Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire tiltjátok meg a...

Mennyire tiltjátok meg a zörgést, dobolást a babának?

Figyelt kérdés
A nagyszülőkkel lakunk és nagyapa állandóan mondja,hogy szoktassam le a másfél éves kisfiamat a zörgésről. Ezen van a vita mindig,hogy néha elkezdi rugdosni a kádat vagy az ajtón dobol. Rászólok meg elviszem onnan,de nem lehet kivédeni,hogy egyáltalán ne zörögjön semmivel. Azt mondja a nagyapa,hogy erről szoktassam le! Pedig napi kb 1-2x van ez,ha megy fürödni pl dobol a kádon,hiába rászólok,már dobolt egyet. Ti mennyire tiltjátok a kicsit?
2011. jan. 26. 19:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Hu-ha.Nem lehet inkabb a nagypapat leszoktatni a zsortolodesrol??

Akkor a lanyomntol tuti kikeszulne, mert egesz nap sikongat es ugy koroz a szobaban.Ezen nagyokat nevet.

Mindig nyitogatj es csukogatja az ajtokat es nyilvan nem kilincsel....

Mindennek uti egymast es a foldet falat.

En nem korlatozom ebben.A szomszedokat megkertem ha zavarja oket szoljanak es kitalalunk valamit, de azt mondtak, hogy ugy sincsenek itthon amikor a lanyom ebren van.Ok meg este bulizna a kozos kertben es en sem szolok, mert a lanyom tud toluk aludni.

2011. jan. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Soha nem tiltanám, nem is tiltom. Semmit. Ha szerintem rosszat csinál, akkor szólok, elmondom, de sosem tiltom semmitől. Ha a 16 hósom imád firkálni, ezerféle filctollal és néha nem a papírra rajzol, soha-soha nem szólok rá hangosan, még ha a falra rajzol is, mert elveszem a kedvét az önálló cselekvéstől, kreatív tevékenységtől. A fiam pl. nagyon szereti a zenét, dobot, van egy szintetizátor, amit apa vett neki, bekapcsolja és hangosan billentyűzik, zenét hallgat, sokszor még dobol is hozzá. Szerintem nem szabad rászólni ilyesmiért, ha zavar téged, mondd el, de hogy a nagyapát zavarja... hát nem tudom, nem engedném, hogy rászóljon.
2011. jan. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A nagypapa nem volt gyerek? A kicsinek így fejlődik a ritmusérzéke. Én is csapkodtam a fedőkkel, emlékszem, anyám egyik ismerőse beszólt, hogy már még ilyet, ő aztán nem fogja megengedni a gyerekének. Ugye kitalálod, mi történt, mikor gyereke született? :D
2011. jan. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

MICSODA! Semmenyire sem tiltom,gyerek meg a nagyapa ezt nem latja!

Ja mi is a nagyszulokkel lakunk pedig,es van hogy tobb mindent megengednenek neki mint en!

Nagyapa jo lenne ha leallitana magat nem gondolja!

Meg ilyet,kesz lettem most ettol!

2011. jan. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
semmenyire illetve ilyet nem tiltok. panelban lakunk, néha dobálja a játékait vagy elejti, de ezért gyerek nem?
2011. jan. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Másfél évesen kicsi még ahhoz hogy tiltsd. Később lehet tanítgatni, hogy ha pl. valaki alszik, nem zörgünk, na de még nem, és azért meg főleg nem, mert a nagypapa zsémbes.
2011. jan. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
nem tiltom volt hogy kivette a fiokbol a fakanalat a szekrényből pedig a tepsit és igy dobolt de nem szoltam rá.
2011. jan. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Semennyire, sőt, inkább fokozni és buzdítom kísérletezzen a tárgyakkal, melyiknek milyen hangja van.
2011. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én rászólok a 2 éves fiamra, ha annyira rugdossa pl. az ajtót vagy tükröt, hogy kárt tudna benne tenni.

Olyanokért szólok rá, ami előreláthatóan kártevéssé fajulhatna.

Nem gondolom, hogy szigorúan nevelem ezért.

Van dobja, zeneeszközei-azokkal doboljon. Edényekkel játszhat, fakanállal dobolhat, de kárt nem tehet.

Nagyon is megérti. 1,5 évesen még nem szóltam ilyenekért, de azóta sokat fejlődött és megérti, hogy nem szabad.

2011. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
szerintem is addig nyugodtan zajonghat, amíg kárt nem tesz magában, másban, illetve nem extrém dolgokat ütöget, mint pl az erkély ajtót kalapáccsal. itt bizony a nagypapinak kellene alkalmazkodnia, amíg meg nem érti, amit az egyik válaszoló is írt, hogy pl. nem zajongunk, ha valaki alszik a lakásban, vagy éppen telefonál...stb. de csendes elfoglaltságot igen nehéz lenne találni egy ekkora gyereknek.
2011. jan. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!