Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kezdi valaki korábban a...

Miért kezdi valaki korábban a hozzátáplálást? 3-4 hónaposan? Csak anyatejes babákra gondolok. Tápszereseknél érthető.

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 06:35
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
számomra is rejtély. egyébként nagy a nyomás. ugyanis a rokonok, család, úgy vannak vele, hogy amit nem látnak, az NINCS. tehát ha nem látja hogy szoptatok, akkor biztos nem is kap enni a gyerek (((: meg nem értik meg, hogy 30 éve még nem voltak agyonvegyszerezve, felfújva a gyümik. a fiamnál én is elgyengültem, és 5 hósan elkezdtük a gyümiket, (ételallergiás lett) de most nem, 6 hósig SEMMI, csak anyatej. mert ez a legjobb a lányomnak, amit adhatok. és utána is csak lassan, óvatosan vezetek be mindent. Sokan meg azért kezdik, mert néhány szopit ki akarnak váltani, hiszen igy már más is tud etetni, nem csak az anya.
2010. máj. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
már tápszereseknél sem ajánlott 6 hós kor előtt, ételallergia, asztma stb. miatt. Egyébként az első válaszolóval értek egyet: sajnos sikk 6-8 hósan gulyáslevest enni, sajnos a páromnál ki kellett harcolnom, hogy 6 hós korig várjunk, pedig egyébként mindenben nagyon egyet értünk.
2010. máj. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

I./ Ha nincs elég anyatej,akkor kell a babának valamilyen pótlás. 4 hónaposan egyébként is célszerű elkezdeni a lisztes ételek adását. Ezt ma már javasolják is. Külföldön nem is értik,hogy nálunk miért nem adnak a piciknek lisztes ételeket. (Vannak osztrák,német ismerőseim)

2/. Sokan nem dőlnek be a tápszergyártók reklámjának. Nem hiszik,hogy egy mesterséges ételben a mesterséges vitaminok stb. egyenértékűek a természetes ételekkel és vitaminokkal.

3/ Nem engedhetik meg anyagilag,hogy többet költsenek tápszerre,és egyéb bébiételekre,mint amennyibe a felnőttek étkezése kerül. Vidéken nagyon sok családnak kell kevés pénzből megélnie,pedig nem cigányok,hanem tisztességesen dolgozó magyarok.

4/ Nem hiszik el,hogy a régi módszer nem volt egészséges. Őket is és a szüleiket is így táplálta az anyukájuk,és nem lettek ételallergiásak,vesebetegek stb.

Mindenki úgy eteti a babáját,ahogy a legjobbnak látja. Ha rosszul választ,akkor neki kell kínlódni a beteg gyerekével.

Csak megjegyzem,hogy az ismerőseim körében több a hagyományos módszerrel etetett pici,mint a tápszeres. Közöttük alig van allergiás,hamarabb végzik a mozgásokat,egy éves koruk tájékán már önállóan szaladnak. A tápszeres babák többségénél pedig nem így van.

27/N

2010. máj. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én fiam félig tápis, félig anyatejes volt, és 11 hósan kezdett el járni. Semmi összefüggés nincs a kettő között.

Amúgy tápszereseknél sem kell elkezdeni 3 hónaposan disznótorost adni!

5 és fél hónapos volt mikor elkezdtem hozzátáplálni. 19 hós most, és minden számára adható ételt eszik kanállal, villával. Egy éves kora körül már jelezte, hogy mit nem szeret vagy kíván, és annak alapján főztem neki.

Nem kell semmit elsietni.

2010. máj. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5 hónaposan egyik szoptatásrol a másikra elapadt vagy inkább lecsökkent a tejem mennyisége igy kénytelen voltam vasárnap este szerezni tápszert hogy tudjak enni adni a babónak. Viszont ha már igy alakult én bizony elkezdem a gyümiket adni neki és nem várok tovább. Eddig csak anyatejet evett és szerettem volna ha 6 hónapos koráig csak azt kap, de nem igy alakult. Nagyon sokan elitélik azokat akik hamarabb elkezdik etetni a babókat, közben meg lehet hogy csak meg kellene kérdezni, hogy MIÉRT?

