Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az alábbiak közül a saját...

Az alábbiak közül a saját értékrended szerint mik azok a dolgok, amelyek neked szükségesek a gyermekvállaláshoz?

Figyelt kérdés

-minimum,maximum kor

-havi bevétel a családnak

-saját ház/lakás,albérlet,szülőknél lakás

-tgyás/gyedre jogosultság

-házasság

-szerelem a szülők között

-hitelmentesség

-érzelmi felkészültség

-esetleg bármi egyéb


2013. jan. 27. 12:46
1 2
 1/13 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%

számomra ebből a felsorolásból a hitelmentesség és a házasság nem fontos.. a többi igen.


illetve a hitelmentességet fogalmazzuk át úgy hogy ésszerű mértékű hitel, mert az még szerintem belefér.


a szerelem pedig olyan dolog hogy elmúlik, de ha volt, akkor az tud egy megfelelő alapot adni a gyerekvállaláshoz. Nem tudom elképzelni hogy olyan embernek szüljek gyereket akibe soha nem voltam szerelmes.

2013. jan. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

-minimum kor inkább mint maximum, meggyőződésem hogy tizenévesnek nem való gyerek (férfinak főleg nem!)

-havi bevétel hát jóhogy fontos, anélkül mire vállalnám

-saját ház számomra nem fontos. Szülőknél lakás KIZÁRT abból csak a baj van túlzott megfelelés rengeteg energiába telik hogy állandóan csillapítsuk a feszültségeket.

-CSAK tgyás és gyedre szülnék (szültem) gyesre semmiképp akkor se ha apa milliomos lenne.

-házasságot nem tartom lényegesnek

-szerelmet mindenképpen, el nem tudom képzelni hogy lehet szerelem nélkül gyereket vállalni KÖZÖSEN. (az más ha anyuka egyedül felneveli végül).

-hitelmentesség, hát én is úgy vagyok mint az első válaszoló hogy ésszerű mértékű hitel amit mindig fizetni tudnak az még oké.

-érzelmi felkészültség nagyon fontos igen, de mondjuk nehéz felkészülni az ismeretlenre tehát mikor már ott a baba akkor "esik" le sokszor az embernek a hatalmas felelősség.

- EGYÉB. Gyerekvállalás előtt számos közös kötetlen élmény szerzése a szülő párnak amiből később is tudnak érzelmileg táplálkozni, élmények, utazás, hobbi esetleg még tanulmányok, kinek mi a cél. Gyerek mellett ezeket már igen nehéz megoldani vagyis meg lehet de mindenhol úgyis a gyerek lesz az első helyen.

2013. jan. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1: 25 éves korom alatt nem szültem volna, ill. 40-en felett sem

2: nyilván számít, hiszen el is kell tartani a gyereket, és nem akartam azt sem,hogy mindig centizni kelljen a hónap végén

3: tgyás,gyed is fontos volt, bár inkább az, hogy dolgozzam, legyen munkatapasztalatom a szakmámban, hogy ha valamiért nem tudok visszamenni a munkahelyemre dolgozni szülés után, akkor valamivel nagyobb eséllyel tudjak újat keresni

4: házasok voltunk már mikor szültem, de ehhez annyira nem ragaszkodtam volna

5: szerelem van :)

6: hitelmentesség is fontos (bár szerencsére nincs), de ha van annyi bevétel, hogy tudjuk normálisan törleszteni, akkor nem annyira lényeges

7: szerintem teljesen nem lehet rá felkészülni. Én azt gondoltam felkészültem, de mégis adódott egy-két olyan pillanat, amikor rájöttem,hogy lehet, hogy erre vagy arra még nem voltam felkészülve :)

2013. jan. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

-minimum,maximum kor: 28-40

-havi bevétel a családnak: 200.000Ft, ez mellett jelentős tartalék

-saját ház/lakás,albérlet,szülőknél lakás: anyóssal soha nem költöznék össze, albérlet nem zavarna.

-tgyás/gyedre jogosultság: természetesen, szerintem nem normális aki direkt gyes-re szül, nem csak a pénz miatt, sokkal könnyebb munkába állni újra mint kisgyerekkel keresgélni munkát.

-házasság: férjemnek szeretnék szülni, így igen fontos számomra.

-szerelem a szülők között: ez nem is kérdés

-hitelmentesség: szüleimnek sem volt soha hitele még áru hitele se, így igen nekem ez is fontos.

-érzelmi felkészültség: persze.

