Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csődöt mondok épp?

Csődöt mondok épp?

Figyelt kérdés

sziasztok.

van egy 2 éves kislányom, aki rettenet "neveletlen" vagy nem is tudom milyen szót használjak erre a viselkedésre

mindig csak a rosszaság jár a fejében, hiába mondom neki hogy NEM szabad, még csak azért is csinálja, akaratos, földhöz veri magát,hisztis.

régebben nem volt ilyen, kb 1,5 évesen kezdődött nála ez a mindent úgy akar ahogy azt ő kigondolja.

jelenleg 27 hetes terhes vagyok, férjem kamionozik külföldön.

teljesen egyedül vagyok, non-stop a gyerekkel, nincsenek barátaim(akik voltak lepattogtak a terhességem miatt) kisgyerekes anyukákat meg nem lelek magunk mellé.

Lányom teljesen kiborít, néha már annyira pofonközelbe kerül hogy alig birok uralkodni magamon.

nem eszik, nem azt csinálja amit mondok neki.

ha játszira viszem nem jó, ha nem viszem az sem jó.

csapkod, mutatja hogy összetörlek, ezt persze csak nekem, az apjának nem.

néha szeretnék egyedül lenni, kikapcsolni egy kicsit. annyi sok minden van, történik, lehet depressziós is vagyok az egyedülléttől :(

más is érzett/érez igy?


2017. jún. 27. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden egyes nap van egy hisztizos gyerek kerdes. Szoval rengetegen vannak igy.

Tanacsot adni csak a szokasos kozhelyeket lehet: turelem, kovetkezetesseg, kis szigor, figyelmenek elterelese, stb.

Tenned kell ellene, ez nem ugy van ahogy nehanyan hiszik hogy "oh hat dackorszak, majd elmulik", mert igenis van ellenszer: a jo neveles! Az meg valoban csupa kozhely, amit reszleteztem feljebb. Nalunk kb. 3-4 alkalom hiszti volt eddig pedig mar iskolaskoru. Es nem volt fizikai eroszak vagy spartai szigor soha! Egyszeruen ha belekezdett, kozoltem hogy erre nem vagyok kivancsi, beultettem az agyara es mondtam hogy kijohet ha befejezte a hisztit es hogy highye el, jobb kint mert amig o duzzog en addig jatszom egyedul :)

Ez egy trukk a sok kozul, a tobbi is hasonlo, de mind kozos pontja: nem erdekel a hiszti, es ha hisztizik o sem ameddig nem fejezi be.

2017. jún. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dackorszak közepén van, próbálgatja a határait. Neked még rátesz a terhesség, a meleg is, hogy türelmetlenebb vagy. De ez ilyen, mindenkinél lecseng, hol kisebb mértékben, hol nagyobb mértékben. Ha meglesz a kicsi, még rosszabb lesz, mert még tesóféltékenység is lesz. Úgyhogy kitartás....
2017. jún. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyik nagyi sem tudna segíteni? Az anyukád vagy anyósod? Tényleg rád férne egy kis kikapcs, egy kis pihenés, egy kis egyedüllét, rögtön több türelmed lenne. Ha rokon, ismerős nincs, akkor egy fizetett bébiszitter is jó lenne.
2017. jún. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, az lemaradt, hogy én ezt nem neveznêm csődnek, csak túl szigorú vagy magadhoz. Terhes vagy, embert próbáló forró napok vannak és egy kis két éves egész nap pörög az idegeiden. Csak kellene egy kis megállás, egy kis befelé figyelés, hogy a második babát is szeretettel várjad.
2017. jún. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!