Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerekorvosnak szokás pénzt...

A gyerekorvosnak szokás pénzt adni?

Figyelt kérdés
Babám még kicsi, ő hetente házhoz jön. Ilyenkor adnak neki valamit??
2008. okt. 16. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Ez egy nagyon jó kérdés, én nem adtam neki az elején, de aztán engem is felvilágosítottak, hogy de de illik neki adni. Annyit adj, amennyi belefér a családi kasszába és amennyit szerinted megérdemel.
2008. okt. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem kell. De kiváncsi vagyok a további válaszokra, ki hogy gondolja...
2008. okt. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk csak akkor jött ki a gyerekorvos, mikor hazahoztuk a babát szülés után. Más a helyzet akkor, ha megfogadtátok, vagyis mindig házhoz jön, ha valami baj van és nem nektek kell elvinni hozzá. Utóbbi esetben persze, hogy kell adni neki, szomszédomék a 4 gyerekre adnak havi 5e Ft-ot. Egyébként szerintem nem kell neki adni, úgy látszik a ti dokitok önszorgalomból jár ki:)

2008. okt. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk elősszörre kijött megvizsgálni a Babát, utána kihívtuk adtunk neki borítékot de megsértődött és visszaadta, hát mégegyszer nem próbáljuk meg:)) Azóta nem hívjuk mi megyünk hozzá.
2008. okt. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindkét gyerekhez kijött, amikor hazahoztuk a kórházból. Először próbáltunk borítékolni, de kedvesen elutasította. Azóta nem kerültünk ilyen helyzetbe, vagyis nem jött ki, hanem mi vittük a picurokat a rendelőbe. Azért ha sürgősséggel kihívnám, újra próbálnék neki adni.
2008. okt. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A mi gyermekorvosunk is csak a szülés után jött ki, utána mi jártunk hozzá. Sosem adtunk pénzt, de itt (Ajka) ez nem is szokás. A védőnőnek sem.
2008. okt. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy az első időben kötelessége kijönni, hozzánk is ő jelentkezett be 2x, utána pedig már csak akkor jön, ha hívjuk. Ha mi hívjuk, akkor szerintem illik pénzt adni neki. 5 hós kislány anyukája.
2008. okt. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kórházból hazajövetel után "hivatalból" kijön, ilyenkor nem adok. De ha nagyon beteg a baba ( a két gyereknél max. 5x ha kihívtam), akkor hívom ki, de akkor pénzt is adok. 2-3 e ft-ot szoktam adni.
2008. okt. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk meg úgy van, hogy amikor hazajöttünk a kórházból ő jött ki, ekkor nem adtunk neki pénzt. Na de amikor mi hívtuk ki 2X akkor automatikusan 4000 forintot kért, és mondta hogy ennyi a kiszállási díjja. Szerintetek?
2008. okt. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!