Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam most 5 éves, jelenleg...

Kisfiam most 5 éves, jelenleg olaszországban élünk. Most kezdi az iskola előkészítőt. Olaszul anyanyelvi szinten beszél, angolul társalgási szinten, magyarul szavakat csak. Így elkezdje a magyar iskolát is?

Figyelt kérdés

Nagyszülők nyomására gondolkodunk magyar nyári iskolában is, de a fiamnak a nyelv nem tetszik meg sem akar szólalni magyarul.

Nem akarok vitát belőle miért nem.. az akarata ellenére is beíratnátok ? Évente 2 -3 hetett van magyarországon. Ez idő elég a vizsgákra?


2017. jún. 24. 14:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%

Mi is külföldön élünk. A gyerekem beszél magyarul, de nem jár magyar iskolába. Feleslegesnek tartom. Nem megyünk vissza, itt van a jövője, az itteni tanítási rendszernek kell megfelelnie, ami köszönő viszonyban sincs a magyarral.

Olyan gyerekenek meg, aki nem beszél magyarul abszolút semmi értelme, mert ott nem nyelvet tanítanak, hanem a rendes magyarorszagi tananyagot, amit nem fog megerteni

2017. jún. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem erőltetném az iskolát. Azt viszont szánalmasnak tartom, hogy te magyarként nem beszélsz vele a születésétől fogva magyarul...szegénységi bizonyítvány, ha a gyerek nem beszéli az anyanyelvét (függetlenül attól, hogy hol képzelitek a jövőjét....a gyökereivel az ember csak több).
2017. jún. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is félig magyar, félig olasz, de Kanadában élünk. Mindhárom nyelvet beszéli, én el nem tudnám képzelni, hogy ne az anyanyelvemen beszéljek a gyerekemmel. Sőt, ismerek itt olyan idős magyar embereket, akik még '56-ban jöttek ki kisgyerekként és szépen beszélnek magyarul, pedig 60 éve itt élnek.
2017. jún. 25. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az en 11 es 13 eves lanyaim angol-magyar allampolgarok. Hiaba, sajnos en rontottam el ott, hogy sosem beszeltem veluk angolul soha, ezt mar nagyon megbantam :/ de viszont a magyar nyelv nem erdekli oket, nem akarnak magyarul tanulni..szerencsere a csalad legnagyobb resze tud angolul, igy nem okoz gondot, de akkor is banom :/

En nem iratnam be, ha nem akarja.

2017. júl. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Elirtam bocsi.

Magyarul nem beszeltem veluk*

2017. júl. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!