Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarok második gyereket,...

Nem akarok második gyereket, de a feleségem szeretne. Miként lehetne ezt megértetni vele?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok van egy 2 éves fiunk. Az első év számomra pokoli volt, nem mondom, hogy nagyon rossz baba volt, de voltak gondok, napi rutin, éjszakai hiszti 6-7 hónapos kortól, aztán egyre nagyobb hiszti, üvöltés ahogy korosodott. Most már 2 évesen tudok rá hatni valamit, az anyja viszont nem. Ha itthon vagyok jól el van nem visnyog, ha nem vagyok az anyját kikészíti. Felmerült majd egy második gyerek, mert a feleségem később még szeretne. Viszont én merően állítom, hogy több gyereket nem akarok, elég volt ez a 2 év is, hogy állandóan a gyerek vett el minden időmet, és nem tudtam a munkámmal itthon sem foglalkozni, mert saját cégem van és a haza papírmunkákkal is mindig el voltam maradva, az alkalmazottak bérpapírjai se készültek el mert nem tudtam intézni sokszor időben és hagyták páran itt a cégemet jó munkások akikkel elégedett voltam persze a saját hibámból, mert a gyerekem volt az első s a feleségem, hiszen velük törődtem ez volt a kötelességem. De még egyszer ezt nem csinálnám végig. Nagyon szép mikor érkezik egy pici új élet, nő az asszony pocakja, büszkeség, hogy a gyerekemet hordja, de ez az egy nekem bőven elég volt. Szeretném maximalizálni a munkám, több gyerek mellett pedig nem jutna rá időm. Az egy szem gyerekemnek pedig mindent meg akarok adni, így ő fontos nekem, de többször ezt nem bírnám. Ott vannak a haveromék, korombeli ő is, 3 gyerekkel. Szegény alig él, látom, hogy nem alszik nem eszik, a feleségével csak veszekednek, az egyik 5 a másik 2 a harmadik most született... azt hiszem ezt ki nem bírnám. Szóval nem tudom hogy mindenképp mielőbb legyek-e őszinte a feleségemmel, hogy tobb gyerek tabu, vagy várjak még vele? Sokszor mondja, hogy reméli lesz egy lányunk is, de lehet fiú lesz tökre bele élte magát :( Pedig tőlem már nem lesz neki, mert eldöntöttem, hogy soha még egyet. Nekem doszt elég a 2 éves fiam, van mikor felhúz ő is úgy, hogy mindig az jut eszembe, hogy többet nem akarok. Félek a feleségemnek nagy csalódást okozok ha elmondom neki, hogy több nem lesz neki tőlem, nem akarom, hogy tönkre menjen a házasságom. lehet ezt valahogy kiküszöbölni?

2017. jún. 9. 23:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
40%

az alkalmazottak bérpapírjai se készültek el


MErt te magad bérszámfejted a céget, és van 100 dolgozó... nálam itt hiteltelenné is vált a mese.

2017. jún. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk fordított a helyzet, én nem akarok másodikat, a férjem benne lenne. De tudja, hogy így gondolom, nem is értem, te mit mondtál neki eddig, ha felhozta ezt a témát? Jó ötletem nincs, csak hogy beszéld ezt meg vele mielőbb! Majd írd le, ha van kedved, hogy hogy sikerült!
2017. jún. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%
En pont forditva vagyok. No vagyok, a parom akar meg gyereket de en hatarozottan NEM akarok 2.at. Mondjuk mi meg tudjuk beszelni. Szerintem ha 1 gyerek van mar nem fog azert tonkremenni a hazassag hogy nincs egy masodik, ez abszurd.
2017. jún. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
11-es válaszolónak írom, hogy nincs 100 dolgozóm! Sajnos a bérszámfejtést én csinálom évek óta, jelenleg 26 emberrel dolgozok, mert az utóbbi évben 12 ember mondott fel, új jelentkező mindössze 4 volt. ez nem mese, sajnálom, hogy az értelmi szinted eddig terjed ki, hogy más problémáját mesének hiszed. mindenesetre köszönöm az értelmes válaszokat, a dolog még nem történt meg, de amikor szóba jön őszinte leszek!
2017. jún. 10. 17:43
 15/15 anonim ***** válasza:
38%
Sehogy. Szerintem amit leírtál, nem elég ok arra, hogy ne legyen legalább még egy gyereketek. Helyes munka és időbeosztás a kulcs, és segíthetnek a nagyszülők, keresztszülők is.
2017. jún. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!