Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készítitek el az...

Hogyan készítitek el az édeskömény teát a babának?

Figyelt kérdés

imádja a kamillateát viszont azt nem szeretnék adni neki mert állítólag pusztítja a bélbolyhokat és szárítja a beleket.

a patikában azt mondták (mivel úgy is nehezen kakil) nyugodtan itassam édeskömény teával

a gondom csak az hogy 2 deci vízbe raktam 7 szemet és elvileg sárgás színű kéne legyen de ez tök víz színű..nem tudom eldönteni jól csináltam e ..tapasztalatra lennék kíváncsi



#baba #pocak #édesköménytea
2017. jún. 6. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Hét szemet? Milyen teát vettél?

Én 4 hónapos kora előtt Mecsek édeskömény- kamilla teát adtam neki, filtereset. A tájékoztatón le van írva, hogy mennyi ideig kell áztatni benne a filtert, forralás után.

Most 6.5 hónapos, Kecskeméti granulátumosat veszek, ebből van több féle ízesítésű, de annak a dobozán is le van írva, hogy hány ml vízhez hány kanál granulátum kell.

2017. jún. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Mennyi idős a baba?

Én egyáltalán nem ajánlom a teákat!

Cukor nélkül vagy nem issza meg, ha meg is inná, sárgítja a fogakat. Ha pedig cukrot, mézet teszel bele (mézet ugye 2 éves korig nem adunk), az rátapad a fogakra, függőséget okoz (mivel édes, itatja magát), később már nem fog kelleni a víz se neki, csak mindig a tea. :( Sok ilyen kisgyermekes ismerősöm van, aki így rontotta el (már bánja, persze). Édesítőszert ugye nem adunk gyereknek.

Teát maximum akkor, ha beteg.

Ha nehezen kakil, akkor sok rost, folyadék, mozgás. Bizonyos gyümölcsök is elősegítik az emésztést (barack, szilva - főleg az aszaltszilva, de lehet kapni aszaltszilvalevet is, ami kifejezetten ilyen panaszokra való), én biztos nem teáztatnám a gyerekem, amikor léteznek olyan megoldások is, amelyek kevésbé ártalmasak.

2017. jún. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%
Szárítja a beleket meg pusztítja a bélbolyhokat. Atyaúristen ekkora baromságot, bocs. A kamilla max székletlazító, hashajtó hatású és gyulladáscsökkentő. Az édeskömény pedig puffadás, szélgörcs ellen jó, ezért szoktak babáknak. Nekünk vagy granulátum volt ami eleve cukrozott vagy a csomagoláson levő útmutató szerint készítettem icipici cukorral ízesítve, kb fél mokkáskanál köményt egy kis pohár vízbe.
2017. jún. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%
Ezen a hatalmas nagy tudatlanságon én is nagyot röhögtem! :D
2017. jún. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A kamilla szárítja a beleket, ezt gyermekorvos mondta!
2017. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!