Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babáknál kötőhártya gyulladás...

Babáknál kötőhártya gyulladás esetén hogy kell elképzelni a szem váladékozását?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mennyire váladékozik, milyen "állagú" és színű stb.? Kislányomnak ma reggel óta feltűnően csipás a szeme, többször is törölgettem napközben, amúgy ez nem jellemző. 15 hónapos
2010. máj. 19. 22:13
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem tűnt úgy, hogy zavarná, mert nem váladékozik a szeme végülis (még), csak egész nap ott fityegett a szeme sarkában egy adag sokszor, pedig többször töröltem neki. Azt sem hiszem, hogy viszketett volna a szeme, mert nem nyúlt hozzá egyszer sem, nem dörzsölte. Ettől még lehet, hogy belefutottunk a dologba, és holnap már rosszabb lehet?
2010. máj. 19. 22:21
 2/13 anonim ***** válasza:
Olyankor olyan mintha csipás lenne a szeme. Hasonló a zöldes színű takonyhoz, bocsi de nem tudom másként írni. Sok esetben vörösödik is a szem. Az jó ha nem viszket neki,legalább az nem zavarja. Lányommal napokig szenvedtnk, pedig kapott szemcseopet. Kammilla teával kell törölgetni, ha az nem válik be akkor vidd orvoshoz mert elég kemény betegség és nem mellesleg fertőző is.
2010. máj. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát zöldessárga a váladék, igen, mint a zöld takony, de nem "folyós", hanem olyan, mint amikor csipás a szem. Akkor lehet, tényleg benyeltük? Tudom, hogy fertőző, ha holnap is ugyanez lesz, viszem dokihoz. Ma este fürdésnél már mosogattam neki kamillával. A szeme nem volt vörös ma, nem is dörzsölte, de ezek szerint holnap már ez is befigyelhet.
2010. máj. 19. 22:43
 4/13 anonim ***** válasza:
Az a baj ezzel, hogy ha 1x elkapja akkor könnyen visszajöhet. Egy kis huzat és kész a baj. Nekem 13hónapos a lányom és már kb 3x volt neki. Sajna örökölhette mert nekem is könnyen begyullad a szemem. Arra figyelj majd, hogy ne dörzsölje mert csak rosszabbodik tőle. Jobb ha látja doki, inkább 1x feleslegesen mint komolyabb baj legyen :)
2010. máj. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szerencsére nekem még soha nem volt. Amúgy lehet köze a 15 hónapos kötelező és prevenat oltásokhoz? Egy hete kapta őket. Csak ezért merült fel bennem (egy cikkben olvastam): "Legenyhébb forma a catarrhalis (hurutos) kötõhártyagyulladás, melyben a panaszok: égés, viszketés,idegentestérzés. A szemhéjak duzzanata, könnyezés, fénykerülés kísérheti. Okozói a Pneumococcus, a Staphylococcus és az influenza vírusa. Előzménye lehet fertõzõ betegségeknek (pl. bárányhimlõ, kanyaró)...."
2010. máj. 19. 22:56
 6/13 A kérdező kommentje:
na, prevenar-t akartam írni
2010. máj. 19. 22:56
 7/13 anonim ***** válasza:
Sajna ezt nem tudom, mi attól még messze vagyunk. Ezt a doki vagy a védőnő tudná megmondani. Biztosabb mint a net.
2010. máj. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja, tudom, de nehéz kibírni holnapig, hátha valaki mond / ír valamit addig is.
2010. máj. 19. 23:04
 9/13 anonim ***** válasza:
A kötőhártya -gyulladás elsősorban váladékozással,viszketéssel és "pirossággal"jár.De persze ez nem mindenkinél van így.Az én fiamnak amikor volt neki "csak"piros volt és viszketett,de 2-3 nap alatt rendbe jött,valami szemcseppel.Viszont én úgy tudom,hogy nem szabad kamillázni a kötőhártyagyulladást.
2010. máj. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is igy jartunk kb. 2 honappal ezelott. Piszkos kezzel megdorzsolhette a szemet, elkezdett valadekozni, sargas-zoldes vol a valadek, es elkezdtem kmillateaval torolgetni neki...hat sokkal rosszabb lett, bevorosodott a szeme es mar annyira elkezdett neki valadekozni, hogy orvoshoz mentunk. Kapott ra szemcseppet, es nem volt szabad kamillateaval torolgetni. Mondta is a orvos, hogy elejetol nem torolgettem volna neki nem jutunk idaig. Neki egy kis holyag is volt az also szemhejan, szerencsere a csepp hatott, igy is kb 2 het kellett amig teljesen rendbe jott.
2010. máj. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!