Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 honaposan hasrol hatra...

3 honaposan hasrol hatra fordulas?

Figyelt kérdés
Kislanyom 18an lesz 3 honapos. Hason alszik a kisagyaba. Tegnap ketszer ma egyszer mikor hallottam h felkelt hanyatt fekudt.Meg htrol hasra nem fordult at csak majdnem egy kis loket kell meg neki Ugy tudom eloszor azt "kellene" csinalnia aztan sokkal kesobb a hasrol hatra fordulast.Ez tudatos volt neki?Vagy van ilyen h ilyen koran igy fordul?
2017. júl. 12. 19:38
 1/7 Nosco ***** válasza:
70%
Nekünk a fiúnak 2,5 hónapos volt mikor hasról hátra és 3 hónapos mikor hátról hasra fordult.
2017. júl. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Persze, ilyenkor már simán átfordulhat. Nem minden baba négy-öt hósan fordul át, van aki sokkal hamarabb.
2017. júl. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem hasról hátra fordulnak elöbb, nekem 4 hetesen csinálta a lányom, fordítva viszont nem tudja egyenlőre.
2017. júl. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az átfordulás mindegy melyik irányba van először.

Ügyes baba, semmi kóros nincs ebben. Biztosan tudatos volt.

2017. júl. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
miénk is megfordult 3 hónaposan már, szóval ez normális most 6 hónapos és szilárdan támasz nélkül ül, kúszik, mászik és kapaszkodva áll és lépeget párat.
2017. júl. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mintha az én kislányomról írtál volna, szóról szóra, annyi különbséggel,hogy 19.-én lesz 3 hónapos 😂 Pár napja ő is ezt csinálja, folyton próbálkozik, néha sikerül neki, van amikor feladja... Először azt hittem megbolondultam, reggel felkelt, tisztába tettem, visszaraktam hasra a kiságyba(szeret így nézelődni) kimentem pisilni, mire vissza jöttem a hátán feküdt. Gondolkoztam, hogy vajon a hátára raktam-e le. Aznap éjjel kb.éjfélkor nagy gagyogásra ébredtem (2 hetes kora óta átalussza az éjszakát), ránézek hát megint a hátán feküdt és a kiságyforgónak gagyogott...
2017. júl. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsen sorrend. A babák nem könyvből tanulnak meg mozogni, helyet változtatni.

Egyszerűbb ha hasról hátra gurul, de sokaknak épp a hátról hasra megy előbb.


Sosem motiváltam a fiam, hogy ezt vagy azt csinálja előbb, de mindegyiket szépen megtanulta. Amúgy kb ennyi idősen játszott ő is először a hasról hátra gurulással. Ez később jó is lesz a buksi óvatos leengedésének, ha majd tudatosan használja majd elfekvéshez.

Viszont eleinte csak véletlen gurult át, körülbelül 4-5 hónapos volt, amikor tudatosan mozdította magát és próbált már hasra fordulni is.


Teljesen jó időben van ehhez :)

2017. júl. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!