Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tiltjátok, hogy olyan...

Hogy tiltjátok, hogy olyan dolgokhoz nyúljon amihez tényleg nem szabad pl konnektor?

Figyelt kérdés
Persze van benne konnektorvedo de attol meg szigoruan tilos. De mondhatnam a fuggonyt, tévét,állólámpát is. 10 hosan mit csinaljak, hogy megertse? Vagy mikor erti meg legkorabban?
2017. jún. 30. 22:28
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

14 hónapos még csak rosszabb, direkt csinálja ha azt mondom nem 20x odadugná a kezét heccből.

El kell terelni ilyenkor a figyelmét, megmondod erélyesen hogy nem szabad és elviszed onnan, bármi más érdekesség felé.

Rettentő nagy a kíváncsiságuk ,gondold el az ő szemszögéből hogy mekkora újdonsággal bír egy konnektor és vajon miért tiltja anya.

Azt nem tudom mikor érti meg, enyém már tudja hogy nem szabad de azért is megpróbálja minden nap .

2017. jún. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úristen tenyleg? :D De jo kilatasok..:/
2017. jún. 30. 22:41
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Gyermekpszichológusok mondják, hogy egy szabályt 800x kell elismételni ahhoz, hogy valóban beépüljön a gyermek tudatába, és meg is értse azt.

Te hányszor mondtad el a konnektoros szabályt? 20-30x? Akkor még kb. 750 lehetőséged van arra, hogy türelemmel elmondd a gyermekednek, aztán arrébb vidd valami szuper érdekes dolgot nézegetni.

Szval tényleg, türelem, rengetegszer el kell mondani egy szabályt. Ez van!

2017. jún. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Valahogy csak abbahagyta a fiam.. amit az első írt az nálunk is pont így nézett ki 14 hónapos korában. Én kihasználtam, hogy mindenhova követ. A szándék is látszott mikor valami rosszban sántikált és otthagytam, elmentem pisilni vagy mosogatni vagy akármi és jött is utánam. Majd valahogy visszavett. De azt ne hidd, hogy végetért az egész azért :D csak nincs napi 100 alkalommal. Jelenleg 21 hónapos és van vagy 2-3 kedvenc tevékenysége, a figyelmet is így hívja fel magára ha pl unatkozik és vigyorogva csinálja, meg ha valamin felbosszantotta magát is direkt olyat csinál, amit nem hagyok. Szóval szerintem nagyon messze lehet még az, hogy egyáltalán ne legyen gond ilyesmivel.

Amúgy már az otthagyom módszer nem nagyon jön be az utóbbi időben, azért valahogy elterelem a figyelmét. Nagyon résen kell lenni, ha látszólag felbosszant, akkor számíthatok több napos "játékra", mert kb annak veszi..

2017. jún. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
800? Inkább 8000.:)
2017. jún. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Erre én is nagy erőkkel keresem a választ :S Most 16 hónapos, ha rászólok, elviszem onnan, komolyan a szemébe nézek és erélyesen mondom hogy nem szabad a képembe röhög... Más ilyenkor nem érdekli, akármit mutatnék neki egyből siet vissza.. Az sem jön be ha nem tulajdonítok jelentőséget annak amit csinál, nálunk egyébként konkrétan a tv és médiabox bántalmazása folyik... a tv-t csapkodja amivel éri, tologatja az asztalon (a falra sajnos nem tudjuk felszerelni), a box vezetékét rángatja, az repül a helyéről... megtalálta a tv-n a kapcsolót, folyton elállítja...
2017. júl. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

En nem tiltom.marmint nem ugrok egybol,nem hangosan,mergesen szolok ra.

Ha epp a konnektort akarja piszkalni,akkor odamegyek."megmutatom"elmondom ez mire valo,es,hogy veszelyes.siman a kezevel megnezheti,aztan mar megy is tovabb.

Van tobb is elerheto helyen.nem igazan erdekli.

A tv a falon van,bar alacsonyan.eleri.azzal ugyan ez.

Van egy tukros gardrobunk.

Parom irtora felti a tukortol.nehogy kitorjon...jatek nelkul hagytam par napig,hogy ismerkedjen vele.puszilgassa magat,taperolja.azota az sem izgi.

Ha hagyod,hogy megtapogassa,megismerje,megnezze akkor mar uncsi lesz.persze kisollot vagy 100 as szeget nem kell a kezebe nyomni a konnektor megimerese celjabol.

15 hosom van egebkent.

2017. júl. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%

Nekem apum sokszor elmondta, hogy nem szabad. Nem értettem meg. Egy nap rávágott a kezemre, hogy kb így fog fájni, ha megcsap az áram. Onnantól kezdve nem nyúltam a konnektorhoz.

Azt is 800 x mondják el egyesek a gyereknek, hogy nem szaladgálhat át az autók előtt az úttesten ? Egyik volt osztálytársam öccse ezért halt meg. Az ilyen szülők végett.

2017. júl. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8, annyira debil nem lehetsz, hogy azt hiszed, hogy a szóbeli tiltás annyiból áll, hogy jár a szád és közben hagyod, hogy csinálja.

Vagy mégis, mert a hozzászólásod alapján egyértelműen ezt gondolod.


Nem kérlek, aki "csak" szóval tilt erőszak helyett, az se engedi kiszaladni az úttestre a gyerekét.

2017. júl. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9# szerintem annyira nem debil a 8-as. Ebben a kategóriában rendszeres a kérdések és válaszok között, hogy "mondom neki, de vigyorog és csinálja tovább". Ebből nem sok egyébre lehet következtetni, mint hogy egyesek csak mondják és mondják és vagy hat vagy nem és inkább nem.
2017. júl. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!