Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dackorszak, ami nem mindennapos?

Dackorszak, ami nem mindennapos?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy egyik nap tombol a dackorszak, másik nap pedig nyoma sincs??

20 hónapos a kisfiam. Már pár hónapos korában láttam rajta, hogy akaratos, kicsit nehéz természet - persze ettől még imádni való! Kb. 3-4 hete nagyon eldurvult a dackorszak, már komolyan nem tudtam, mihez kezdjek. Most viszont újra egy tündér, már vagy 5 napja a fellegekben járunk! :-) Talán csak ennyi lett volna? Vagy még a java hátra van, és ez csak átmeneti nyugi? Nálatok hogy van ez, meddig tartott a dackorszak?



2017. jún. 3. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Lehet, hogy ez csak vihar előtti csend. De az is lehet, hogy nálatok ennyi volt. Ezt innen csak te fogod megtudni :)
2017. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az enyém is 20 hónapos és nem egyformák a napok. Nálunk mindennapos a dac meg a hiszti csak éppen az intenzitás nem, van mikor a nap nagy része béke és nyugalom, máskor meg tényleg kiakasztó tud lenni a viselkedése.
2017. jún. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk egy éve ez megy. Hol tombol és fetrengve hisztizik mindenért napokig, hol pedig egy tündér akit kenyérre lehet kenni szintén napokig. Szerintem sok mindentől függ: mennyire fáradt, milyen ingerek érik, mennyit alszik, milyen az idő, mennyit vagyunk levegőn, én mennyire vagyok türelmes, stb. Amúgy most egy hete nálunk is épp a tündér-korszak van, pont ma beszéltük meg a férjemmel hogy jé, milyen rég hisztizett :D. Augusztusban lesz 3 amúgy.
2017. jún. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A dackorszak lényege, hogy a gyerek rájön, hogy neki is önálló akarata van, és szeretné, ha az érvényesülne. Másrészt ilyenkor jelentkeznek először olyan erőteljes érzelmek, mint düh, csalódottság, frusztráció, és ezeket először nem tudja kezelni. Teljesen gyerekfüggő, hogy toporzékol, földön fetreng vagy sarokban gubbasztva sír, vagy viszonylag simán túllesz rajta, de 20 hónaposan még biztos nincs vége, majd csak 3-4 éves korában.
2017. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A dachoz, az ellenkezéshez nagy köze van az emésztésnek, tehát a bevitt tápláléknak is. Ekképpen tehát teljesen természetes, hogy egyik nap ilyen, másik nap olyan.
2017. jún. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!