Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Németországban élő kismamák-an...

Németországban élő kismamák-anyukák, akik németben szültek, szülés után milyen hivatalos ügyeket kell intézni a babával kapcsolatban? Többi lent?

Figyelt kérdés

Be kell -e jelenteni a picit valahova? Lakcim igazolót kell csináltatni neki? Nem vagyunk házasok, apasági nyilatkozatot hol kell csináltatni? A picinek kell csináltatni útlevelet? Magyar Anyakönyveztetni hol kell? Ilyen hasonló infóra lenne szükségem

Aki jártas ebben, vagy tudja hogy működik, kérem adjon tanácsot


2015. jan. 14. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Apasági nyilatkozatot a helyi Rathaus-on azon belül a Standesamt-on lehet tenni. A kórházban mikor megszületett a pici nekem szóltak hogy menjek le egy irodába, ott kellett leadnom az apasági nyiltkozatot, betegbiztositási kártyát, személyes papirjaimat és ott állitották ki az anyakönyvi kivonatot, 10€-t kellett érte fizetni. Aztán később ezzel a német nyelvű anyakönyvi kivonattal és az apasági nyiltkozattal kellett elmennünk a magyar konzulátusra hogy kiállitsák a magyar anyakönyvi kivonatot. Készüljetek fel rá hogy az ügyintézési idő több mint fél év! Mi útlevelet is igényeltünk a babánknak, és nem tudom hol laktok de nekem először telefonon azt mondtám hogy Berlinben vagy Münchenben tudom ezt intézni, persze személyesen. Aztán kaptam egy infót hogy van fogadónap Essenben igy oda kértem időpontot mert az csak 120km re volt tőlünk és nem 650 re mint Berlin. Minden más papirja autómatikusan jön a babának postán, a kórházból kaptam igazolólapot az Elterngeld és Kindergeld igényléséhez.

Németországban, igy hogy nem vagytok házasok, csak neked lesz a babára kizárólagos felügyeleti jogod, ha ezt szeretnéd megosztani a pároddal akkor arról külön nyilaktoznotok kell a Jugendamton, és még a Standesamton ha szeretnétek hogy a párod nevét kapja a pici akkor a névviselésről is nyilatkozni kell.

2015. jan. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm a választ, sokat segitettél. Én úgy tudtam hogy az apasági.ny. elég ahhoz hogy megkapja az apja nevét. De akkor igy külön kell intézni mindenre a dolgokat, a felügyeletit, a nevet...? Nekünk Esszen 250km-re van, Berlin meg 430km-re, közelebbit sajna nem tudok
2015. jan. 14. 10:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor mentek az apaságit intézni csak szólnod kell hogy szeretnétek ha a párod nevére kerülne a baba, adnak egy plussz nyomtatványt amit alá kell irni és kész. A Jugendamton kértek időpontot és ott igényeltek közös felügyeleti jogot, de persze ezt nem kötelező csak ha szeretnétek.

Nézd meg a neten a magyar konzulátusok listáját, amelyik a legközelebb van hozzátok hivd fel és kérdezd meg hol tudjátok intézni az anyakönyvi kivonatot és az útlevelet. Én akikkel beszéltem nagyon segitőkészek voltak és emailben is küldtek részletes tájékoztatást.

2015. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segitséget!!!!
2015. jan. 14. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!