Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8 hónapos babával strandolni...

7-8 hónapos babával strandolni? Mire figyeljünk?

Figyelt kérdés

Budapesten olyan strandra mennénk, ahol van gyermekmedence is. Babaúszásra nem jártunk, de nagyon szeret pancsolni, ezért gondoltuk, hogy elmennénk pár órára strandra a picúrral.

Mire kell oda figyelnünk? Milyen naptejet ajánlotok?

Hány fokos legyen minimum a víz? Köszönöm a tanácsokat!


2017. jún. 21. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Muszáj? Ha van nagyobb tesó, megértem, hogy kicipelik a kicsit is, de egyébként 1) nincs igénye rá (még fel sem fogja a különbséget a teraszra kitett minimedence és a strand között), 2) inkább árt, mint használ (millió fertőzés a baba medencének hívott lábmosóban...).
2017. jún. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

1-nek igaza van, hozzátenném: nulla napozás, erős az UV sugárzás

tehát sapkában és hosszú ujjú ingben ücsörögne, pancsolna egy gombával teli pocsolyában. Naptejre, vagyis bizonyítottan káros részeket tartalmazó vegyszerre) nincs szükség, mert nem érheti tűző nap. Ha egyszer leég az ember gyerekkorában - a legnagyobb érzékszervünk, a bőr felnőtt korban is "emlékszik" rá!!

Megfigyelhető, hogy azok a kisgyermekek, akik egy óránál többet vannak napon este milyen nyugtalanok! Sapka mindig kell rájuk.

2017. jún. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Én első sorban azt nézném meg, hogy van-e fedése a gyerek medencének. Vannak helyek ahol a pancsoló nincs nagyon védve a naptól és én tartanék a napszúrástól..


Amúgy szerintem ha van kismedence - ténylegesen pancsoló, azt hamar felmelegíti a nap és nem lesz jéghideg a kicsinek. Már ha nem cserélik folyton hideg vízzel.


Naptejből sokan ajánlották a dm-es saját márkásat, de mi még nem használtuk, úgyhogy azt javaslom nézd meg azokat a kérdéseket amik erről szóltak!


És igen, mindenképp legyen árnyék lehetőség. Egész nap vagy akár csak fél napot a napon tölteni veszélyes!

2017. jún. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
1 eves kor alatt nem ajanlott a medence. Elovizbe menjetek. Sapka, napolaj, arnyek.
2017. jún. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Le vagyok döbbenve az előttem hozzászólókon...

Gyorsan rakd be egy burokba a gyereked és soha ne engedd ki onnan mert aztán jujjjj megsüti a nap meg még a végén kap a lába egy kis klóros vizet :D Bocsánat, de a koszos balaton mitől jobb? Had ne részletezzem, hogy abban állati tetem-ürülék blablabla... Persze, belemegyünk, a gyereket is bevittem, de semmivel sem jobb mint az uszoda víz.

Kérdező, ha van kedvetek strandolni hát menjetek, semmi bajotok nem lesz tőle. 30faktoros naptej, vékony sapi, inkább árnyékban legyetek, kevesebbet a tűző napon, sőt, szerintem 4 után menjetek (akkor a belépők is olcsóbbak már). A gyerekmedencék 24-26 fokosak, tökéletes egy 7-8 hónaposnak is ilyen melegben.

Mi hétfőn voltunk strandon, ott 26 fokos volt a gyerekmedence és vékony lepedő anyagú árnyékolók voltak a medence fele fölött kihúzva.

Ne legyél paramami, nem lesz semmi baja a babának!

2017. jún. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
5 legyél ledöbbenve- nem egyformán nevelik az emberek a kölköket, ha nem vetted volna észre. Mégis mi a szart keres egy zsúfolt, tűző napos strandon egy még talán ülni sem tudó kisbaba? szeret pancsolni a kádban, de a strandot biztos hogy elutasítaná, ha tudna beszélni, mert több esze van mint neked, szerencsétlen 5.
2017. jún. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Hívj paramaminak, de rendszeres látogatói vagyunk a gyermeknephrológiai szakrendelésnek strand nélkül is. Nem, nem volt ráírva a homlokára születésekor, hogy fogékony a fertőzésekre. Az élővizek 1000-szer egészségesebbek az uszodák, strandok vizénél, nem a halpisi fertőz.
2017. jún. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
Egyetértek az ötös vàlaszolòval. Nem értem mi ez a para a strandtol?! Anno én is levittem a 7hònaposamat és képzeljétek túlélte :)
2017. jún. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

vigyél hideg innivalót is neki, amiből tudsz beleönteni a felmelegedett vizébe, így lesz neki nem hugymeleg innivaló :) rágcsát, picike labdát, ami belefér a kezébe. Tarkóvédős sapkát, illetve én ilyen egybe-strandruhát adnék rá, olyasmit mint a búvárruha csak rövidujjú rövidszárú- nem tudom a rendes nevét.

30 vagy 50faktoros gyerekeknek való naptej, nekünk lidl-s van. Beülős úszógumi, ha bevinnéd nagyobb vízbe is.

Mi még csak a Balcsin voltunk a 9 hóssal, de tervezem a strandot is, sajnos nem mindenki teheti meg, hogy csak 1 napra elugorjon balatonozni...

2017. jún. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#7: Hát nem tudom... A halpisi lehet, hogy nem fertőz, de valószínűleg az emberi ürülék igen. Balatonban már úszott velem szemben egy darab .... Strandon még soha.


Kérdező: a csillaghegyi strandnak nagyon tiszta a vize, de nem árnyékolt a gyerekmedence, sapi mindenképpen ajánlott. Persze ha még nem zárt be, mert sajnos azt olvastam, hogy megszüntetik.

Mindenképpen kiesőbb helyen lévő, kevésbé felkapott strandot választanék.

2017. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!