Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kezdjek el kóstoltatn...

Edus83 kérdése:

Mikortól kezdjek el kóstoltatni bármit is babámmal? Tudom 6 hó az ajánlott de anyósom egyfolytában azzal van, hogy nyugodtam 4hóstól adjak neki pár dolgot. Ti mivel kezdenétek? 4hót tölti be lányom 29én.

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 09:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Ha anyatejes a babád, akkor semmit az 5., 6. hónapig, ha csak nincs orvosi indok rá.

Ha tápszeres, az más tészta, akkor ajánlatos a vasraktárak kiürülése miatt 4 hónapos korban elkezdeni a hozzátáplálást. De ha nem akarod, hogy csökkenjen a tejed, és szeretnél sokáig szoptatni, akkor még várj, és ne foglalkozz anyósoddal!

2010. máj. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen van tejcsi,hálistennek és imádok szoptatni,akkor maradok az én érzéseimnél és nem etetem:)),teát sem ügye????Én nem adtam neki semmit és csodálatosan nől.
2010. máj. 18. 09:24
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
akkor meg ne hallgass az anyósodra!!! a te babád értse meg! utálom az ilyet...próbáld elmagyarázni neki, hogy kap anyatejet az fedez neki mindent még nincs szüksége húslevesre és hasonlókra!!
2010. máj. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Anyósod biztos azért mondja ezt, hogy aztán órákra megkaphassa az unokáját, meg, hogy ő etesse majd minden sz@rral. Az enyém legalább is ezért piszkál már 3 hónapos kora óta... Ha szoptatsz akkor tea se kell a babádnak. Én eltitkoltam, hogy néha tápszerezem, eszem ágában sincs rábízni a gyerekemet, ezért aztán jó kifogás volt mindig is, hogy szopik a picim nem hagyhatom rá. Nagyon helyes ha szoptatsz, anyóssal meg ne foglalkozz. Egy baba emésztőrendszere a 6. hónapra alakul ki. Mi is a 6. hónapban járunk, kapott répát és emésztetlenül kikakilta, sőt még székrekije is lett tőle... szóval csak szoptass nyugodtan, a babáknak az a legjobb!!!!
2010. máj. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%

Ez az a kérdés, amit úgy gondolok hogy nem szabad senkire halgatni, csak a szívedre, márt csak azért sem mert 3dokibol 3 mást mond.10 anyábol 10 mást mond.

Én 3 hós korátol elkezdtem narancslevet-kekszel, anyatejes-sütőtök pürét, tejpépeket, almát, banánt adni.

Sőt lehet hogy egy páran megköveztek, de 5hós korában már 1,5% tejet is ivott és 17hós koráig cicizett.

Úgy tápláld ahogy a szíved diktálja.

Viszont jönnek a melegek uh. azt tanácsolom hogy teát- vizet (forralva vagy bébi vizet) adjál neki.

2010. máj. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Ha szopizik, nem is értem, hogy lehet adni 3 hónaposan már kekszet meg narancsot!!!? Egy éves kor előtt meg tejet??? A csapból is az folyik, hogy nem ajánlott (nincs benne elég vas és egyéb vitamin, fehérje túl sok benne, allergia kialakulásához vezethet, túl sok benne a nátrium, ami káros a vesékre).

Kedves kérdező, pont az ilyen válaszokat nem kellene olvasgatnod, mintha csak anyósodat hallanád...


SZOPTASS, AZ A LEGJOBB A BABÁDNAK!!!

2010. máj. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A fiam júniusi. Az anyósom egész nap azzal zaklatott, hogy forraljak vizet a gyereknek, mert sólázat kap a kicsi. A gyerekorvosok, a védőnők egybehangzóan kérdezték, hogy mi az a sóláz.

Ugyanis a fiamat csak szoptattam. Igen, nyáron a 40fokban sem kapott teát, vizet az újszülött kicsi 300ml/szopi is volt egyszer egyszer, rengeteg tejem van most is(1éves a törpe). 5hónapos koráig nem is látott vizet. Akkor is azért mert magára boritotta az üvegemet, inni akart(tetszett a kupakja az üvegnek, és csak épp rátettem, ezért tudta kiborítani)

4hónaposan ugyan kóstolgattunk, hetente egy nap pár falat(alma, répa, sütőtök), 6hónaposan már minden ízt ismert, és élvezettel evett.

Én ezt az utat láttam helyesnek, ezt diktálta az ösztönöm.

Most is szopizik a kicsi, mellette ici picit már kap a felnőttek ételéből.

Ha bizonytalan vagy, és nem adnál ne is adj, addig amíg készek nem vagytok rá. Hallgas magadra, ösztönösen tudni fogod mi a jó a kicsinek, látni lehet rajtuk, az egész picin is, mit igényel.

2010. máj. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha van elég tejed, akkor semmiképp ne kezd el a hozzátáplálást 6 hós kora előtt. Ahogy írták előttem is, kb. erre az időre fejlődik ki úgy az emésztőrendszere, hogy az anyatejen kívül mást is meg tud rendesen emészteni, és fel tud dolgozni. Mellesleg narancsot, citrusféléket nem ajánlott 8-10, egyes források szerint 12 hós korig adni, allergizáló hatása miatt. Persze mindenki úgy táplálja a gyerekét, ahogy akarja, de én tehéntejet sem adok neki 1 év alatt. Sőt, akinél a családban van laktózérzékeny, annak 2 év alatt nem ajánlják. Az ismeretségi körömben vannak olyan gyerekek, akik laktóz vagy lisztérzékeny, és látom milyen szenvedés gyereknek és szülőnek egyaránt. Szóval próbáljuk betartani az útmutatást, hogy a legkisebbre csökkenthessük ezek előfordulását. Úgyhogy ne hallgas az anyósódra, és azokra sem, akik mindenféle étel adására bíztatnak idejekorán.
2010. máj. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok,imádom ezt az oldalt mert rengeteg tapasztalt anyuka ír.Nem adok neki semmit,és anyósomékkal lakunk együtt már agyvérzést kapok olyan okos,de ő 1 percig nem szoptatta a fiait:(.
2010. máj. 18. 10:01
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a szíved súgja.

Én 6 hónapig szoptattam, ez azért jó, mert így van ideje érni a baba immunrendszerének, amit nem mellesleg a Te anyatejeddel kap meg, pontosan olyat, amilyen neked is van.

A lányom júniusi, anyatejes volt, bár hozzáteszem, hogy az első perctől igényelt vizet is. Én is ilyen voltam anyukám szerint.

2010. máj. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!