Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kezdjek el kóstoltatn...

Edus83 kérdése:

Mikortól kezdjek el kóstoltatni bármit is babámmal? Tudom 6 hó az ajánlott de anyósom egyfolytában azzal van, hogy nyugodtam 4hóstól adjak neki pár dolgot. Ti mivel kezdenétek? 4hót tölti be lányom 29én.

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 09:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
5%

nincs tapasztalatom, a fiam csak 4 hónapos, tanácsot neked nem tudok adni. De nem bírom megállni, hogy bele ne szóljak, hiszen engem is felidegesített az a hozzászóló, aki a narancsos-kekszes anyukát leszólta. Az én babám tápszeres, alig várom, hogy mást is adhassak már neki. Ha a kis gyomra elbírja, akkor kóstoltatás szintjén miért is ne lehetne neki adni pár kanállal? Az ember alapvetően hedonista jószág, szeret enni-inni. A babám szereti az ízeket, ismer is párat (tápszer, tea, rózsaméz, vitamin, édes görcsoldó szirup). Mi is ettünk annak idején már tejet, almát-kekszszel... Szerintem csak a civilizálódó világ legújabb heppje, hogy tejet, glutént stb. nagyon óvatosan kell bevezetni. Azért az sem igaz, hogy minden gyermek lisztérzékeny, vagy tejallergiás lenne, ha időnap előtt kapna ilyen termékeket. Persze mindenkinek szíve-joga eldönteni, mikor mit ad a gyermeknek, de én az a kategória vagyok, aki aztán nem fog hónapokat várni a hozzátáplálással, mikor enni az egyik legjobb dolog a világon :)

Talán buta és tudatlan vagyok, de én így látom a dolgokat.Tejet valszeg nem adok egyéves kora előtt a gyereknek én sem, de nem fogom leszólni és lehülyézni azt, aki megteszi, hanem szépen megérdeklődöm, hogy lett-e valami baja tőle. Ha nem lett, akkor én is tanulok belőle.

2010. máj. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
96%

A glutént 4-7 hónap között ajánlatos bevezetni, ez tény. De ha valaki szoptat, és bőven van teje, nem értem, miért kell siettetni a hozzátáplálást, ráadásul pláne nem naranccsal. Kisfiam 7,5 hónapos, kezdettől fogva tápszeres is volt, de narancsot még csak nem is látott!!! Köztudott, hogy az allergia nem csak azonnal jelentkezhet, hanem a későbbiekben is.

Egyébként meg ha nagyon el akarod kezdeni a hozzátáplálást, akkor kezdd almával, répával, vagy valami könnyebbel, de NEM NARANCCSAL, ami eszméletlen módon allergizálhat!!!

2010. máj. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Van igazatok csajok persze, de nem azt mondtam a kérdezőnek hogy tegyen tülcsért a gyereke szájába és öntsön bele 20l narancslevet, csak leírtam a véleményem hogy ebben a kérdésben nehéz jó választ adni, és hogy én miként kezdtem a hozzátáplálást.

Ez az allergia dolog pedig anyira gyerek és ember függő.

A barátnőm családjába senki nem alergiás a tejre, nem adott a gyerekének tejet csak 18 hós korában most 2 éves a gyerek és kiderült hogy tejalergiája van.

Van egy ismerősöm akinek nem volt teje, a pici nemfogadta el a tápszereket és 1hós kora óta 1,5% -s tejet ivott és nincs tejalergiája.

Most akkor hogy is van ez?

Én gombát talán oviba láttam először most mégis allergiás lettem rá.

Annyira tudjátok kövezni a másikat, de biztos vagyok benne hogy én is tudnék a ti nevelésetekbe életetekbe kötni.

Kérdezőnek meg tényleg csak azt tudom javasolni, hogy ne az anyósodra, ne a többiekre és ne rám halgass, hanem a szívedre és az ösztöneidre.

Jó egészséget nektek. :)

2010. máj. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!