Lehet, hogy aki hamarabb kezdi etetni a babót annak rossz tapasztalata van a tápszerrel kapcsolatban és inkább eteti gyümivel mint azt adjon neki. Vagy egyszerüen csak ugy gondolja, hogy mi is itt vagyunk pedig pont tegnap kérdeztem anyumat és mondta, hogy 5 hónaposan mi már (viszonylag füszermentesen elkészitett) tésztalavest ettünk. :) ÉS nem vagyok allergiás. A babámon meg megjelent egy kis kiütés és a doki szerint tejallergiája van és igy mióta szoptatok tejmentes diétán vagyok. Most meg odaadtam neki a tejalapu tápszert ( mert csak ilyet kaptam ) és láss csodát semmi baja. Hozzáteszem szerencsére.

Bocsi kicsit belelendültem csak most még nagyon uj nekem ez a hozzátáplálási dolog és most kezdi a család a birálatomat, hogy mennyire gáz, hogy MÁR eszik a baba.

Na ennyi. Nagy a nyomás kéremszépen...

2010. máj. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt már elég a tejem (mértük, mennyit eszik, hiába fejtem, nem jött semmi szinte, kislányom újra kelt éjszaka enni stb.), mikor kislányom 4 hónapos lett. Okát mai napig nem tudom, de a helyzetet kezelni kellett. 5 hónapos koráig gyümiket és zöldségeket kapott délelőtt, este pedig kiegészítésnek tápszert, valamint 5 hónapos korától ebédre főzelékeket. Így is többségében anyatej volt a tápláléka 6 hónapos koráig, csak utána kezdett dőlni a mérleg a másik oldalra. Tehát, megvan az oka, hidd el, a legtöbb esetben pedig az, hogy anyukának van teje, de nem annyi sajnos, ami elég a babának. A miérten meg kár keseregni, a gyermek nem "éhezhet", ezt kell szem előtt tartani.
2010. máj. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%

Nekem rengeteg tejem volt, mégis úgy tünt hogy nem elég neki.Miután mind a két cicimet "sivatag" szárazra kiürítette és még mindig kellet volna neki, fogtam pár szem kekszet egy narancsot és a levet a ledarált kekszel öszekevertem megetettem (úgy nyelte mint kacsa a nokedlit) és megnyugodott.Ekkor volt 3hós. Másnap csináltam sütőtököt és amikor ránéztem a fiamra késztetést éreztem arra hogy egy kis anyatejjel leturmikszoljam és megkostoltassam vel.Megevett egy tányér pürét, és jól érezte magát, kivirult.

Onnantol kezdve nem volt megálás, valamit mindig adtam neki, de ettől fügetlenül 1.5 évig cicizett.

Most 20hós nagyon jó evő, nem válogat mindent szeret, és lekopogom nincs is baja.

Szerintem mindenki érzi mi a legjobb a gyerekének.

2010. máj. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azokra gondoltál, akik szándékosan adnak más kaját is, pedig lenne elég tejük.


Nagy a nyomás... Részben a család felől, részben a többi anyuka felől. Az enyém már ezt is eszi, meg azt is,... egy anyuka azzal büszkélkedett, hogy az ő feketekávéját kortyolta a kisfia 4 hónaposan...

Aztán vannak a rokonok, akik szerint gyerekkínzás, ha nem adsz csokit, kenyeret, gulyáslevest, stb... mert minden jótól megfosztod.

Nem könnyű ellenállni ezeknek, tapasztalatból tudom.


Az egyébként teljesen érthető, ha valakinek apad a teje és pótolni kell. Csak az a nem mindegy, mivel. Mert lehet adni bolti bébidesszertet tele mesterséges cuccal, vagy helyette natúr joghurttal összekeverni a banánt.

Lehet házi főzeléket csinálni és megvenni a boltit.


A helyzet az, hogy az anyatejen át az anya probiotikus törzsállományát is megkapja a gyermek, ebből lesz immunrendszere. Ezért jó, ha a lehető legtöbb ideig csak és kizárólag anyatejet kap.

Víz és cukrozatlan (nem granultáum!) tea nálam más kérdés, mert sok baba igényli az extra folyadékot.


Én ezzel úgy vagyok, hogy ehet elég szutykot még a gyerekem egész életében, de anyatejet csak most és az fontosabb.

2010. máj. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!