figyelni.

2017. jún. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Fel kéne már fogja a sok együttalvás párti, hogy a kisbabának nem a nagyágyon, hanem biztoságos rácsos kiságyban a helye! Veszélyeztetitek a gyereket a ti kényelmetek miatt! Ez egyre többször elő fog fordulni. Tedd kiságyba, amig meg nem késő.
2017. jún. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Semmi baja nem lesz.
2017. jún. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kislányom 1,5 évesen leesett egy elég magas ágyról, Ő is hasra érkezett, a fejét nem ütötte be. Én a biztonság kedvéért még aznap elvittem a háziorvosunkhoz, aki egyből kórházba akarta utalni megfigyelésre. Végül kiegyeztünk egy gyors uh-ban. Azt mondta, hogy nem csak a fejre esés veszélyes, hanem a hasra esés is legalább annyira, mert sérülhetnek a belső szervei. Nekünk az uh-n is ugyanezt mondták, szerencsére nem találtak semmit, de ott is közölte a doktornő, hogy ha bármi rendelleneset látok a gyereken azonnal kórház, mert lehet olyan kicsi mikrorepedés is pl a lépén, mait akkor még nem mutat ki az uh, de pár óra/nap alatt belső vérzései keletkezhetnek.

Mi megúsztuk!

Én a helyedben elvinném orvoshoz, azzal rosszat nem teszel.

2017. jún. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!