Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csináltok 6 hetes...

Ti mit csináltok 6 hetes babátokkal, mikor ébren van?

Figyelt kérdés
Ha kettesben vagyunk, a következő a bevett rutin: 4-kor kel, olyankor visszaalszik. 7-kor megint eszik, itt is alszik 10-ig. 10 után a karomban marad, én olvasok (van, hogy hangosan,hisz úgysem érti még, de hallja a hangomat és ringatom, így elalszik egy fejezet után...) 12-ben alszunk a nagy ágyban, 15-kor kimegyünk sétálni, 18-kor "táncolunk" (ez azt jelenti, hogy hallgatom a zenét és a zene ütemére ringatom - ezt nagyon szereti csak úgy, mint a babakocsiban való ringatást, azt, ha rázza az autó stb)... 20-kor fürdés, kis torna utána alvás 2-ig, 2-kor visszaalszik magától, és reggel kel. Párom azt mondta, foglalkozhatnék vele többet, de mit? Olvasás, ringatás, éneklés, "táncolás" azaz ringatás, de mit lehet még? Néha van, hogy bábozok neki azzal, amit keresztanyámtól kapott, de itt kimerültem. Altatni két hetes kora óta nem altatom, nappal hadd legyen fenn, ha nem tud elaludni azt jelzi úgyis, hogy segítségre van szüksége, éjszaka pedig lecsukja a szemét és alszik. Igazából párom arra mondta ezt, hogy 10 után leraktam a kiságyba a babát, nem aludt és kimentem a konyhába főzni..de hát úgyis jelzi, hogyha szüksége van rám. Ti mit csináltok a babátokkal?
2017. jún. 26. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi kaptunk ajándékba játszószőnyeget, ami alá ha befektettem, fölötte játékok lógtak. Anyum ezt úgy oldotta meg magánál, amikor ott voltunk, hogy zsinórra kötött kicsi plüss játékokat és azt a levegőbe, fölé kötötte. Háton fekve ezeket nézegette, teljesen lefoglalták, hogy himbálóznak, színesek stb.

Egy idő után majd nyúlni is fog utánuk!


Másik megoldás, pokróc a földre/szőnyegre és köré raktam játékokat, kihajtogattam-felállítottam neki gyerek könyveket (harmónika könyvek) és azokat bámulta hosszú időn keresztül. Imádta.


Amúgy konyhai dolgokkor én kivittem magammal pihenőszékben. Épp eleget mozogtam, meg beszéltem hozzá ahhoz, hogy érdekes legyek neki és lefoglaljam amíg főzök :)

2017. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jól csinálod. Szerintem is ha elvan, akkor nem kell egész nap a karodban lennie. A házi munkát is el kell valakinek végeznie.

Ha nem aludt a babám én volt, hogy kivittem a konyhába. A baba hordóban nézte, hogy főzök. Csörgőztem neki, mondtam mit csinálok. Igazából mást tényleg nem tudsz még vele.

2017. jún. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kevés, amit itt leírtál! Én mind a kettővel azt csináltam, hogy ébredés után ettek, majd leraktam, ilyenkor elnézelődtek, alvás előtt jött az éneklés, ringatás, csörgőzés, torna ilyesmik, majd letettem őket aludni, aludtak is. Én nem fix időpontban megyek sétálni, mindig változik a dolog. 3 éves és 8 hónapos gyerkőcök anyukája
2017. jún. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És az nem baj, hogy mondjuk amit olvasok regényt azt akkor olvasom mikor a karomban van? Olyankor ringatom..van, hogy hangosan olvasok.. úgysem érti még, de hallja a hangom..mikor érti majd, akkor mesét olvasok.
2017. jún. 26. 18:39
 5/9 A kérdező kommentje:
Énekelni is nem csak Alma együttestől szoktam, hanem pl Charlie Könnyű álmot hozzon az éj
2017. jún. 26. 18:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem gond. Én Szilvási Lajost olvastam. A kedvenc száma, amire megnyugszik pedig a Shape of you 😀
2017. jún. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs off, de úristen, de szerencsés vagy, hogy ilyen sokat alszik és ilyen nyugis a babád, hogy ennyire tudod előre a napirendet... Tedd össze a két kezed, hogy ilyen kis eszik alszik babád van, én nem tudom, mikor jutunk el egy ilyen biztos napirendig :D
2017. jún. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jajj, de jó, megnyugodtam! Párom mondta,hogy azért nem kéne a Szerelmünk lapjait olvasnom, mikor a karomban van és hangosan! De hát mit csináljak? Én délelőtt még kómás vagyok, neki jót tesz a ringatás, nekem meg az olvasás...

Utolsó: remélem, ilyen is marad..nagyon sokan rémisztgetnek a fogzással.. de pl ott is olvastam sok helyen, hogy van akinél az első egy-két fog kijövetele gázos, a többi nem.

2017. jún. 26. 20:51
 9/9 A kérdező kommentje:
Olyat is szoktam - gyógyszertári szakasszisztensnek tanulok -, hogy amikor ébren van (mert vannak olyan délelőttök is), hogy ül a hordozójában és amíg tanulok, ő engem figyel. Van, hogy sokszor mókásan felmondom neki az anyagot és megkérdezem,hogy a kisasszony szerint megfelelően mondtam el vagy esetleg hagy némi kivetnivalót maga után a dolog? Lehet,hogy hülyén hangzik,de én nem tudok neki gügyögni meg csipcsip csókázni.. reggel mondom neki, hogy jó reggelt, este, hogy szép álmokat, ha tüsszent, hogy egészségére. Nem érti, de úgy kezelem, mintha nem csecsemő lenne és értené. Mintha a legjobb barátom lenne.
2017. jún. 26. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!