Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kutyás kisbabások?

Kutyás kisbabások?

Figyelt kérdés

Van itt köztetek olyan, aki panelban él kutyussal és babával? Hogyan oldjátok meg a higiéniát? Van egy 3 hónapos babóm, eddig nem volt probléma. Most viszont már forog minden fele, állandón "lemászik" a játszószőnyegről. Hiába takarítok minden nap, csak ott mászkál a kutya is... ha nagyobb lesz az már megint nem lesz ennyire necces, csak most még az arcán csúszkál, nem szeretném, hogy felnyalja a kutyás padlót...bár ha csak mi sétálnánk rajta, se lenne jó azt nyalogatni...

Gondolkoztam, hogy habtapira rakom rá a szőnyeget, de egyelőre nem talaltam, csak 8 db-osat, az meg nem igen nagyobb a szőnyegtől...

Valakinek valami praktikus ötlet?


2017. júl. 4. 08:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg ennyire pici, hogy érdemben saját maga helyet nem változtat, max forgolódik, legyen egy kutyamentes heyliség, ahol az idejét tölti, mikor földre teszed. Mikor nagyobb lesz már fölösleges lesz ez úgyis, hisz megy amerre lát. A saját szobája például. Nálunk is így volt anno, a gyerekszoba kutyamentes terep volt végig (vizslánk volt/van, most már kertesben, de előtte 2 szobás panelban nyomtuk), a blöki oda nem mehetett be, tudta jól, leült az ajó elé magától is, ha valami érdekes volt odabenn, de be nem tette a lábát a kis okos. Azóta már lényegesen nagyobb a gyerek és vénül a blöki is, a de a gyerkeszoba a mai napig tiltólistás, ez van, a gyerek a földön fetreng, rendszeresen el is alszik a szőnyegen. Egyszerűbb úgy tisztán tartani, van épp elég terep a kutyának azon kívül is (kinti/benti), nem lesz attól baja, hogy van tabu helyiség (a fürdő és a konyha is ilyen, higiéniai okokból én így tartom jónak).
2017. júl. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzet a macskával is szerintem. Az én babám egyenlőre csak kiságyban, nagyágyon fekszik,mozog.

Én a szeparálást gondoltam, ami idáig is megvan, a babaszobába nem mehet a macska. Ott aztán lehet habtapit lerakni, veszel több csomaggal....

Majd ha mászik, felül,kapaszkodva jár akkor mehetnek közös helyre. Akkor pedig takarítás....

2017. júl. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekszobába ne engedd be a kutyát.
2017. júl. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ugyan nem panel, de nálunk is a szabály, hogy gyerekszobába nem mehet a kutya, még ha szeretne is.. viszont én annyira nem parázok, a gyerek nagyon sokat játszik együtt a kutyával semmi baja nem lesz, és a kutyus is imádja a gyerkőcöt (labradorok előnye :D )
2017. júl. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Végülis ez a leglogikusabb, mégsem jutott most eszembe.

Az első 6 hétben nálunk is tabu volt a kutyának a babaszoba, csak úgy voltunk vele hogy úgyis száll be kutyaszőr, akkor olyan mindegy. Viszont akkor sem mászkálná össze, ez igaz.

Szóval köszi mindenkinek :)

2017. júl. 4. 09:42
 6/13 A kérdező kommentje:
#4 ha már többre is képes lesz a kisfiam, mint "arcon csúszva" közlekedni, akkor már én sem fogok parázni :D
2017. júl. 4. 09:44
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi kertes házban lakunk és egy kinti benti huskynk van. Sajnos most úgy alakult hogy sokáig csak felügyelettel lehetett kint mert szökött és a kerítésünket télen nem tudtuk megcsinálni így a vedlési időszakba sokat volt a házba. A kislányom pont akkor kezdett kúszni-mászni így napi szinten legalább 3szor porszívóztam. Amúgy is ennyiszer porszívóztam volna mert a babakocsival rengeteg koszt behoztunk és előszeretettel nyalta a metlakit vagy a parkettát. Amikor meg aludt akkor gyors felmostam így mindig tiszta volt a padló. Meg nagyon okos kutya a lányom dolgait messziről kerüli így azokhoz nem nyúl hozzá. :) Meg én úgy vagyok vele hogy egy minimális kosz kell hogy az immunrendszere erősödjön. :)
2017. júl. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Babarács az ajtóra? A gyereknek is biztonságos lesz később, meg a kutya se megy be
2017. júl. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Van az is, de csak este használjuk
2017. júl. 4. 12:17
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, ha van, akkor mi a kérdés? :)
2017. júl. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!