Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Illik, vagy szokás adni pénzt...

Illik, vagy szokás adni pénzt a védőnőnek, amikor kijön gyerekgondozásra? És gyerekorvosnak?

Figyelt kérdés

Első babám lesz, és nem tudom, hogy szokás. Kell pénzt adni a védőnőnek és a gyerekorvosnak? A védőnő az első hat hétben hetente fog kijönni a lakásunkra tanácsokat adni. Ezért van, aki ad pénzt neki? És a háziorvosnak? Mert neki pedig egyszer kötelező kijönnie, utána meg nekünk kell menni.

Hogy szokás ez? Ugye itt nem kell hálapénzt adni? Vagy igen?


2011. máj. 6. 10:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem kell. Neki ez a dolga ezért kapja a fizetést.

MOst még azt se tudod lehet nem is ad jó tanácsot v. használhatót csak kávézik egyet.


Ha rendesen végzi a munkáját meg lehet hálálni neki év végén v. egy napon de nem kell őket pénzelni!!

2011. máj. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A védőnőnek soha nem adtam, az első két hétben kijött, utána le se ejtett minket, most, 7 hetesen volt megint. Az 1 hós státuszvizsgálatot se ő csinálta, hanem egy helyettes védőnő.

A gyerekorvosnak adtunk, mert neki az első kijövetel a kötelező, a többi nem. 3000 Ft-ot kapott, az 1 hós orvosi státuszvizsgálatra is kihívtuk, nem akartam a retekegerek közé levinni a jéghideg rendelőbe. Az oltásokhoz is házhoz jön majd.

A szomszédék (1 hó különbséggel vannak a babák) 5000 Ft-ot + bort adtak, bár ott gond van a picivel, gyakrabban jön, alkalmanként 3000 Ft-ot adnak.

2011. máj. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én egy fillért se adtam soha egyiknek se, igaz mi be tudunk menni oltásokra meg státuszvizsgálatokra, nem várjuk el, hogy házhoz jöjjenek.
2011. máj. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Védönö és az orvos is mindig kap tölünk.
2011. máj. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Sose adtam,pedig minden oltást otthon adtak be,de soha nem én kértem,maguktól jöttek.Egyébként hozzánk sem jött hetente,csak kétszer,de bármikor hívhattam telefonon.
2011. máj. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én megpróbáltam a védőnőnek karácsonyra egy bonbont adni, nem fogadta el, és kérte, hogy ne is hozzam ilyen helyzetbe.

A pici 6 hetében hetente, 1 éves koráig havonta kell mennie (bármennyire is szeretem a miénket, kb 2,5 fél hónapja nem láttam, és azért picit bosszant a dolog, ha bajom van, hívom...).

A doktornőnk amikor hazajöttünk a kórházból kijött, és akkor mondta, ha kell, szívesen házhoz jön (nem mondta, de nyilván bizonyos összegért), de nem kértük, 5 percre van a rendelő.

Hozzáteszem az otthoni számát is megadta, ha bármi van, bármikor elérhető:)

Szóval jó hír, legalább ezekért nem kell fizetni:)

2011. máj. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Védőnőnek nam adok. A dokinak néha. (ugyanis más anyukák elmondták, hogy várja a dokinő a pénzt).

Mióta adok, tényleg normálisabb velünk.

Habár felháborít, hogy + pénzt vár el azért, mert a munkáját végzi!!!! Van neki szép fizetése pedig enélkül is - gondolom.

2011. máj. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Védőnőnek csak alkalmanként adok. Amikor először jött a babához, kapott pénzt, aztán névnapra, karácsonyra egy kis ajándékot. A dokinak csak akkor adok ha ő jön ki, amikor mi megyünk hozzá, nem kap. Egyébként mindkettővel meg vagyunk elégedve...
2011. máj. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Senkinek semmit!Ez a munkája,csinálja!Még hogy elvárja...hát tőlem aztán várhatja!
2011. máj. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én nem is értem,milyen világot élünk...Vannak akik még a gyerekorvosnak meg a védőnőnek is pénzt adnak,szörnyű!Mindkettőnek az a kötelessége,hogy ellássa a gyereket,s nem pénzért kellene!Én sosem adtam a védőnőnek,nem is várta volna el,az orvosnak sem,kivétel amikor a nem kötelező oltásokat kaptuk-csak az agyhártyagyull. ellenit meg a prevenart adattam be a gyerekeknek-akkor 1000 ft volt a beadási dij,de különben nem pénzéhes az orvosunk és nem várja el,hogy tele legyen tömve a zsebe...
2011. máj. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!