Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha itthon vagyok a kisfiammal...

Ha itthon vagyok a kisfiammal gyeden 2011 áprilisáig és 2011 februárjában (vagy max áprisáig) születik a következő baba, akkor is 2 évig jár a gyed? Vagy akkor már csak egy év gyed egy és gyes?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 10:49
 1/6 A kérdező kommentje:

áprilisáig!


Mennyi lesz a gyedem,ha most 90.000 Ft kb?

2010. máj. 18. 10:57
 2/6 anonim ***** válasza:
2 éves koráig jár és a gyeded a jelenlegi gyeded alapjának (ami elvileg a régi fizetésed volt) a 70%-a lesz.
2010. máj. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Legyen szíves valaki írja már meg az igazságot ,mert egy hozzászólás hasonló kérdéssel kapcsolatba a következő:


"Ugyanennyi gyedet fogsz kapni, nem a gyed 70%-át. egy ellátás nem lehet egy másik ellátás alapja, tehát nem lehet a következő gyed alapja az előző gyed. Ekkor is a szerződés szerinti béred lesz az alap."


Akkor most mi az igazság?Hogy is van ez?


Kérem valaki segítsen!

2010. máj. 18. 11:27
 4/6 A kérdező kommentje:

MÉG EZT TALÁLTAM!


"Hogyan számítják ki a GYED összegét?

A GYED alapesetben az irányadó időszakban elért egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelem 70%-a (lásd táppénz szabályokról szóló cikkemben).

Azonban ez az összeg nem lehet több a mindenkori minimálbér kétszeresének 70%-nál. 2009-ben ez az összeg maximum 100.100 Ft/hónap lehet. Ezt az összeget akkor sem lépheti túl senki, ha a tényleges jövedelme ennél magasabb volt.

A maximális összeget minden évben felülvizsgálják január 15-ig, és ha a minimálbér változása indokolttá teszi (tehát egyébként jogosult lenne a jövedelme alapján ennél magasabb összegre), megemelik a GYED összegét a minimálbér kétszereséhez, ezt kérni sem kell.


Ha érkezik a következő baba és nincs jövedelme az igénylőnek (hiszen TGYÁS-t vagy GYED-et, GYES-t kapott az irányadó időszakban), akkor ezen összegek alapján nem lehet kiszámítani a következő TGYÁS-t, GYED-et, így ebben az esetben kétféleképpen alakulhat a GYED számítása:

- ha visszament dolgozni rövid időre, vagy csak a szabadságot vette ki, vagy táppénz előtt betegszabadságra ment az újabb babával, akkor a tényleges keresete lesz (a GYED maximum korlátozásával) a GYED alapja.

- ha nincs tényleges jövedelem, csak TGYÁS, GYED, GYES vagy táppénz összege az irányadó időszakban, akkor a szerződés szerinti jövedelem lesz a következő GYED alapja."



Én ezt úgy értelmezem,hogy ugyanannyi gyedet kapok második babánál,mint az elsőnél!Nem?

2010. máj. 18. 11:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindezek ugyanazt mondják, amit én is irtam neked eredetileg: a GYEDed alapja az eddigi béred (szerződés szerinti) lesz.


"ha nincs tényleges jövedelem, csak TGYÁS, GYED, GYES vagy táppénz összege az irányadó időszakban, akkor a szerződés szerinti jövedelem lesz a következő GYED alapja"

Elvileg ugyanez volt nagyjából az eddigi GYEDed alapja is, hacsak nincsenek nálatok nagy túlórapénzek vagy jutalmak év közben.

Tehát ami a szerződés szerinti régi béred, az lesz az alap, ugyanúgy nagyjából, mint az eddigi GYEDednél, és annak a 70%-a lesz az új GYEDed.


Remélem, tiszta.

2010. máj. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy megérted az értetlenségemet,ami csak a félelemből fakad,hogy még kevesebből kell gazdálkodni!

Akkor ugyanennyi kb mint most 2 évig.Gondolom az egy év gyest nem kapom.

Még abban szeretném a segítségedet kérni,hogy a tgyás összege is annyi lesz mint legutóbb.Tehát annak az alapja is a régi bérem lesz mint legutóbb?

Előtte 7 év folyamatos munkaviszom volt.

Gondolom ez úgy működik,hogy a gyedet le kell mondanom a 2 baba megszületése után és újra megigényelni a tgyást,majd a gyedet.Jól gondolom?

2010. máj. 19. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!