Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félig török, félig magyar...

Félig török, félig magyar kisfiúnak melyik nevet javasoljátok az alábbiak közül?

Figyelt kérdés
Onur,Devran,Tefik,Demir?

2017. júl. 12. 17:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Devran
2017. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Kartal :)tudom ezt nem irtad,de nekem nagyon tetszik :)
2017. júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Demir
2017. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Ha félig magyar, miért csak török nevekben gondolkodtok?

Én ilyen esetben biztos valami univerzális nevet választanék.

2017. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
45%
Igy van, utolsónál a pont. A vezeték eve úgyis török, minek ezt fokozni ebben a migráncsellenes országban hacsak nem akarod hogy a gyereked kinn éljen. 2 kultura által használt közös nevet váasszatok. És itt sem fogják inzultálni később. Akkor legyen kizárólag török neve ha az anyja is török lenne. Nehogymár lemondj a magyar névről, miért akarsz ennyire a hapinak kedvezni??? Ez a gyerek ha itt születik magyar állampolgár lesz csak utána kettős. Vegyes házasságban univerzalis nevet. Magyar házasságban magyar nevet török házasságban török nevet.
2017. júl. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Onur nagyon tetszik, a Hunor az egyik kedvenc nevem, és ez erre hasonlít; amúgy állítólag a törökök is Nimródtól származtatják magukat:) Devran is nagyon kellemes hangzású név, a Tefik az hasonlít a trafikra, azt inkább kihagynám; a Demir sem hangzik rosszul, csak az picit hasonlít arra a kérdésre, hogy "De mííír'? " kicsit ilyen vidékiesen, vagy nem tudom, milyen stílus ez. De amúgy nem zavaró, egy pár embernek biztos eszébe jutna ez, és szerintem max kicsit viccelődne vele, de talán még úgy, hogy ne bántsa meg, hanem kicsit ilyen "haveros ugratás" jelleggel, hogy még ő is nevessen rajta. Amúgy ez is kellemes hangzású név tényleg, és Mo-n is elfogadható, jó névnek tűnik ez nekem, szerintem nem nagyon ütköznének meg rajta, és nem szívatnák, csak amúgy leírtam, hogy még ez is eszembe jutott. Szóval csak amolyan barátian poénkodnának vele egy csöppet max, és fél perc után már nem is lenne talán vicces nekik.

Hú, nemtom, az a 3 azok tehát klassz nevek. Amúgy az Onurt meg a Devrant férfiasabbnak találom egy leheletnyivel, mint a Demirt, Demir névvel inkább kisfiút képzelek el, de az is jó név. Szóval nekem amúgy fogalmam sincs, melyiket adnám.

2017. júl. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
60%
Hagyd dontse mar el a kerdezo, hogy milyen nevet szeretne adni a sajat gyermekenek. Mi itt semmit nem tudunk az o hattererol vagy preferenciarol. En pl. ugyanebben a helyzetben szinten torok parral, ugyanigy torok nevekbol fogok valogatni, azon prozai okbol, hogy a vezeteknevhez magyar nevek nem mennek, illetve anak ellenere, hogy magyar vagyok, a keresztnevem spanyol, a vezeteknevem pedig cseh eredetu megsem hatarozza meg egyik sem az identitasomat, arrol nem is beszelve, hogy mig magyar nevekbol eleve keveset kedvelek, es konkretan nullat tudnek elkepzelni a leendo gyermekem nevenek, mig torok nevek kozul alig tudnek valasztani annyit szeretek, es annyi illik szuperul a vezeteknevhez hogy csak na... igy eleve onnan fogok valogatni. A gyermek genkeszlete ettol meg nem valtozik, felesleges ezen "nagymagyarkodni". A kerdezo tudja, hogyan szeretne es milyen neven nevelni a gyerekeit.
2017. júl. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Nem értem milyen jogon kéritek számon miért török nevet ad a babának!!!Én is és a férjem is magyarok vagyunk,de nem lesz se Dominik se Tomika se Bazsika mert nem akarjuk hogy az oviban suliban még 20 legyen belőle és nem is tetszenek a magyar nevek.Akkor most meg kell kövezni miatta?Nagyon is jol teszi hogy nem a magyar nevek közül választ.Hihetetlen hogy egyesek mennyire pofátlanok...
2017. júl. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Off: Utolsó, tapasztalatom szerint a Dominikot inkább azok szokták adni, akik szerint a gyerek majd úgyis külföldre megy (ami itthon a nyugatot jelenti). Akik magyar nevet szeretnének, azok meg inkább a pl. Huba vagy Botond "kupacból" válogatnak, mert a Tamás és Balázs sem elég rég magyar. Ezeket inkább a középutat keresők és/vagy az apa nevét továbbadók választják. És sokak számára meg az furcsa, ha a szülőnek mindegy az eredet, csak az a lényeg, hogy szerinte jól hangozzon és/vagy ritka legyen. A Kérdező meg véleményekre volt kíváncsi, az emberek meg sokfélék...

On: Szerintem, Kérdező, ha a török eredet hangoztatása a fontos számotokra e témában, akkor legyen az, amelyik jobban illik kimondva a vezetéknévhez. Mivel a legtöbb magyar számára mindegyik ismeretlen, itthon biztos különleges és ritka lesz, ennek minden előnyével és hátrányával (e kis kutatásból is már láthatóan attól függően, kivel találkozik). De ha amennyiben te vagy a leendő anya) van benned egy csipet feminista izgágaság vagy bármi szurka, hogy a családod vagy az átlag magyar majd mindig visszakérdez, hogy hogy is... stb. és a félig magyart is belevennéd, akkor keressetek olyat, ami mindkét nyelven ismert, bár így jóval kevésbé lehet csábító a kisebb választék.

2017. júl. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
5%
Semelyiket.Miért kell török nevet adni neki?Nem volt elég 150 évig török neveket hallgatni,amikor ránk tapadtak?Gondolom ő is arab lehet .Valószínűleg még magyarul sem tanult meg,de ő elvárja,hogy te tudj törökül.És azt is valószínűnek tartom,hogy téged még itt a saját hazádban is kényszerít,hogy kendőt meg hidzsábot viselj.A törökök sok szenvedést okoztak a magyaroknak,nem kell ezt még tetőzni török név adásával.Ez az én véleményem.
2017. aug. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!