Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alig nyolcéves lányom érettebb...

Alig nyolcéves lányom érettebb az átlagnál, és most fellépett egy olyan helyzet, amit nem tusok kezelni. Segítség?

Figyelt kérdés

Az van, hogy a lányom értelmesebb a kortársainál, nem nagyon kötik le a gyerekcsatornák (Minimax, Cartoonito, stb), sokkal jobban szeret az unokatestvérével lenni, vele rajzolnak és beszélgetnek sokat, és egyszer elmesélte, hogy úgy érzi, nem szeretik, azt hisszük, jók neki azok a dolgok, amik mindenkinek kellenek, és hogy neki senkije sem maradt, csak a kutyája, de a kutyus is kezdi kizárni a saját dolgaiból... nem hallottam még ilyet ekkora lánykától. Mikor indult iskolába, mondták, hogy hiperérzékeny, de írassuk be, mert kimagaslóan nagy az IQja, és érett.

Elkezdték érdekelni dolgok, amik NEM kéne, hogy érdekeljék (legalább is szerintem), megtalálta a József Attila verseskötetet, és ha nem is érti (mert azért ehhez még KICSI), de tudja, hogy van valami, és nem csak az, amit mi mutatunk neki...

Beszélgessek vele komolyabban? Megijesztett, amit az unokatestvére mondott...



2013. júl. 16. 22:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
A kisfiam 7 éves.Hasonló helyzetben vagyunk.3 nyelven beszél és ugy játsztszik hegedűn mint aki évekig tanult pedig fél éve jar zeneiskolaba.Hyper érzékeny,nem érti meg magát a korabeli gyerekekkel.Azt ajanlom neked hogy ugy beszélj vele mint amilyen értelmi szinten van.Nem mindenki ugyanugy fejlődik.Ès neki a legnehezebb mert alkalmazkodnia kell a korosztalyahoz pedig ő már sokkal felettük van agyilag.
2013. júl. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A nyelvtudással mi is hasonlóan vagyunk, angol-spanyol alap-társalgási szinten, szóval simán elbeszélget velem mindkét nyelven. Nagyon szépen rajzol, mint egy 10-11 éves. A harmadik kislályom, de a testvéreinél nem tapasztaltam ilyet...
2013. júl. 16. 23:33
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem kicsit dicsekszel is a lányoddal, de ez érthető.

Szerintem, ha a minimax lekötné az nagyobb baj lenne, mintha nem érdekelné. Azért 7-8 évesen sok mese már túl gyerekes rajta.


Szerintem azért adta elő ebben a stílusban a gondolatait, mert (esetleg) sokat van felnőttek között, fogékony az árnyaltabb problémákra és azok ismertetésére. Azt, hogy ennek mennyi alapja lehet neked kell tudni. Azért egy József Attila vagy akár bármely más verseskötet olvasása nem olyan nagy szám, ilyenre tudok példát.


Rendben van és nagyon jó, hogy okos gyermek, de ezekkel az adottságokkal élni is kell tudni, az élénk érdeklődés és a magas iq még nem garancia semmire. Ismertem nagyon sokat ajnározott, szépreményű, tehetséges gyerekeket, akikben a hamis felsőbbrendűség érzését szították, mert ők átlagon felüliek stb.. Sokukat később a gyengébbek lehagyták, mások sikeresek maradtak.

7-8 évesen az embernek már személyisége, önazonossága, világképe, akarata és véleménye van, még szép, hogy komolyan kell venni és komolyan beszélni vele. Nyilván még nem egy kiforrott lélek, kevesebb a felhalmozott tudás, élmény és tapasztalat és a gyerekkor sajátosságai a dominánsak, de ez nem jelenti azt, hogy komoly kérdésekről ne lehetne velük értelmesen beszélni és ha ilyeneket mond akkor lehet, hogy szükség is volna rá.


Az értelem és a képességek mellett szerintem a lelkivilágára is érdemes lenne ugyanennyit figyelni, ha nem boldogul a kortárs közösséggel az legalább akkora hátrány, mintha debil lenne, másrészt egész életében szenvedni fog, ha nem tud jól viszonyulni a közösséghez. Nem csak a különbségekre, nem csak az átlagon felüli, de az átlagos és adott esetben átlag alatti tulajdonságokra is figyelni kell. Nem csak arra kell rávilágítani, hogy miben jobb, ő miért különleges, hanem mi az amiben ugyanolyan. Nincs az az éles ész, amely egy egészséges, határozott, ápolt és becsületes jellemet, a világban való eligazodást és a helyünk megtalálását pótolná. Igenis nagy szükség van az értelem megedzésére, de egy boldog és sikeres életúthoz ez nem lesz elég, tapasztalatból mondom.

