Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért állnak manapság így a...

Miért állnak manapság így a szülők és a védőnők egy része a gyermekvállaláshoz kisállattal?

Figyelt kérdés

Már ezer kérdésnél olvastam, hogy a szeretett házikedvencet menhelyre adták, elajándékozták, sőt, volt aki úgy fogalmazott, hogy "kiiktatták", csak mert jött a baba.

Ha valaki ezt nem akarja megtenni, akkor meg a védőnő hisztizik, hogy mekkora szaranya lesz, hogy állat van a gyerek közelében.

Nyilván míg pici, legyenek elszeparálva, és ha már találkoznak, akkor csak felügyelettel.

De hogy van szíve egyeseknek az évekig imádott kedvencet elajándékozni, mindenféle szedett vedett indokokkal?

Én is állatok között nőttem fel, és semmi egészségügyi bajom nincs, meg merem kockáztatni, hogy átlag feletti az immunrendszerem.


2017. jún. 22. 11:03
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
26%
Én a tengerimalacokat és a törpehörcsögöt adtam be állatkereskedésbe, amikor babát terveztünk. Utána érdeklődtem, és nagyon jó helyekre kerültek, szerető családba. Amiatt, mert a rágcsálók vizelete terhesség alatt káros lehet a magzatra, nem akartam kockáztatni. Nem voltak olyan régen nálam, és én nem is tudtam kötődni annyira hozzájuk, mint más egy macskához vagy egy kutyához. Sajnáltam őket, persze, de szerintem egy rágcsáló sem tud annyira kötődni egy emberhez, mint egy kutya vagyegy macska.
2017. jún. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, de engem teljesen hidegen hagynak ezek a vélemények. Még nincs gyerekem, de már volt olyan rokon, aki károgott, hogy hát ha majd lesz akkor a macskáimnak menni kell. Egyik fülemen be, másikon ki, neki meg végképp semmi köze hozzá. Rengetegen nevelnek gyereket úgy, hogy van kutya/macska és nincs semmi bajuk...
2017. jún. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 A kérdező kommentje:

Jól teszed, hogy hidegen hagynak :)

Én arra gondoltam, hogy nagyon mérges leszek az ilyen emberekre, és rettenetesen sajnálom az állataikat, akik így utcára vagy menhelyre kerülnek.

2017. jún. 22. 11:26
 4/65 anonim ***** válasza:
21%

Ezek allergia kialakulásának(akár egy életre) kockázati faktorai többek között.


Valaki elkerüli, valaki meg kockáztatja a gyermeke egészségét. Szuvenir joga

2017. jún. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
82%

4 éves volt a pitem, amikor született a fiunk.űA védőnő 1x járt nálunk, látszólag félt a kutyától, de egy szót sem szólt miatta.


Aki "kiiktatja" annak nem "imádott házikedvence", hanem gyerekpótlék. Ha jön az igazi, a pótlék mehet a háztól...


Vagy nem ért az állatokhoz, csak tartja, és elhiszi a sok hülyeséget, hogy a gyereket majd megtámadja a kutya, és ez milyen veszélyes...

2017. jún. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
89%

Nalam most jart a vedono eloszor, hamarosan erkezik az elso babank.

Vagy egy macskam lakasban tartott, rakerdeztem direkt, hogy ilyennel mi a tapasztalata, babanak sajat szobaja lesz, kulon fog aludni tolunk, meg ugye napkozben is, nadehogy most akkor a macska miatt zarjam az ajtot, vegyek bebiort hogy halljam zart ajton keresztul, ha van valami vagy hogy. Milyen vaszlyt jelenthet a babara, mennyire kell oket elszeparalni.

Erre azt mondta, hogy tobb tiz ev alatt rengeteg helyen megfordult, ahol volt kutya vagy macska, de nem tudna olyan esetet mondani ahol ebbol barmi gond lett volna. Nyilvan van olyan haziallat amit hozza kell szoktatni, kutyat konnyebb mint macskat, de azzel le is zartu a beszelgetest. Egyaltalan nem sugallta azt, hogy el kene paterolni a macskat, csak azt, hogy ezt a szituaciot is meg lehet oldani mint minden mast.

2017. jún. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
12%
Mondjuk teljesen érthető, ha a védőnő nem ugrál a boldogságtól egy neveletlen pitbull láttán, vagy ha a majdani gyerekszoba bűzlik a hörcsög ketrectol, esetleg macska pisi díszíti a falat. Normálisan tartott kisallatokkal nincs gind
2017. jún. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
87%

Szuvenir joga


Ha már okosat akarsz mondani, legalább ne csinálj hülyét magadból :)

2017. jún. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
89%
Nekem eszembe sem jutott "kiiktatni" a haziallataimat. A vedonom annyit mondott, hogy legyek kedves ne en takarítsam terhesen a macskat es hogy ne hagyjam majd a baba közelébe menni felügyelet nélkül. Mondtam, jó es működik..
2017. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
5%

A levegőben repkednek belőlük a mikroszarurétegeik is.

Nem elirast kell nézni..

Ez kockázati faktor es pont.


Más meg dohányzil baba mellett.

Felőlem mindenki azt csinál ami akar.


De a rákos gyerekek anyukái meg sírnak.. a rákot pl apro mini giliszták is okozhatják ami agyban fészkel pl háziállattol...

2017. jún. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!