Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha 6 hónaposan még nem...

Baj ha 6 hónaposan még nem fordult át? Se hasról hátra, se hátról hasra!

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom, egyebkent úgy látom h megtudná csinálni, de nem is akarja, lusta! Amikor meg próbalom tanítani, ahogy a védőnő mutatta, elkezd üvölteni! Ma is annyira sírt, h alig tudtam megvigasztalni! Lehet, h feszes lenne az izmai? De azon h tudok segíteni? Első babás anyuka!

2014. febr. 11. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyerekorvost kérdezd meg és a védőnőt ha ők nem látnak problémát akkor nem hiszem, hogy aggódni kellene. De ha még is akkor 6 hónaposan úgy is kell vinni ortopédiára kérdezd meg ott is hogy mit javasolnak. Ha már voltatok ortopédián akkor kérj megint időpontot, de most ezt beszéljétek meg és ezt nézzék meg jobban. Elviheted gyógytornászhoz is (aki amúgy biztos fog majd valamit találni, csak hogy néhányszor még felkeressed) A babák nagyon nagyon különböző módon fejlődnek, ezt mindig tartsd szemelőt! Ha nem tetszik neki, hogy forgatni próbálod, akkor próbáld máshogyan pl. énekelj hozzá a forgató mozdulathoz találj ki valami házi kis vicces dalt, zenére próbáld forgatni, lepedőt tegyél alá és azt felemelve próbáld rávenni a forgásra, motiváld a forgásra mikor fejét oldalra fordítja akkor segítsd a csípőjét is oldalra fordítani, játékkal lehet motiválni , hogy a fejét oldalra fordítsa. (Vannak népek akiknél a baba 1 éves koráig be van pólyálva és mikor egyévesen kiveszik a pólyából és már engedik gyedül a földön játszani akkor 1-2 hónap alatt pontosan ugyan azt a mozgást csinálja végig mint a fejlett népek babája egy év alatt. )
2014. febr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Meg most fogunk menni 6 hós vizsgálatra! Megpróbálok énekelni neki közbe, hátha összejön :)
2014. febr. 11. 18:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Ortopéd orvoshoz és neurológushoz érdemes lenne elvinni. Ha szükséges, jobb most elhordani gyógytornára, mert most még könnyen korrigálható, ha valami probléma van. Az én lányomnak oviban derült ki, hogy probléma van, pedig időben csinálta a forgást is, járást is. Most meg évekig kell fejlesztő tornára járnia.
2014. febr. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az hogy elkezd üvölteni utalhat arra is hogy fáj neki azért üvölt, sajnos a tornákat akkor is kell csinálni ha kellemetlen a babának, ha fáj neki. Szörnyű de az ö érdeke. Én utána járnék a helyedben, az nem lenne gond ha már legalább 1-2 szer megcsinálta volna. Lehet csak egy pár alkalmas torna vagy masszázs kell és máris megoldódik.
2014. febr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fiam még 7 hónaposan sem fordult. Akkor vittem el DSGM gyógytornászhoz. Három foglalkozás után forgott, kúszott, mászott és felállt. Neki kötött volt a csípőízülete, nem annyira, hogy kezelni kelljen, de meglassította a fejlődését. Először 10 foglalkozást irányzott elő a szakember, de a 3. után azt mondta, látni sem akar többet minket. Hirtelen, egy hónapon belül minden lemaradást behozott a fiam.
2014. febr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én gyermekem 7 hónaposan még semmit nem csinált. El voltam keseredve, nem az első gyerek, a nagyobbat gyógytornára hordtuk, tudom, mit, mikor kellene csinálnia. Figyeltem a gyógytornászt, hogy próbálta forgásra bírni a babákat, és én is megpróbáltam otthon tornáztatni a fiamat. Talán 3 napi rendszeres (napi ötszörös, vagy több) tornáztatás után megfordult magától. Sírt végig, amíg mozgattam, de megérte. Lehet, hogy lusta volt, nem is tudom. Hátról hasra még sokáig nem forgott, de lassan azt is megtanulta. Nézd meg ezt és próbáld tornáztatni! http://www.youtube.com/watch?v=zx1Lt69W4PU
2014. febr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Látom, hogy tudod, hogy kell tornáztatni. Ha sír is, próbáld tanítani neki, hogy kell. A gyógytornászt sem fogja érdekelni, hogy sír-e a gyerek. Mi is Dévényeshez jártunk, füldugóval dolgozott...
2014. febr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Enyém is csak 7 hónaposan fordult meg, kicsit lusta fiúcska, de egyébként minden okés volt, 6 hónaposan még nem kell aggódni.
2014. febr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
5-7 hónapos kor között kell a babának képesnek lenni az átfordulásra. Ez azt jelenti, hogyha egyszer már csinálta (tehát képes rá) de nem alkalmazza rendszeresen. Illetve részben babafüggő: pl barátnőm kislánya egy héttel múlt 6 hónapos és nemcsak forog,de kúszik, mászik és két napja felállt!! Az én tündèrkém két héttel fiatalabb,és még forogni se forog! Megjegyzem, talán nincs összefüggés, de barátnőm kislánya 3 hónapos korától tápi+ hozzátáplált (mostanra már mindent eszik), az én csöppségem csak anyatejes most is.
2014. febr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!