Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyi nasit, (gondolok...

Ti mennyi nasit, (gondolok itt pufira/sajtos talléra és társaira) adtok 1-2 év körüli gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Mennyit ehet egy nap? Be van osztva mikor ehet vagy mikor kér adsz neki ?

Nálunk délelött reggeli és ebéd között elég sokat ropogtat nagyon szereti, illetve ebéd és uzsonna között is szokott majszolni, meg ha nem hagyja csinálni a dolgom ( nem hosszú idős mondjuk mosás berakás) akkor is szoktam neki adni. Gond hogy ennyiszer kap egy nap?

Étvágya attól még van,eszi az ebédet/vacsit is illetve evés tájékán már nem szoktam adni, 14 hónapos.


2017. jún. 27. 10:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%

Gond, mert rászokik a folyamatos junk fodd evésre, és ez egyenes út a kövérséghez és annak szövődményeihez.


Éppen ezért én nem adok. Csíkokra vágott gyümölcs, zöldség, kis sajt a nasi, inkább ezt szokja meg.

2017. jún. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

Gond. Rászoktatod. Magától biztosan nem igényelne ennyit.

Pl. azért adsz neki, hogy csendben legyen, amíg te csinálsz valamit. Nagyon nem jó a kaját ilyenre használni. Aztán majd csodálkozik, hogy nagyobb kormában az étellel vigasztalja, foglalja el magát, aztán nem érti, közben meg már baba korában erre lett "kondicionálva".

2017. jún. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
22%

Én felnőttként folyamatosan eszem.... még nem híztam el :-)


2 gyerekes anyuka

2017. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Én tízóraihoz vagy uzsihoz szoktam adni kiegészítésnek. Pl gyümölcs mellé a tányérba teszek, vagy joghurt után. Nem szeretem, ha a konkrét étkezésen kívül nassol a gyerekem. Szoktunk fagyizni, vagy vendégségben nem tiltom meg, de nálunk ez nem mindennapos, hogy előtte van az étel pl játék közben.
2017. jún. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Az étkezések közötti nassolás több szempontból is nagyon ártalmas. Egyrészt amit már említettek, hogy hozzászoktatod a folyamatos csipegetéshez, amire nincs szüksége, rengeteg fölös kalória és elhízáshoz vezet, de méginkább rossz étkezési szokásokat alakítasz ki benne. Másodsorban pedig folymataosan érintkeznek a fogai a szénhidráttal, ételmaradékkal, így a fogzománca is károsodik. Most akkor gyakorlatilag csak az éjszakai fogmosás ér nála valamit, mert a folymatosan jelenlévő kaják és ételmaradékok naphosszat "bontják" a fogfelszínt. Alkalmasint nassolni nem gond, meg ha az ember útnak ered, visz magával valamit. Viszont otthon ülve is mindig felelsleges kalóriával,szénhidráttal tömni,csak hogy ellegyen, az egyenes út az egészségtelen ízléshez, rossz fogakhoz és elhízáshoz. Eleve nem kellene, hogy minden nap egyen, sőt akkor sem dőlne össze a világ, ha nem lenne egyáltalán otthon ilyesmi rendszeresen a háztartásban. Itt a nyár, etesd szezonális gyümölccsel, zöldséggel, amikor épp nassolni akar, de tényleg nem kéne az állandó nassolásra trenírozni egy ilyen kicsi gyereket, mert az életben nem fogod leszoktatni róla és nincsen semmiféle haszna, vagy értelme, kizárólag csak hátulütői.
2017. jún. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
63%

Semennyit. Nem disznót hízlalunk, hanem gyereket nevelünk. Van reggeli, ebéd, vacsora. Tízóraira és uzsonnára gyümölcs, joghurt, ilyesmi.

A folyamatosan zabáló anyukának pedig féregpete, pajzsmirigy vizsgálat kéne elsősorban.

2017. jún. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Ez csak 1x kap úgy hogy elfoglalja magát tényleg 1-2 szemet, de az a baj már most rászokott, folyamatosan vezet ki a konyhába és mutogat az asztalra mert tudja hogy ott van a sajtos tallér. Ha nem adok akkor nagyon sír.

Valami egészséges rágcsa nincsen? És ha abonettet adnék mondjuk ezek helyett? Vagy hasonló ami nem hízlal?

Gyümölcsöt amúgy is kap tízórai/uzsira azért kérdezem, ő a ropogtatás igényli.

2017. jún. 27. 12:52
 8/23 anonim ***** válasza:
Pl dmben kehet kapni bio rizskorongot( almas), finom is es jo ropogtatni. Illetve a hipp is gyart ilyen rizskorongokat. En ezt szoktam adni uzsi utan ha pl gyumi van, vagy ha hirtelen kell par falat valami. De nalunk sincs egesz nap nassolas, mondjuk nem is igenyli annyira a 21 honaposom. Szinten a dmben veszek bioszaurusz neven futott puffasztott kukoricat, na ez olyasmi mint a pufi.
2017. jún. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

Látom nem éreztétek az iróniát a válaszomban :-D

Szóval az, hogy valaki gyakran eszik (folyamatosan elég nehéz lenne pl. fürdés, wc-zés közben) nem egyenes út az elhizáshoz! Gyors az anyagcserém, ennyi.

2017. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nem az egészségtelenségével van csak baj, hanem azzal, hogy az evés pótcselekvés lesz. Sőt, már az, ha kéri folyamatosan. Mondj nemet, de tereld el a figyelmét, pár nap alatt leszokik, ha következetes vagy. És tedd el onnan, ahol tartod, mutasd meg, hogy nincsen. Ne lássa a zacskóját.

Egyébként a kölesgolyó, pufi és rizses megoldások szerintem vállalhatók néha.

2017. jún. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!