Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg az életet,...

Hogyan oldjátok meg az életet, főként az alvást 2 gyerekkel egy 2 szobás lakásban?

Figyelt kérdés

Van egy nagy szobánk amerikai konyhával és egy kisebb szoba. Ebben a kisebb szobában van most egy franciágy és egy kiságy. Ha jön a tesó, akkor hova tegyem?

Mind a négyen nem férünk be, mert nem fér be még egy gyerekágy. A nagyobbikat nem paterolom ki, ugyanakkor nem is akarom kettesben hagyni őket (mármint ha apával ketten kint aludnánk).

Ti hogyan oldottátok meg?


2009. szept. 2. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
És mikor akarod őket otthagyni? 18 éves korukban? Szerintem semmi bajuk nem lesz ha van saját szobájuk. Tübben is írták itt is, hogy ez nem okoz rpoblémát, több gyerekkel sem. Apának is szüksége van rád nem csak a gyereknek... Nekem sosem volt külön szobám és ez rnegeteg gondot okozott... Többek között azt is, hgy anyámmal nem osztok meg semmit (mivel egy szobában voltam vele és nem lehetett elvonulni)
2009. szept. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont ez volt a helyzet. A nagyobb a kisszobában maradt mi kijöttünk a nappaliba. A picúr nappal a kisszobában pihen amíg a nagíobbal kint játszunk. Ha aludni akar bemegy ő is. Éjjel a nagy szintén a kisszobában alszik és már a kicsi is. Ha éjjel megébred kihozom a kicsit a nappaliba hozzánk.
2009. szept. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi egyszerűen oldottuk meg: az egyik szoba a gyerekeké volt, a másik a miénk.

Nem értem, miért nem akarod kettesben hagyni őket? Ha nincs messze a 2 szoba, akkor úgyis hallod a picit, át tudsz menni. A nagy pedig hamar megszokja, nem fogja zavarni -legalábbis az én nagylányom közel 3 évesen aludt, mint a bunda, ha felsírt a kicsi :)

Külön egészséges szerintem! A gyerek a gyerekkeel, Anya pedig Apával... ;)

2009. szept. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Azért nem örülök, ha kettesben maradnak, mert a családban 2 testvérpár is van, akinél ez nem jött be. A nagyobbik (2, 3 évesek) legjobb szórakozása, hogy kb cseresznye nagyságú játékokat dugdosnak a kiságyba, illetve, ha a szülők nem látják, akkor bele-bele rugnak, ütnek egyet a kicsibe.

2009. szept. 2. 16:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És? Azok nem a te gyerekeid és nem azért csinálják mert együtt vannak, hanem mert valami probléma van. Ha szépen neveled akkor nem lehet baj...
2009. szept. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Remélem igazad lesz :)


Csak mert másképp meg sem tudnánk oldani szerintem. Apával nem akarunk szélválni éjszakára :X

2009. szept. 2. 16:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem négy gyerekem alszik közös szobában,gond nélkül.Este még hallom ahogy a nagyfiú-7 éves-mesél még a kicsiknek-3 és fél évesek-,sokszor szívem szerint "szétültetném" őket,h aludjanak végre,de inkább nem zavarok.:))A fiúk szoktak közös ágyban is aludni.:))Szerintem inkább az a ritka,ha a nagyobbak bántják a kicsit, a gyakoribb,h nincs gond.
2009. szept. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
nálunk az egyik szomszéd (2szobásban) ugy tervezi, hogy a nagy nappalibol leválaszt egy alvorészt maguknak, elég, ha csak a franciaágy fér be, a szekrények stb a szobában maradnak, és az lesz a gyerekszoba is (igaz, csak 1 lányuk van).
2009. szept. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tényleg nagyon oda kell figyelni a gyermekedre, nehogy a nagyobb bedugdosson az ágyába, illetve akár a szájába valamit. Nekem egy 17 hós kisfiam van, de már most a szomszéd kislánynak dugdos néhány dolgot a szobájába, ágyába, akár még a szájába is ha nem figyelek, ez egy "hülye" szokás és más baba is csinálja, nem csak az én fiam. Azt hiszik a picike játszó társuk és örülnek, hogy adhatnak neki valamit. Ettől függetlenül azért jó néhányszor eréjesen kell megértetni vele, vagy rácsapni kis kezecskéjére, hogy nem szabad!!! Össze teheted Őket, nem lesz semmi gond, de nagyon oda kell figyelni rá!
2010. febr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én lebeszélnélek az egy szobában altatásrol egy ideig.A saját példámbol kiindulva 6-8 éves koromig egy kezemen megtudom számolni h hányszor tudtam normálisan aludni egy éjszaka,ugyanis az öcsém képes volt 2 órát is bömbölni a semmiért,anyám csinálhatott vele amit akart.
2010. febr. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!