Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ellátnátok pár jó tanáccsal 3...

Ellátnátok pár jó tanáccsal 3 hetes babával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Első baba, és az ismeretségi körömben senkinek nincs gyerek (pedig a 20-as éveimen már túl vagyok). Igazából olyan dolgokra lennék kíváncsi, hogy például mennyire lehet már vele kimozdulni? Kisebb sétákra szoktunk esténként elmenni, de ha jobb idő lenne, kis kocsikázás után szép helyeken lehetne a sétákat "megtartani". De vajon mennyire szabad ilyen rövidebb autóutakat bevállalni babával? Egyáltalán mennyi ideig lehetne az autós babahordozóban? Védőnő nem tudott erre választ adni, mert annyit mondott, az autóba úgyse tudom másban berakni. Oké, de körülbelül mennyi időt tölthet benne, ami még nem rossz neki? Vagy olyan dolgokra lennék kíváncsi, mi az, amit például ti másképp csinálnátok már? Vagy bármi jó tanács, vagy hogy mire figyeljek, ilyesmik. :)
2017. júl. 10. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Hat a mi babánk kibirta a 70km es utat haza a korházbol alig 4 naposan..akkor a 3hetes kibir annyit de gondolom ez egy kb 20perces autoút lehet nem?
2017. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Kicsit legyel rugalmas. Kulfoldon szultem, masnap jottunk haza, 90 km .

2 orat siman benne lehet, es utana kivenni fel orara, majd mehet vissza.

Egesz napot is kint lehettek, ha talaltok arnyekos helyet. Nem cukorbol vam.

Csak konyorgom ne oltoztesd agyon! Mert hogutaban meghalhat!

Nem kell hat reteg tuha, zokni meg hasonlok.

2017. júl. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Ez sok mindentől függ. Ha szoptatod, akkor meg tudod-e etetni bármikor, ha megéhezik. Ha nem muszáj, akkor még nem vinném sehová, de azért rövidebb autóutat kibír, ha rögtön etetés után indultok. Ilyenkor neki csak anya kell, sok tejcsi és nyugalom. Én 2-3 hetes korától kezdtem vele babakocsival sétálni és néha bizony megbántam, hogy kimozdultunk. Nem tetszett neki valami és sírt én meg még nem is rögtön tudtam, hogy mi baja lehet. Kétségbeestem, pedig otthontól 10-15 perc sétára voltunk. De van, aki épp hogy megszületik már viszi nyaralni, esküvőre, kirándulni stb...én nem tartozom az ilyen cool anyukák közé. Néha egy-egy ilyen szép környéken való sétát szerintem be lehet iktatni, de a felesleges utakat megspórolnám.
2017. júl. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Igazából eddig ő tipikus eszik-alszik baba (lekopogom!) Szóval az kocsikázást és a babakocsizást egyaránt végigalussza. :) Ezért gondoltam egy picit kimozdulni, ha nem lesznek ezek a borzasztó melegek, amikor még az esti sétákat is 7 utánra kell időzíteni. :(
2017. júl. 10. 11:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Setalni mindig lehet megfeleloen vedve naptol-hidegtol. Az enyem telen volt ujszulott, -17 fokban setaltunk minden nap, semmi baja nem lett, 1 eves lesz es meg beteg sem volt. Szerintem nem volt nap, hogy ne vittuk volna setalni.

Autonk nincs, de miert ne lehetne orakig autoban? Ezer embert ismerek akik mindenhova viszik az ujszulottet.

Mit csinalnek maskepp? Kevesebbet aggodnek! Tedd te is ezt.

2017. júl. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha az ortopéd szakorvos válasza kell: félóránál több egy huzamban nem ajánlott az autóshordozóban, mert nem tesz jót a gerincének.

Persze ez nem azt jelenti, hogy biztos, megnyomorodik, ha többet van benne, de ha megteheted, hogy ne legyen, akkor ennyi az annyi. ;)


Amire még ügyelni kell, hogy ha klíma megy az autóban, akkor ne fázzon, ne hűtsétek drasztikusan, ne legyen a kinti-benti hőmérséklet között nagy eltérés.

Klíma nélkül pedig a túlhevülésre kell figyelni.

2017. júl. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan menjetek! Mi a bebihordozot használtuk a babakocsi vázával sétálni is, már újszülött korától. Itt gyakran látom így sétálni a babákat, külföldön élünk.

Az autóban a klímát úgy állítsd be, hogy inkább a lábatokra, az ablakra fujjjon, ne a babára.

Meglátod az első egy-két alkalommal, mennyire jön be neki a kirándulás. Alkalmazkodj a baba igényeihez, de nem kell bezárkózni, ha ő jól viseli a kirándulásokat.

2017. júl. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!