Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apa menne gyedre az 1éves...

Apa menne gyedre az 1éves fiúnkkal? Mit és hol kell intézni?

Figyelt kérdés
Július 7.én lesz a fiúnk 1éves. Én gyesen vagyok vele. Apa elmehet vele gyedre? Mit és hol kell intézni? Mennyi gyedet kapna utána?
2017. jún. 19. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor mehet el gyedre, ha egyébként megfelel a gyed-jogosultság feltételeinek. (Születés előtti két évben összesen minimum 365 nap bizosítotti idő.) Ha megfelel és jár neki, munka mellett is felveheti, nem kell feltétlenül neki otthon maradni vele. Az összege a fizetésétől függ, annak nagyságrendileg kb. 60-70%-a.


Neked le kell mondanod a gyest és onnantól a NAV felé fizetni magad után az egészségügyi hozzájárulást (7-8 ezer havonta), mert onnantól nem vagy biztosított, hogy nem kapod a gyest.

2017. jún. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már több mint 5 éve ugyanazon a munkahelyen van. Oepnél vagy a munkaelyen kell igényelni?
2017. jún. 19. 12:40
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Akkor már a kicsi fél éves korától kérhetné a gyedet munka mellett.

Szóval kérdezzétek meg, mennyire visszamenőleg lehet igényelni (azt hiszem 3 hónap - bár akkor neked vissza kell fizetni a gyest)


Ugyanúgy a munkáltatónál kell leadni az igénylést, mintha anya igényelné.

2017. jún. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Szia mi most intéztüt el a párom kapja a. Gyed - et. Munkáltatójánál kell jelezni e hogy igénybe kívánja venni. Max 6 hónapot lehet visszaigényelni de csak akkor ha visszafizetitek a 6 havi felvett gyest.
2017. jún. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!