2013. jan. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

-minimum 19-20 max 35 (21 voltam)

-havi bevétel min 150ezer Ft bevételünk 170-200között van)

-ez szerintem nagyon család függő,ha ez lenen csak az akadály mindegy enne nekem( apukám régi lakását felújítottuk,rendbe raktuk ott lakunk)

-ha tervezett akkor tgyás,gyed (mi nem terveztük így gyedet kaphatok,de dolgozom 16 hónapos kora óta

-házasság nálunk csak polgári volt előtte, a templomi várat magára

-szerelem nélkül nem is szeretkeznék

-jó ha nincs hitel,diákhitelem van,de más hitelt nem szeretnék felvenni

-ez megint attól,függ ha tervezed nyilván jobban felkészült az ember,mintha védekezés mellett fogan

2013. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
szóval csak gyest kaphatok
2013. jan. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Amiket felsoroltál azok számunkra kellettek:

1. 25-38év a nőnél

2. minimum 350ezer

3. csak saját legyen és hitelmentes

4. elengedhetetlen

5. Vallásosak vagyunk így fontos

6-tól meg ez alap

2013. jan. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Min/max: 20-40 között

Havi bevétel nagyon fontos, de mindenkinek más az elegendő

Saját ház nem fontos, viszont a külön élés nekem igen!

Gyesre nem szültem volna!

Házasság nem fontos

Szerelem fontos, de ez egy idő után úgyis átalakul.

Hitelmentesség nem fontos, ha nem megterhelő nagyságú a hitel.

Érzelmi felkészültség szintén fontos, de úgysem lehet mindenre felkészülni. A legstabilabb, legfelkészültebb kapcsolatot is megtörheti egy baba érkezése.

2013. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

-minimum,maximum kor : 20-45 - de a magam részéről én 20 évesen még abszolút nem voltam rá érett, megbízható barátom sem volt, és anyagiak sem voltak meg.

-havi bevétel a családnak : min. 200ezer + legalább 500ezer megtakarítás vagy ha az egyáltalán nincs, akkor min. 300ezer/hó nettó

-saját ház/lakás,albérlet,szülőknél lakás : szülőknél lakás kizárt, nem tartom jó dolognak, megmérgezheti az addig jó családi viszonyokat is. Legalább 1 ajtó válasszon el anyóstól, anyámtól, mindenkinek legyen meg a saját külön élete és élettere. Ha normális, nem 20 nm-es albérlet, és hosszú távra tudjuk bérelni, akkor nem gond, ha nincs saját lakás.

-tgyás/gyedre jogosultság : nálam alapvető feltétel volt (ezért nem is ment volna a 20 éves életkor, mert akkor még bőven főiskolára jártam, nem volt még munkaviszonyom)

-házasság : nálam alapfeltétel, de egyáltalán nem zavar, ha másnál nem

-szerelem a szülők között : nagyon fontos, de még fontosabb a szeretet, mert az örök, a szerelem viszont ha nem is múlik el teljesen, de az évek során biztosan átalakul

-hitelmentesség : ésszerű mértékig belefér, nekünk is volt, de már lejárt (havi 30-40ezer, nem devizahitel)

-érzelmi felkészültség : ez nagyon fontos szerintem, és mindkét fél: anya és apa! részéről. sokaknál szerintem ez hiényzik és ez nem életkor függő!

-esetleg bármi egyéb: nekem még a közös akarat is mindenképpen fontos volt, csak én egyedül nem erőltettem volna a gyereket, ha a férjem nem akarja legalább annyira.

Illetve én is azt tartom még jónak, amit írt valaki más is, hogy a gyerekvállaláshoz kell egyfajta érettség, lenyugodottság. Amikor már más a fontossági sorrend, a barátok, hétvégi bulik, koncertek, balatoni kiruccanás nem elengedhetetlenül szükségesek és rossz érzés nélkül tudjuk ezeket kihagyni, mert mondjuk még kicsik a gyerekek és nem tudunk elmenni, vagy nagyobbak a gyerekek, de inkább velük vagyunk, mint nélkülük.


38L 3 gyerekkel

2013. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Maximum kor nálam nagyon fontos, nem vállalnék öregen gyereket.

A havi bevétel az egyik legfontosabb, hiszen egy gyerek nagyon drága és félre is kell rakni neki. Legyen legalább 1 saját ingatlan

Legyen jogosult tgyásra gyedre, tehát ne élősködőkét, úgyhogy még semmit nem dolgozott szüljön. Kivéve, ha háztartásbeli és az apuka olyan jól keres, hogy mindent meg tudnak venni.

HÁzasság abszolult nem fontos, sőt tök felesleges és értelmetlen. A szerelem fontos nekem.

Hitelmentesség nem, de csak ésszel vállalt biztosan törleszthető hitel.

Érzelmi felkészültség nem feltétlenül az jöhet a babával együtt is.

Ami még fontos, hogy legyenek tartalékai a családnak, hogy bármit megkaphasson a pici.

2013. jan. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!