Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért veszik ma sokkal szigorú...

Miért veszik ma sokkal szigorúbban a babák (hozzá) táplálását, mint régen?

Figyelt kérdés
4 hós kisfiamnak én is a legjobbat szeretném, ezért megpróbáljuk követni a mai "modern előírásokat", csak elgondolkoztam azon, hogy anyáink, nagyanyáink alig pár hósan már "felestejjel", sőt, turmixolt húslevessel (!)stb etettek minket, mégis a mai generáció gyermekei között van több allergiás, vagy fejletlen immunitású.. Mitöbb, szoptatós anyáknak tejivást ajánlottak tejserkentésre, ma pedig óva intenek, nehogy emiatt fájjon a gyerek hasa. Nem provokációnak szánom, tényleg érdekel, mi erről a vélenyetek?
2010. máj. 21. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
szerintem a fő ok,hogy a tudomány előre halad és nem visszafelé, szerencsére. Egyre többet tudunk, a babákról is. Pl régen nem voltak védőoltások, nagy volt a gyerekek halálozási aránya, torokgyík, szamárköhögés, stb, ezekre ma már van oltás, régen azt se tudták mi okozza a komoly betegségeket. A táplálkozás pedig azért jelentős, mert az épül be a szervezetbe, most alapozzuk meg a babák szervezetét. Régen nem vegyszerezték és nem génmanipulálták az ételeinket, tehát nem ártottak a gyerekeknek ezekkel az ételekkel. A feles tejet pedig azért használták, mert az valódi tej volt, nem vizezett lötty, és erős lett volna a kicsi gyerekeknek. Nyilván arról a régiek nem tudhattak hogy bizonyos enzimeket nem tudnak lebontani a babák és a veséjüket is megterheli, de hát valamit enni kellett adni. A szoptatásra meg gondolom a sok házi teendő meg a sok gyerek miatt nem maradt idő. Ma már egy-egy gyerek van, otthon vannak a nők, amíg lehet így megtesznek mindent azért az 1-2 kicsinyükért.
2010. máj. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Ma már elegendő vagy legalábbis sokkal több információja van az orvostudománynak a babák szervezetéről,a bélrendszerük fejlettségéről,felszívódási zavarokról és az allergén ételekről-italokról.Az előttünk lévő generációnak még NEM LEHETETT elegendő tudása a hozzátáplálásról,ezért nem szabad haragudnunk szüleinkre,nagyszüleinkre,bár tényleg elég idegesítő,amikor az idősebb rokonok megkérdezik,hogy a 3 hónapos kisfiamnak miért nem adtam még húslevest,sült csirkecombot,tejbegrízt és háztartási kekszet...
2010. máj. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

mikor mi voltunk kisbabák, nem táppal etették az állatokat, nem permetezték agyon a növényeket. a boltban tejet lehetett kapni amit ha kint felejtettél éjszakára, megaludt. ma ha kint felejted az a dobozos fehér lötyit éjszakára akkor megposhad. vagy amim még rosszabb, 2 hét után se romlik meg :O ez azért elgondolkodtató, nem?

nem üvegházi gyümölcsök voltak, amiket agyonpermeteztek fogamzásgátlóval, hogy szebbek legyenek és nem aratták le előbb a zöldségeket, mikor még permetezőszerek nem szívódtak fel. nem volt ennyi autó, így tisztább volt még a levegő is.



azért elgondolkodtató szerintem...

de az, hogy anyáink, nagyanyáink így csinálták, nem biztos, hogy jó. azért meg lehet nézni az okát, vissza kellett menniük dolgozni 6 hét után, vagy 3 hónap után. nem tehették meg, hogy szoptassák a babákat, gyorsan kellett hozzátáplálni, majd elválasztani. és mit adtak volna nekünk? nem volt tápszer, bébikaja!

ha utána nézel, amikor még nem dolgoztak a nők, természetesen szoptattak addig, ameddig csak tudtak.


egyébként ma sem lenne semmi baj a korai hozzátáplálással, de picurik pocija nincs felkészülve erre a sok vegyszerre! és melyik anya az, aki bátran adja a permetezőszert babájának?



azért ha megnézed, falun még mindig bátran adnak mondjuk feles tejet vagy almát 2-3 hónapos babáknak. olyat ami tényleg tej! :)

azért városban ez elég meredek lenne, mikor tudjuk hogy a tej szinte nem is látott tehenet...



nekem ez a véleményem :)

2010. máj. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

nem értek vele egyet, hogy a mi generációnkaban kevesebb az ellargiás. az allergia népbetegség magyarországon. na most ha olyat adsz a gyerekednek babakorában, ami allergizálhat, akkor lehet, hogy ott helyben nem lesz baja tőle, de bizony kamaszkorában vagy kora felnőttkorában előjöhet. pl. nekem gyerekkoromban nem volt bajom, aztán kamaszként jött elő az allergiám, többfajta is.

szóval igen, a tudomány előre halad, nem visszafelé, és mondjuk egy csomó más terülteten is mások az irányelvek, nemcsak a gyereknevelésben.

2010. máj. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pont az írtam én is, hogy a korai hozzátáplálás ellenére régen kevesebb volt az allergiás, mint ma.:) Viszont abban tényleg van valami, hogy akkoriban nem is volt ennyi műkaja:(

És mi a helyzet a teáztatással, vagy egyéb folyadékpótlással? Az sem "divat" mostanság, és nem csak a cumisüveg miatt..

Köszi mindenkinek!

2010. máj. 21. 17:35
 6/6 anonim ***** válasza:
9%
Hát lehet, hogy most sokan nekemesnek, de én nem sok dolgot tartottam be a mostani irányvonalakból (amik inkább tűntek utasításoknak, amiktől eltérni TILOS), inkább hagyatkoztam az anyukám tanácsaira, aki felnevelt két teljesen egészséges gyereket, plusz a végzettsége is csecsemőgondozó (már nem a szakmájában dolgozik, idő közben tanár lett). Almát már elég korán adtam (még négy hónaposnál is korábban, bizony), na meg szép lassan utána főzeléket is, nem 6 hónaposan kezdtük ezeket. Most van egy makk egészséges 2,5 éves kisfiam. Amikor ő volt pici, éppen az a nézet tartotta magát, hogy lisztes dolgokat is csak 1 évesen lehet adni. Én 6 hónaposan már adtam kiflit, mert így tartottam helyesnek, nekem sem lett tőle bajom. Lássunk csodát, mostmár megint ott tartunk, hogy jóval egy éves kor előtt be kell vezetni, ha el akarjuk kerülni az allergiát.
2010. máj. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!