Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakorlott kismamák véleménye...

Gyakorlott kismamák véleménye kelengye készletről! Kinéztem az OTTO honlapján egy kelengye készletet újszülött babámnak (Klitzeklein Újszülött kelengye, fehér, szürke színben), szerintetek ez egy hasznos alapkészlet a picinek?

Figyelt kérdés

Pluszban még gondolom kell hozzá venni tipegőt meg harisnyát sem látok a készletben, de mondjuk a fürdető-kesztyűt haszontalannak találom. Véleményetek a készletről?

Ez a készlet hány hetes koráig lesz jó neki szerintetek?

Köszi szépen.

[link]



2017. jún. 26. 11:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%

Szia. Szerintem jó minőségű szett. Változatos öltöztetést tesz lehetővé.

De nem tudhatod előre mi válik be és mi nem a babádnál.

Én a lábfejes csecsemő nadrágot hiányolom. A kislányomra minden újszülött zokni bő, pedig már 3 és fél hónapos. Hosszú ujjút ritkán adok rá, mert nem szereti ha a fején kell áthúzni. Legjobban az átlapolós kombidresszek, kisingek váltak be.

Az se lehet megmondani hogy mikorra növi ki, hisz születhet 49-56 cm közt és ennél kisebb ill. Nagyobb is lehet :-)

2017. jún. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Hát... ha van felesleges 40 ezer forintod, akkor vedd meg. 56-62-es méret max. egy hónap, másfél. Nálunk sok ruha kellett eleinte, mert pisis lett, lebukta, stb.. nem volt meglepő, ha napi 4 váltás is kellett, és akkor ott van, hogy ki kell mosni, meg kell szárítani, és másnap tisztát kell rá adni. Szégyen nem szégyen, én a tescoban vettem meg a pici bodykat, egy csomagban lehet ötösével kapni, semmi baja nem volt. En dragabb darabot, amiben kihoztam a kórházból a brendonban vettem - kétszer volt a gyerekemen.
2017. jún. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Kisinget, pólót, lábnélküli nadrágot egyeltalán nem használunk. Zokni esélytelen, mert kb kettő percet van a lában, lerugdossa. A póló, kising felcsúszik,ha a babát ölbe veszed.

Eleinte a body és rugdalózó kombináció ment, most a jó időben csak rövid ujjú body, max nadrág.

Én is tescoban, auchanban vettem bodyt ötösével. Eleinte rengeteg kell, megy a kakilás, bukás, pelenkából kipisilés rendesen 😀

Nagyon szép a szett egyébként.

2017. jún. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%
Szép meg minden, de nem elég ennyi body-rugi, a kising, meg póló meg felesleges az elején, legalábbis nekünk nem volt praktikus, kb. 1,5-2 éves korától használtunk pólókat. Van bba, aki lerugdalja a zoknit és inkább a lábfejes a praktikus. Szumma szummárum szerintem nem ér ennyit.
2017. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Az én lányaimnak volt rövid ujjú body, és hosszú ujjú rugi, plusz kb 4 váltásnyi csini ruha, nadrág, harisnya kb. 4 hónapos korukig. Felesleges több ruha. Szép ez a szett, de kevés jól kihasználható ruha van benne. Nem tudni, hogy meddig lesz jó. Lányaim 49 cm-rel születtek. A nagyobb 3 hónapos koráig hordta az 50!!!-es ruhákat, mert vékony volt. A kicsit már a kórházból is csak 56-osban tudtam hazahozni, mert duccancs volt. Úgyhogy inkább vegyél több méretet és több bodyt ennyi pénzért.
2017. jún. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
Ami a képen bal felül van átlapolós body, az tök praktikus, nem kell áthúzni a baba fején (azt utálni szokták).
2017. jún. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagyok meggyőzve.


a body rettenetesen kevés. megesik, hogy napi 3-5 db-ot elhasznál a baba (van ám hátközépig kakálós időszak is!).


azt nem mondom, hogy kising felesleges, mert én is sokszor adtam a gyerekre body fölé.


én vennék úgy 10-15 bodyt (mondjuk 10 rövidujjút, és 5 husszúujjút, attól függően, mikor születik a baba, egy részük lehet átlapolós, szerettük), ehhez úgy 5 pamut kisnadrágot (hogy lábfejes vagy lábfej nélküli, tök mindegy, nekünk nem volt gondunk a zoknikkal).

5-6 rugit vennék (nálunk ez volt a hálóruha, illetve kb 1 hónapos koráig a nappali gúnya is)

5-6 kising, póló

3-5 pár zokni, vagy tutyi.


a lábfej nélküli ujjatlan rugik (vagy minek nevezzem?) is nagyon jók, szerettük. ebből is volt 3-4 darabunk.


én imádtam, ha csinos volt, így volt már az első hónapban a ruhatárjában farmer, vászonnadrág, kockás ing... orvoshoz rendszerint így menünk :)


amúgy szerintem ez így piszok drága csomag, főként, hogy vannak benne olyanok, amiket vsz sosem fogsz használni.

2017. jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%

Nagyon szép kis szett. Max 3 hónapos korig jó.

Az én babám ősszel fog születni, 56-osból kevesebbet, 62-esből több ruhát vettem neki. Javasolták, hogy vegyek sok fehér bodyt meg rugdalózót, lehet fehéríteni. Vettem néhány szettet is persze. Bodyból nekem nagyrészt hosszú ujjúk vannak, nyárra jó a rövid. Vettem még pár nadrágot, szakálkát, hálózsákot, néhány kiszoknit, vastag harisnyát. 1-2 pulcsit, bundazsákot fogok még venni szezonban. Nyári babának napozó kell inkább ezek helyett.

Tesco kisruhák szuper minőségűek, amiket vettem, lidl, aldi is sok jó cuccot kínál.

2017. jún. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
ez ennyiért szerintem sok, méretet sem tudod, mi fog kelleni, ha 47cm lesz, még az 50es is lógna, ha 55 de duci, lehet az 56-t rá sem tudod adni. Kevés is a ruha benne. Ennyi pénzből sokkal több és praktikusabb dolgot tudsz venni
2017. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
Csak annyival egészíteném ki az előttem írókat,hogy ez a szett egy őszi-téli babának lenne jó. Nem tudom, hogy mit takar a leírásban az overál kifejezés,de az 56-os téli overálunk kb. 3x volt a kisfiamon. Egyébként nagyon szép, de egy kicsit uncsi. Annyi szép ruha van már viszonylag olcsón a Tesco-ban, H&M-ben, bár ha megveszed, úgyis ki kell egészítened bodykkal.
2017. jún. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!