Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hós kislányom nem tud inni...

13 hós kislányom nem tud inni itatópohárból, csőrös pohárból. Hogyan kell megtanítani, rávezetni, hogy abból jön az innivaló? Csak rágja.

Figyelt kérdés
Első héttől tápszeres sajnos, csak a cumisüveget fogadja el úgy, hogy abból inni kell. Van minden fajta laposfejű, műanyag csőrös, klasszikus, mindegyikkel csak játszik, rágcsálja, stb. Pedig volt már hogy megszívta a lapos fejűt, ivott belőle, de egyszer volt, soha többet. Inkább a Jana babavizet issza, aminek olyan ivókás a teteje. Én itatom, azt szereti. Ötletek?

2017. jún. 6. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

4 hos volt a kisfiam mikor vettem neki mammos ivopoharat.szilikon vegu,puha.eloszor o is csak ragta,jatszott vele.olyan 7-8 hos volt,mikor mar ivott is rendesen.akkorul kezdett tobbet szilardat enni,es igy mar nem volt eleg folyadek a tapszer.

Mikor kezdted probalgatni?nem kell annyi felet venni.egyet valassz ki,elsore puha vegut.azt add oda minden etkezesnel.kitartoan.lehet par het is kell,mire megszokja es elfogadja.

De az is lehet,hogy egyaltalan nem fog ilyenbol inni.

14 hosom mar siman iszik olyan cumis vegu uvegbol egyedul.

Ha nem megy az ivopohar,akkor iszik olyan uvegbol.hagyd,had probalja egyedul.

2017. jún. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Régóta megvannak, szerintem olyan 7 hós körül kaphatta meg először, az nem sikerült, nem szerette, így vettünk másfélét, azt se... stb. Nem is erőltettem, szóval lehet tapasztalata sincs akkora, de jó lenne ha önállóan tudna inni valamiből. Cumisüvegből csak tápit fogad el, neki a cumisüveg egyenlő a tápival. Semmi színeset, se vizet nem iszik meg belőle, elutasítja. A laposfejű talán az, ami szóba jöhet, az ha szem előtt van rágcsálja, jön belőle némi víz azzal elvan, de azzal is játék csak az egész. Nem tölti be a funkcióját sajna, pedig a nyáron a meleg miatt jó lenne ha inna többet, amikor kedve szottyan.
2017. jún. 6. 09:54
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell sietni, add neki, hagyd próbálkozni. Hidd el, meg fogja tanulni. Én úgy tanítottam, hogy először kivettem a zárószelepet, és kortyonként borítottam a szájába 100%os gyümilevet. Csak azért ezt, hogy felkeltsem az érdeklődését, hogy valami jó/finom van benne, érdemes próbálkoznia. Aztán visszatettem a szelepet, és odaadtam neki. Kitartóan próbált hozzájutni a finomhoz. Amikor ràjött, akkor visszacseréltem teára/vízre. Most 22 hós, van hogy "poénból" csak cumisüvegből kér teát, pedig màr pohárból is iszik egyedül. Ne aggódj, majd belejön.
2017. jún. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ő nem szereti a gyümileveket sajnos. Nagyon étvágytalan és rosszevő, szóval nem tudom felkelti ilyenekkel a kíváncsiságát, az biztos. (Ezt sem tudom hogy tudnám kinevelni belőle)

A vizet viszont szereti, szóval majd lesz ami lesz. Nagyon köszönöm a tanácsokat!

2017. jún. 6. 10:25
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Én nem tanítanám meg rá, hanem egyből a pohárral probálkoznék. Nekem anyatejesek voltak a gyerekek, nem használtunk soha cumisüveget ebbe adodóan. Egyből poharaztunk a 2. és a 3. gyereknél is. Az elsővel mi is itatoztunk, de én teljesen feleslegesen tartom. Nagyon körülményes tisztítani, a szívófejbe minden beleszárad, vízköves lesz stb. nekem nemegyszer kiharapta a műaanyagot, a másikból meg nyakon öntötte magát. Úgyis előbb utobb pohárból kell innia, felesleges rászoktatni az itatóra, aztán leszoktatni róla. Ez a véleményem a biliről is, mindhárom gyerekemnél csak Wc szűkítőt használtunk, a bili teljesen kimaradt. Arra rászoktatni, utána leszoktatni róla teljesen felelsleges, ezeket a köröket mi kihagytuk.
2017. jún. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazad van!!!
2017. jún. 6. 21:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd ezeket , ha iszik a Jana üvegből akkor igyon abból. Abból ki tudja szolgálni magát ha jön megy. Pohárból is adhatod neki de azt csaj úgy ha ott vagy mert azt még vagy magára borítja vagy felborítja játék közben. Kisfiam se iszik vízen, tejen és kakaón kívül mást, ezen ne aggódj , pedig ő 2,5 éves. Nekünk egyébként ami bevált pohár az IKEA csőrös pohár ami fehér zöld tetővel. Ennek 2 füle van és pohàrkent is tudod használni. Én éjjelre rakom ezt neki az ágya melle meg ebből iszik napközben. De mikor ettünk akkor ügyesen leszedi a tetejét és úgy iszik belőle. És nagyon könnyen tisztán tartható.
2017. jún. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én egyből pohárból itattam. Kapott ugyan csőröset, de ő is mindig csak ragcsalta, nem volt értelme. 13 honapos a kisfiam, mar hónapok óta ügyesen iszik pohárból, mostanában próbálgatja önállóan is.
2017. jún. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha te adod neki, akkor kortyonként issza pohárból a vizet vagy úgy egyhuzamra, mint mi?
2017. jún. 7. 12:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy pontosan értem a kérdésedet, de általában több reszletben issza mint mi. Ha nagyon szomjas, akkor több kortyot egyszerre, általában azonban egy-két korty után tart egy kis szünetet. :-)
2017. jún. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!