Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora lakásban laktok hány...

Mekkora lakásban laktok hány gyerekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hány négyzetméteres lakásban laktok, és ez hány szobás? És persze hányan?

Mi 35 nm-en lakunk, másfél szobában. Apa, én, meg a gyerkőc, aki egy éves. Lassan szeretnénk tesót, de aggaszt a kis hely. A fiam a fél szobában egyedül, mi meg a nappaliban a kinyitható kanapén. Nagyon szeretnénk még egy babát, de kis korkülömbséggel. Esélytelen, hogy rövid időn belül elköltözzünk, tehát vagy ide születik a tesó, vagy nem lesz, mert 3 évnél több korkülömbséget nem szeretnénk. Akkor inkább nem lesz. Ti bevállalnátok ekkora lakásba? Amúgy normál anyagi körülmények között lakunk, nincs okom panaszra. (kipp-kopp-lekopogom)


2010. máj. 18. 23:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem vállaljátok be. Amíg kicsik, lehetnek együtt, egy szobában. Ha nagyobbacskák lesznek, hátha lesz lehetőségetek elköltözni.

Mi 59 nm, most várjuk a 2. babát. Két félszoba van, az egyik a mienk, a másikban lesznek ők ketten. A nappali közös.

2010. máj. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

a miénk kb 90 nm. van kölön gyerekszoba, nekünk háló, tágas nappali... mikor született a fiam mi is kb 40 nm-esben laktunk. én megértem a dilemmádat, mert ahogy nőtt a fiam lehetetlen volt számunkra ott az élet. igaz, a lakás elrendezése is iszonyatos volt, ha kiteregettem nem jutottam be a konyhába pl:)) szóval sokat számít, h mekkora a tér.

a párommal családi házban nőttünk fel, így neki is és nekem is szükségünk van a térre, a fiam mozgásigénye sem kicsi, szóval én szeretem ezt a nagyot, és örülök, h átköltöztünk ide anno.

2010. máj. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
64%
35 nm,1 szoba,hárman lakunk itt az 5 hónapos kisfiunkkal.egyenlőre még elég,de nem sokáig.
2010. máj. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%
100 nm kertes családi ház,3 gyermekkel tehát 5-n:)Sok jó ember kis helyen is elfér!!!!Ne feledd a mondást:)A testvér a legcsodásabb amit adhattok a gyermeketeknek:)Rajta!
2010. máj. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%

Igaz,nem sok a 35 nm.Lényeg,hogy boldogok legyetek,de legyen szem elött a gyermek jó léte is.Amíg kicsik jó lesz,de utána.....

Mink 3 an 50nm en laktunk 1,5 szoba konyha fürdö.Mielött megszületett volna a fiam,vettünk bankhitelre egy családi házat.Teljesen mindegy,hogy az albérletet fizetem,és kidobom az ablakon a pénzt,vagy inkább ugyanazt az összeget a banknak fizetem,és lesz egy nagy házuk a gyerekeknek.

Most kertes házban vagyunk,a lakás 5 szoba konyha fürdö....Mindenkinek saját szoba.Fontos a saját kuckó ha nagyobbak lesznek.

2010. máj. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
81%

Mi is albérletben kezdtük, 45 nm 2 felnőtt egy gyerkőc.

Nemrég költöztünk be a saját házunkba (110m2) (amin rengeteg munka van még, de legalább már a sajátunkat fizetjük, nem más zsebét tömjük).

Azóta megszületett a lányunk.

Hát őszintén megmondva, vannak felesleges helyiségek:))

A pici lány eleinte velünk aludt egy szobában, mostmár egy helyen alszanak a tesóval (kis korkülönbség, mesehallgatós mindkettő) jobban érzik magukat együtt, így az egyik 12 nm-es szoba a gyerekszoba. A másik ilyen a mi hálónk, de éppen aludhatnánk a nappaliban is kihúzhatós kanapén, mint pár éve a panelban.

Egy szoba tök üresen áll, hivatalosan "dolgozó" vagy vendégszoba, de hozzánk szinte alig jön vki, dolgozni meg nem itthon dolgozik a férjem...és én se fogok tudni itthon melózni.

Szóval lényegében csak 2 x annyit kell takarítanom momentán:)) mÁS "ELŐNYÉT" NEM LÁTOM:))

ja meg esetleg annyi hogy ha szeretnénk még babát akkor a helyhiány nem lesz akadály:)

2010. máj. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
56%
68 m2, 2háló + nappali-étkező-konyha, fürdő, wc, kamra. 2felnőtt meg a 14hónapos kismanónk, de tervezzük a kistesót ezért már nézegetjük az eggyel nagyobb lakásokat, hogy 3háló legyen.
2010. máj. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Azt gondolom mindegyik nagyon hasznos, és egyre jobban erősödik bennem, hogy indulhat év végén a babaprojekt. :) Mire nagyobbak lesznek, elvileg nagyobb lakásba tudunk költözni. ÉS tényleg a kistesó a legnagyobb dolog, amit adni tudunk a fiúnknak. A kis korkülömbség miért fontos? Mert szeretném, ha igazi játszótársai, cinkosai lennének egymásnak, és együtt nőjenek fel. Az én öcsém 12 évvel fiatalabb, és így mindkettőnknek olyan, mintha egykék lennénk, hiszen szinte nem volt közös gyerekkorunk. Ettől függetlenül persze imádjuk egymást, de mégsincs meg az a "valami", ami akkor lenne, ha kisebb korkülömbség lenne köztünk. Amúgy nem tudom ki pontozgat le, nekem mindegyik válasz hasznos volt.
2010. máj. 19. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!