Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenka tapasztalatok?

Mosható pelenka tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Akik használják, használták érdekelne a tapasztalatuk, megéri e? Sok macerával jár?

2017. jún. 18. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Hát én csak a bukást mosom ki a ruhapelenkákból, de abból is éppen elegem van. Tuti nem mosnék pisit-kakit, az ember hulla fáradt, még nem hiányzik a tetejébe.
2017. jún. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Egy bnom használja. En is gondoltam ra. Ok az elején 6-8hetig nem használtak. (biztos van aki igen, de ok amig "belejottek" nem használták"

Youtubeon van par video rola es van talan honlapja is a magyar forgalmazonak. En megmondom őszintén elsőre ebayen gondoltam rendelni párat (jóval olcsóbb mint bhol itthon amit eddig lattam) aztán max ha nagyin belelendulnek a pelenkamosasba es beválik veszek egy kezdocsomagot itthon.

Kétségtelenül "zöldebb" es állítólag ha beválik olcsóbb.

Bnom kislánya tudtommal jol viseli, nekem az anyukája sosem panaszkodott ra hogy pl.kiuteses lenne. Ők bambuszosat (betet) használnak ha ez számít. A külső az lattam mar nala pluss szerut meg amig pici volt a baba kb olyat mintha vizallos lenne kivulrol. Gondolom az se mindegy.

2017. jún. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem tartom higiénikusnak. Kézzel nem lehet megfelelően kimosni, mosógépbe kakis dolgot berakni szerintem nagyon gáz. Zöldnek sem mondanám, mivel a mosáshoz vegyszerek kellenek. Akkor már inkább a hagyományos textil pelenka, amit ki lehet főzni egy csak arra használt fazékban.
2017. jún. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen hasonló aggályaim vannak nekem is. Olcsóbb tény, de macera.

Köszi a válaszokat

2017. jún. 18. 17:24
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Én ki szeretném majd próbálni. Nem az olcsóság miatt, egyszerűen idegesít az a sok műanyag, amit az eldobhatóssal produkálnánk naponta.

Sokat olvastam utána, sehol nem írták, hogy macerás lenne. Van bele kakifogó papír, amivel együtt csak kibillented a kakit a WC-be. A maradék állítólag leázik a vödörben, amiben mosásig tárolod.

Én az átázástól félek, de úgy gondolom, egy próbát mindenképp megér majd.

2017. jún. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

na igen, én se ugy gondoltam, h megy a kaki full a a gépbe, de hát mindegy is.. gondoltam nem fejtem ki..

az az egyetlen bajom, hogy nekem a gepem 6 kg-os es nem tudom mennyi ido alatt jönne össze annyi pelenka amit mar erdemes kimosni. lehet tul sok idő lenne. anyukam tapasztalt, a nyolcvanas evekben nem volt ekkora tarhaza a pelenkaknak, mindenesetre azt mondta az a titka a szep feher tiszta pelenkaknak, hogy nem kell a vödörben rohasztani napokig. viszont neki hajduja volt, abban meg lehetett mosni gazdaságosan 2 kilot is. mielott vki leszol, nem, a mi gepunkon tudtommal nincs fél vizes program csak eco ami elvileg gazadaságos de az is 6kgra van optimalizalva.

2017. jún. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem is neked írtam a kakifogót, hanem a kérdezőnek. :D
2017. jún. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

mi vegyesbe használtuk, de sok ismerősöm kizárólag moshatózik.

nem nagy macera, kaki a vécébe megy belőle, majd kiöblítik gyorsan folyó víznél, ha a pelus is olyan lett (kakifogó papír mellett nem nagyon jellemzó). van aki vizesen, van aki szárazon tárolja fedeles vödörben. a mosási gyakoriság attól függ, hogy mekkora a készlet.

nem kell hozzá vegyszer, sőt! öblítő rontja a nedvszívást, ecet használható helyette. mosópor helyett meg kvázi bmilyen alternatív cucc, mosódió, mosószóda, gallszappan, stb

nálunk az egyetlen probléma a szárítás volt. jó, ha van szárítógép (bár a pul talán nem szereti), mert télen gondot okozott a lakásban teregetni, minden tiszta pára volt tőle.


miondent összevetve, nekem nem okozott gondot az a pár darab, amit használtunk naponta. én kézzel kimostam miondig azonnal, és aztán az összes többi szennyessel együtt mostam. elvégre ha a ruhája (ágyneműje, pelenkázó matraca stb) kakis lett (igen, megesik, hogy ha megszakadsz is, akkor is hátközépig csúszik a cucc :)), azzal is ugyanígy jártam el, és egy pillanatig nem éreztem, hogy fújj, kaka...

2017. jún. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2017. jún. 20. 08:48
 10/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, 2 hónapig csináltuk, aztán feladtuk. Kb. 10-14 naposan kezdtük, most 3 hónapos, kb. két hete adtuk fel.

Ami minket zavart: rettentően ammónia-szagú volt a pelus és a baba, akárhogy, akármivel mostuk a pelusokat, valamint akkora csomagot csinált a mosipelus, hogy őszintén kételkedtünk benne, hogy kényelmes-e, egészséges-e. Ráadásul vagy nagyon megnyomta a baba bőrét, vagy átázott combnál. Plusz egy számmal nagyobb ruha kellett mindig rá, így szegény elég csórin nézett ki.

Mielőtt feladtuk, még végigpróbáltunk 4 vándorpelust, de az sem jött be.

Tegnap még adva egy utolsó utáni esélyt a dolognak, ráadtam utoljára, de tíz perc múlva meggyőződtem, hogy valóban utoljára adtam rá.


Egyébként akiket ezek nem zavarnak, annak teljesen mokudokepes lehet a dolog, nem akkora macera amugy a mosas.

2018. márc. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!