2013. júl. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Hú, az én lányom is hasonló, nagyon okos. Gond is volt a suliban lelkileg, mert nem talált olyan barátot, akivel tudott volna beszélgetni. Így maradtunk mi, akivel beszél. Ha be akar zárkózni, ne hagyd. Főleg, ha ilyen melankólikus alkat, nagyon vigyázz rá! Mindig legyen idő beszélgetni, barátkozni vele. Keressetek olyan elfoglaltságot, szakkört, ahol talál partnert. Vagy az én lányom most ír. Mindenféléket, novellákat, meséket. Adj neki feladatot, ami leköti, pl. ajánl olvasmányt. Derítsd ki, mit szeretne. Próbálj kicsit a barátja lenni, az ilyen érzékeny gyereknél nagyon fontos, hogy merjen őszinte lenni, legalább veled. Különben beindul az ördögi kör, és egyre jobban begubózik.
2013. júl. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Èn az első vagyok.A fiamnak az segìtett hogy hegedűlni tanul.Zene suliban van több "finom" lelkű gyerek.Fontos a közösség.Amugy mi külföldön élünk igy neki még nehezebb nem élnek itt rokon gyerekek akikkel beszélhetne az anyanyelvén.Igy maradunk mi felnőttek....de gyereknek gyerek a baratja.Talán a lányod is sokat van felnőttek között talan a nagyobb tesok a példaképek.
2013. júl. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Unokatestvérére szeretne hasonlítani. Értelmes lányka, szeretik is egymást, mindent megbeszélnek. Csak azt sanjálom, hogy a kortársaival nem találja meg a hangot... :/
2013. júl. 17. 20:40
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megnyugtat nálunk a családban több ilyen értelmesebb gyerek van.A kózépiskolában már nincs probléma.Előnyükre szolgált a korai nyelvtanulás.A sok könyv olvasás.Könnyebben veszik az akadályokat.Magabiztosabbak.Èn nem esetek kétségbe a fiamtól.Kell egy közösség pl.szakkör,olvasó klub stb. ahol korabeliekkel lehet akik hasonlóan érettek.
2013. júl. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hú, de jó olvasni titeket! Az én kislányom még csak 2 éves, de hihetetlen miket tud! Védőnő szerint is 4 éves értelmi szinten van.Pl.több versszakos mondókákat tud magyarul, angolul. Nagyon "éretten" játszik,stb nem is sorolom mert ti ezt már végig jártátok. :)

Az én problémám az, hogy ha egy azonos korú gyrek anyukája meglátja vagy megkérdezi mit tud,stb. és ha őszintén elmondom akkor látom az arcukon a nem tetszést. Nevezhetnénk írigységnek is. Úgyhogy már kerülöm az efajta beszélgetést mert én érzem magam kellemetlenül.

Kedves kérdező, bocsi hogy érdemi tanácsot nem tudok adni, viszont én mármilyen tanács érdekelne. Hogyan kezeljem a többi szülőt, hogyan foglalkozzam a kislányommal,stb? :))

2013. júl. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves Előző! Kerüld is, ez végig így lesz, amíg nem ugyanolyan képességű gyerekek veszik körül. Még ha nem is irigység, de sokszor hitetlenkedés. A suliban 2. végére fogadták el a lányomat (főleg a szülők), pedig sosem dicsekedtünk, azóta nem piszkálják, nem nézik csodabogárnak. Természetes viszont, hogy mindent tudnia kell, neki kell a legjobbnak lenni, de mindenben ezt várják. Egyelőre ez ment, és most már barátai is vannak, akikkel viccnek veszik ezt az egészet.:)

Az oviban sokat kínlódott emiatt, de ragaszkodtunk a normál közösséghez, nem akartam máshová íratni. És jól döntöttem.

Egyik előző voltam.

2013. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát, én a többi szülövel úgy vagyok, hogy nem tud érdekelni, ha irigyek. Tényleg. Mondjuk, néha kicsit kellemetlen, de megvonom a vállam, és azt mondom, hogy ilyen géneket örökölt, és legalább van spanyol beszélgetötársam, mosolygok egyet, és játszok tovább a gyerekemmel. :) Az, hogy húzzák a szájukat, mikor látják, hogy probléma nélkül elolvas egy angol mesét, az nem rám tartozik. Próbáld ne magadra venni, és ne érdekeljen annyira. Én is azt csinálom.
2013. júl. 19. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!