Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora lakásban laktok hány...

Mekkora lakásban laktok hány gyerekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hány négyzetméteres lakásban laktok, és ez hány szobás? És persze hányan?

Mi 35 nm-en lakunk, másfél szobában. Apa, én, meg a gyerkőc, aki egy éves. Lassan szeretnénk tesót, de aggaszt a kis hely. A fiam a fél szobában egyedül, mi meg a nappaliban a kinyitható kanapén. Nagyon szeretnénk még egy babát, de kis korkülömbséggel. Esélytelen, hogy rövid időn belül elköltözzünk, tehát vagy ide születik a tesó, vagy nem lesz, mert 3 évnél több korkülömbséget nem szeretnénk. Akkor inkább nem lesz. Ti bevállalnátok ekkora lakásba? Amúgy normál anyagi körülmények között lakunk, nincs okom panaszra. (kipp-kopp-lekopogom)


2010. máj. 18. 23:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Ugyan ekkora a lakásunk és immáron 9 hónapja 4-en lakunk benne.Szűkősen,de boldogan.Ha a lakáscserét a baba elé helyeztem volna,most nem lennék ilyen boldog.

a két gyerek közötti korkülönbség is közrejátszott a döntésünkbe(7 év)és az hogy már mi sem leszünk fiatalabbak(30 évesek vagyunk).

2010. máj. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem amíg picik a gyerekek, addig ez nem probléma!

Én 100nm en lakom a párommal, és a kislányommal, és most jön a kistesó! 3 szobánk van, de a középső az nappalinak van kialakítva, így kimondottan a szobák szám 2!Ha nagyon akarjuk egy szobát ki tudnánk alakítani még, meg olyan a ház elrendezése!

Én emlékszem hogy mikor gyerek voltam kb 10 éves koromig a bátyámmal, és a nővéremmel laktam egy szobába!!Nem lettem se frusztrált, se skizofrén!Szerintem a testvérek lehetnek egy szobában akár kamaszkorig!Mindenkinek legyen egy kis zug ami csak az övé, és ennyi!Én bevállalnám a tesót a helyetekbe, mert majd évek múltán sikerülhet egy nagyobb ház!

2010. máj. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem meg az a butaság hogy a korkülönbségre ilyen nagy hangsúlyt helyezel. Nem lesz semmi ha több idő van köztük.
2010. máj. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem sem a lakasmeret a fö erv a baba ellen vagy mellett. Van ahol ugyanilyen kis helyen 5-en is laknak es mint nalunk, ketten a kisfiammal lakunk 100m²-en. külön halo neki, nekem es jatszoszoba neki meg pluszba. Persze ez sajnos alakult igy, de tervezek meg lagalabb 3 gyereket es az ugy mar hasonlo fö/m² leosztas. szoval ne ezen muljon. a korkülömbsegröl meg annyit a kisfiam 2.5 eves lassan mar en is szülni szeretnek, de hat... :,( Majd kesöbb...
2010. máj. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Mi 49 nm-en lakunk hárman. Másfél szobás a lakás, de albérlet. A kisszobában van a kiságy, meg egy heverő, ahol én alszom, a nagyszobában (nappali), meg van a franciaágy, meg szekrények. Éppen elég, de nem tudok hova pakolni. Felettünk ugyan ilyen lakásban 4-en laknak, ott egy szobában van a 6 éves kisfiú, mega 2,5 éves kislány. Mi építkezni fogunk, kb 100nm es házat szeretnék, 3 szoba+nappalival.
2010. máj. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

két szoa, nagyszoba, hálófülke (a nappali egy leválasztott része), tetőtér, ebédló, jó nagy konyha, fürdőszoba, spájz (+egy szoba). tetőtérbe WC és mini konyha.

papa, mama, két kamasz.

2010. máj. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
mi 4-en, 76 nm-en, 3 szoba plusz nappali. de a szobákat alig használjuk ki, 2 szobában csak alszunk, a nappaliban élünk ((:
2010. máj. 19. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

85 nm-es a kéró, nappali-konyha egyben, három kis szoba (háló, gyerekszoba és dolgozós-vendégszoba), fürdő-WC, kamra-mosókonyha. Egy gyerek van, és egyelőre nem tervezünk tesót, nem is lenne hova, a gyerekszoba össz-vissz 9 nm-es. A tetőtér egy része még beépíthető, ha azt meg tudnánk csinálni, akkor esetleg a dolgozó-vendégszoba oda felköltözhetne, így abból is egy gyerekszobát tudnánk kialakítani lent. De ez még a jövő zenéje. Még csak 8 hónapos lesz a kisfiam, még ki sem hevertem a terhességet és a szülést (császár volt komplikációkkal, így minimum 2 évet várnunk kell úgyis).

Mi egyébként 30 nm-es galériázott garzonból jöttünk ide lakni, és azért, mert gyereket szerettünk volna. Mindketten úgy voltunk vele, hogy a pici lakásba nem mernénk bevállalni.

2010. máj. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
164 nm, 3-an vagyunk egyelőre. Családi ház, mi ezt akartuk. De ez szerintem nem fontos és nem is szempont, 35 nm-en is boldogok lennénk vele, bár ha 2 gyerkőc lenne én próbálnék nagyobb helyre költözni a kényelem miatt. 2 szoba nappalival elég, a lényeg, hogy a gyerekeknek és nektek is legyen egy szobátok, ahová elvonulhattok.
2010. máj. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

54 nm, nappali és egy szoba, konyha, fürdő wc-vel. Hárman lakunk itt (férjemmel és a lányunkkal aki 7 hónapos). Kistesót tervezünk, kis korkülönbséggel. Év végén szeretnénk is próbálkozni a babával.

Kis lakásba 2 pici gyerek még elfér, meg lehet oldani. Mi még kényelmesen elférünk, bár szeretnénk idővel építkezni, de azt csak pár év múlva ha addigra lesz rá egy kis pénz.

2010. máj. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!