Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kutyás anyukák/apukák, az...

Kutyás anyukák/apukák, az első hetekben hogyan oldottátok meg a kutyasétáltatást?

Figyelt kérdés
Néhány hét múlva szülök, és egyelőre elképzelhetetlen, hogy fogom a két kutyánkat sétáltatni újszülött mellett. Apu ráadásul rengeteget dolgozik, tehát min. napi egyszer ez az én gondom lesz. Természetesen jön majd a család is segíteni, ezzel együtt mégis érdekelne, hogy akinek van efféle tapasztalata, hogyan oldotta ezt meg.

2014. nov. 5. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is féltem ettől, így inkább az alattunk lakó kissrác kapott érte némi pénzt, és naponta kétszer vitte a kutyust sétálni, már a szülés előtt is, hogy a kutyusnak se leygen furi.

Jópofa a kissrác, mert azóta is néha becsönget, ha párszáz forint zsebpénzre van szüksége, hogy nem kell e levinni a kutyust :)

2014. nov. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk első 10 napban volt segítségem, utána egyedül oldottam meg napközben 2x a sétát.

Először is gondold át milyenek nálatok a terepviszonyok. Könnyen végig lehet sétálni a parkon babakocsival, vagy tele van kátyúkkal és 2 m után elakadnál eső esetén?

2 kutyánál az is fontos, hogy mennyire jól neveltek. Kell nekik póráz, vagy fél méterre se mennek el, ha megparancsolod, hogy maradjanak a babakocsi közelében?

Tehát első kérdés, hogy babakocsi vagy magadra kötöd a gyereket?

Nálunk úgy volt, hogy 7 hónapos koráig egy percet se viselt el a gyerek babakocsiban. Így más megoldás kellett, de a pici újszülöttet nem akartam függőlegesen felkötni, bármilyen divatosak is most a kendők. Végül egy ilyen csatos hordozót vettünk 3-4 hós koráig ebben vittem,mert elfektetve is lehet vinni benne (1-es pozíció a videón) és a kezem szabad maradt, ha a kutyát pórázra kellett tenni ill. jobban be tudtunk menni a parkba a füves területekre, mint babakocsival:

http://www.youtube.com/watch?v=IOr4qNcx0Do

Szerintem mindenképp készülj többféle "szállíteszközzel" esetleg kérj kölcsön valakitől kipróbálni többféle márkát és 2-3 hét alatt ki fog derülni melyik a legpraktikusabb/legkényelmesebb a babával.

2014. nov. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nálam egyelőre babakocsi szóba sem jöhet, mert a két kutyát meg a kocsit nem tudom levinni a lépcsőn, úgyhogy mindenképp hordozó lesz, ezért aztán köszi-köszi-köszi a videót! :)
2014. nov. 5. 13:58
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Sose babakocsiztam én se, a kezdetektől kendő, majd később mei tai, SSC volt.

5 hetes korától egyedül nevelem a gyereket, így muszáj voltam levinni a kutyát legalább 2 alkalommal naponta a babával együtt télen, szélben, zivatarban is.

Az első hetekben míg itt volt a párom vagy szintén kendőben vittem magammal, vagy megvártam míg hazajön, 8-10 órát kibír a kutya is.

2014. nov. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Még annyi, fektetve sohase hordozd, mert nagy a fulladásveszély, újszülöttnek amúgy is a kendő az egyetlen ideális hordozóeszköz, ebben pedig tökéletesen fel lehet kötni úgy, hogy az számára kényelmes és egészséges póz legyen és neked se megterhelő a hordozása.
2014. nov. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5: elárulnád hogy a belinkelt videón történő fekve hordozás esetén miért van fulladásveszély? Nem ér hozzá semmi oldalról a babához, csak a hátát éri a hordozó. Max. akkor fulladhatna meg, ha hason tennék bele.

Ráadásul anyuka folyamatosan látja a gyereket, 30 centire van a szemétől.

A fulladásveszély azokra a hordozókra vonatkozik, ami táska alakú, nem merev oldala és betakarhatja a gyerek arcát. Mielőtt pánikot keltesz, legalább olvasd el miről van szó. Gyerekorvoshoz 4 hónapon keresztül így vittem a babát, látta több védőnő, asszisztens stb... és senki sem szólt miatta.

Amire te gondolsz az teljesen más, arról láttam én is cikket kirakva a dokinál, az tényleg veszélyes.

2014. nov. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!